Založ si blog

Slováci patria na západ

Tak sa vyjadrujú progresívci a saskári. Vetu vytrhli z kontextu a pôvodný kontext si postupne upravujú, podľa vlastnej potreby. Taká je ich politika.

Predpokladám, že progresívni kadeháci vetu doplnia, alibisticky zdôvodnia a z vety vytvoria súvetie: Slováci sú západní Slovania, preto patria na západ. Aj vlk sa nažral, aj ovca zostala celá. Jednoducho lavírujú, lebo zatiaľ nevedia, kto sú. Nechcú byť konzervatívni, držať sa tradícii. Je to nová avantgarda – skupina priekopníkov – progresívcov, ktorí vytvoria nové moderné KDH?

Nuž a socialisti, národniari, ba ja konzervatívni kadeháci by tvrdili to, čo je v nich hlboko zakódované: Slováci sú Slovania a patria na východ. Socialistické školstvo urobilo svoje. Dalo kvalitný základ a to ostatné už nebol problém doštudovať a pozrieť sa na problém z rôznych uhlov pohľadu.

A čo nás tá socialistická škola o Slovanoch učila? Slovania sú národy, ktoré hovoria slovanskými jazykmi (vetvou indo-európskych jazykov), ktoré sa len málinko od seba odlišujú. Priemerne inteligentný Slovan sa ľahko dohovorí s každým iným Slovanom. A keď dnes sem tam vsunie slovko okay, ako to robí moja obľúbená moderátorka Adela, súhlasia s ňou aj na západe. Radšej sa vrátim k téme.

Slovanov delíme na

  • západných: Česi, Slováci, Poliaci a Lužickí Srbi
  • východných: Rusi, Ukrajinci, Bielorusi
  • južných: Slovinci, Chorváti, Srbi, Bulhari a Macedonci

Ešte pridám trochu histórie podľa Malého encyklopedického slovníka (ACADEMIA, Praha 1972):

V júni 1848 sa v Prahe konalo prvé zhromaždenie zástupcov slovanských národov v habsburskej monarchii. Chceli vytvoriť spolok slovanských národov a prerokovať možností premeny habsburskej monarchie na spolkový štát. Prvého Slovanského zjazdu sa zúčastnili aj ďalší hostia zo slovanských krajín. Spoločne schválili dokument – Manifest k európskym národom, ktorý odsúdil politický a národnostný útlak a žiadal národnostnú rovnoprávnosť.

Od prvého zjazdu Slovanov uplynulo 175 rokov. Čo sa odvtedy zmenilo? Už nie sme národnostná menšina v cudzom štáte. Sme národ. Máme spoločné územie, spoločnú históriu, kultúru, hovoríme spoločným jazykom, ale predsa sa len v tom našom národe niečo mení. Pomaly, ale isto sa stávame národnostnou menšinou v Európskej únii.

 

 

 

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Izraelská armáda, vojaci, Pásmo Gazy, Palestína, Hamas

Izraelská armáda dostala echo o útoku Hamasu na židovský štát dva týždne vopred

18.06.2024 21:31

Vyššie postavení velitelia správe elitnej spravodajskej jednotky 8200 nevenovali dostatočnú pozornosť.

Vladimir Putin / Kim Čong-un / KĽDR / Rusko /

Putin dorazil do KĽDR, vítal ho Kim. Čo vyrokuje šéf Kremľa v Pchjongjangu?

18.06.2024 20:40, aktualizované: 23:05

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg upozornil, že Putinova návšteva totalitnej krajiny má "medzinárodný presah".

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo takmer 600 ľudí, tvrdí AFP. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 22:36

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Peter Pčolinský

Pčolinský odišiel zo Sme rodina. Postupne bude odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.