Založ si blog

Kto má dnes moc a kto má pravdu pán profesor Krčméry?

Vypočula som si, ba aj som si prečítala množstvo odporujúcich si vyjadrení Prof. MUDr. Krčméryho, DrSc. a z toho sa dá urobiť iba jeden záver, ktorý si radšej ponechám pre seba, aby ste ma neoznačili za hulváta.

Spomenula som si na jeden svoj blog z 13. decembra 2020: „Profesor Krčméry je zdroj inšpirácie“ Bolo to v čase, keď moderátor TA3 Rastislav Iliev kládol otázky, ktoré účastníci debaty nečakali. Dnes už spomínaný moderátor vie, kto je jeho chlebodarcom. Je to veľká škoda, lebo aj tak sa deformujú mladé talenty.

Vrátim sa k spomínanému blogu a budem citovať profesora Krčméryho v debate na TA3: „Vláda nekomunikuje len to, čo je racionálne, komunikuje tie opatrenia, ktoré sú ľudia schopní pochopiť a ktoré dokážu dodržať.“ Myslím si, že to  už neplatí. Ľudia už nie sú schopní pochopiť opatrenia, ktoré komunikuje vláda, tobôž ich splniť.

Čo dokáže vyprovokovať opatrenie, ktoré ľudia nie sú schopní dodržať? Nemyslím len na to, čo sa dialo v ostatnom čase na našich hraniciach, ale myslím aj na jednu čudnú vec. Profesor Krčméry potrebuje ochranku! Ochranku platenú z daní tých ľudí, ktorých sa dnes tak veľmi bojí.

Na záver si neodpustím myšlienku jeho slávneho brata Silvestra Krčméryho, ktorý už zaujal pevné miesto v našich dejinách. Každý rok si totiž budeme pripomínať súdny proces z 24. júna 1954 v Trenčíne, ako Deň pamiatky obetí komunistického režimu, na ktorom povedal: „Vy máte v rukách moc, ale my máme pravdu!“

Nuž a kto má dnes moc a kto má pravdu pán Prof. MUDr. Krčméry, DrSc.?

 

oOo

 

Vladimír Krčméry o odkaze Silvestra Krčméryho a Prof. Tomislava Kolakoviča pre Slovensko a svet:

https://www.youtube.com/watch?v=PXIZwBLfpj4

 

O ochranke profesora Krčméryho:

https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/08/krcmery-ma-ochranku-lepsiu-ako-matovic-strazia-ho-policajti-aj-kuklaci-video/

 

Moje staršie blogy k téme:

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2020/12/13/profesor-krcmery-je-zdroj-inspiracie/

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2021/01/03/fatamorgana-z-dob-minulych/

 

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596920x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie