Založ si blog

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie.

Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho po najvyšší stupeň je podľa autora takáto:

  • Kameň
  • Rastlina
  • Zviera
  • Človek
  • UFO.

Na základe toho dospel k záveru: „ … zo zákona logiky plynie, že duchovná hierarchia musí byť aj medzi ľuďmi!! A dokonca aj medzi národmi. Preto ľudia ba ani národy nie sú si rovní a ani rovnocenní. Preto je demokracia duchovný a materialistický nezmysel, pretože odporuje zákonu o hierarchii. Nie je možné, aby človek s nízkymi schopnosťami a vedomosťami pri voľbách v demokracii mal rovnaký počet hlasov, ako človek s veľkými životnými skúsenosťami a schopnosťami.“ (s.13)

Pripomenul mi obdobie (neviem ako je to teraz), keď riaditeľov základných škôl volili nielen učitelia, ale aj školník, kurič a upratovačky. Nemyslím si, žeby vtedy niekto premýšľal o duchovnej hierarchii. Teraz mi napadlo, koho by si za svojho riaditeľa zvolili žiaci?

oOo

Teraz o ženách a mužoch – o dualite. Žena je duálny protiklad muža. Platí tu však aj Kysuckého zákon kompenzácie – „Ak vás bolí koleno v pravej nohe, tak pri chôdzi prenesiete váhu na ľavú nohu a ľavá noha pomáha pravej, kompenzuje jej nedostatok, dopĺňa jej funkciu.“ (s.12)

Podľa zákona kompenzácie sa žena a muž navzájom potrebujú, podľa zákona duality nemôžu byť jeden bez druhého. Do tretice tu platí aj  zákon o hierarchii – muž a žena nemôžu byť rovnoprávni. Pravdepodobne po dlhom premýšľaní dospel k záveru, že duchovne vyššie je muž: „Žena slúži a muž vládne.Ak by neexistovala hierarchia, vznikol by chaos.“ (s.14)

Neviem, ako na vás pôsobia myšlienky Pavla Petra Kysuckého. Aby som zostala pokojná, poopravila som si jednu vetu z predchádzajúceho odseku na Žena vládne a muž slúži. Myslím na to, že „Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana.“ (s.22)

 

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

Adresne

14.02.2024

Slovensko schudobnelo. Postupne sa svet začína deliť iba na chudobných a bohatých. Stredná vrstva sa vytráca. Tí bohatí objavili zázračné slovko: ADRESNE. Začali dôchodcami. Sú medzi nimi skupiny s nadpriemernými, priemernými i minimálnymi dôchodkami. Treba postupovať adresne, aby sme najprv zlikvidovali strednú vrstvu: Postupne treba dvíhať dôchodky iba tým, ktorí [...]

jadrová zbraň strela nuclear

Rusko oznámilo test medzikontinentálnej rakety. Podľa Moskvy bol úspešný, o aký typ rakety išlo, neprezradila

12.04.2024 21:04

Raketu alebo stopy po nej zaznamenali obyvatelia Volgogradskej, Astrachanskej alebo Orenburskej oblasti na juhu Ruska.

Helikoptéra / US Army / USA Armáda /

USA posielajú na Blízky východ posily, majú obavy z útoku Iránu na Izrael

12.04.2024 20:39

Irán sa zaprisahal, že podnikne odvetu za minulotýždňový útok na svoj konzulát v sýrskom Damasku, pri ktorom zahynuli poprední predstavitelia iránskej armády.

sanitka, záchranka

Zo šiesteho poschodia bytového domu v Poprade vyskočila osoba

12.04.2024 20:12

Bližšie informácie k incidentu nie sú nateraz známe.

UA Vojak / UA Armáda / Bachmut / Doneck /

Rusko oživuje staré riešenie prímeria s Ukrajinou zo začiatku vojny. Kremeľ však má ďalšie požiadavky

12.04.2024 20:00

Kremeľ považuje za možný základ nového riešenia dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou o mierovom urovnaní, o ktorej sa napokon neúspešne rokovalo v Istanbule krátko po vypuknutí vojny v roku 2022.