Založ si blog

Adresne

Slovensko schudobnelo. Postupne sa svet začína deliť iba na chudobných a bohatých. Stredná vrstva sa vytráca. Tí bohatí objavili zázračné slovko:  ADRESNE.

Začali dôchodcami. Sú medzi nimi skupiny s nadpriemernými, priemernými i minimálnymi dôchodkami. Treba postupovať adresne, aby sme najprv zlikvidovali strednú vrstvu: Postupne treba dvíhať dôchodky iba tým, ktorí poberajú minimálny dôchodok, stačí aby prežili. Nuž a  časom budú už iba minimálne dôchodky. Neskôr sa uvidí. Možno bude jednotná dávka pre všetkých dôchodcov. Bohatí dôchodcovia na dôchodok nebudú odkázaní, tak ako bohatí rodičia na rodinné prídavky od štátu.

Takto chcú motivovať ľudí, aby usilovne pracovali, platili odvody, aby na staré kolená dostali zaslúžený dôchodok?

 

Uvediem príklad zo života: Môjmu synovi zavolal neznámy čerstvý absolvent ekonomickej univerzity a žiadal ho, aby mu na novozriadený účet poukázal 10 000 €, že ich chce investovať. So ziskom sa podelia, lebo zisk je istý. Zárukou mali byť investori, ktorí mu prednášali na vysokej škole. Syn mu poradil, aby si tie peniaze najprv zarobil, a až ich zarobí a pozná ich hodnotu, potom môže investovať.

Nuž a taký je aj náš druhý pilier, ktorý peniaze z dôchodkového fondu investuje. Neviem, kto spravuje druhý pilier, dúfam, že nie takí investori, ako spomínaný absolvent VŠ. Ak by nebol druhý pilier, peniaze na dôchodky by nechýbali, dozvedela som sa z jednej televíznej debaty.

Je tu riešenie: Ak dôchodca nevie vyžiť z minimálneho dôchodku, treba zvýšiť všetky dôchodky o rovnaké percento, aby sa z toho minimálneho vyžiť dalo. Ak na to nie sú peniaze, ľuďom s minimálnym dôchodkom treba prilepšiť, ale nie z dôchodkového fondu.

 

Druhý príklad sa udial pred obchodným centrom:

  • Ste mladý, zdravý, prečo si od dôchodkyne pýtate peniaze?
  • Do dôchodku dajako prežijem, dačo vyžobrem, dačo ukradnem, dačo dostanem z charity, potom mi dajú dôchodok, a keď z neho nevyžijem, tak mi prilepšia.

Nerada chodím do obchodných centier, kvôli žobrákom. Syn mi povedal, že ak týchto lenivcov budem podporovať, zle dopadnem, lebo podporujem zlo. Keď som ale doplatila dôchodkyni za lieky v lekárni, nenamietal.

 

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Transgender /

Nemecko schválilo zákon, ktorý uľahčuje zmenu krstného mena a rodovej identity

12.04.2024 22:29

Zmeny sa týkajú predovšetkým transrodových, intersexuálnych a nebinárnych osôb, z ktorých mnohé sa zasadzovali za tieto reformy.

Election 2024 Trump

Trump zradil Ukrajincov. Myslí si, že časť ich štátu by mala patriť Putinovi

12.04.2024 21:50

Bývalá poradkyňa Donalda Trumpa tvrdí o americkom exprezidentovi, že sa nevedel zmieriť s tým, že Ukrajina je suverénny štát.

jadrová zbraň strela nuclear

Rusko oznámilo test medzikontinentálnej rakety. Podľa Moskvy bol úspešný, o aký typ rakety išlo, neprezradila

12.04.2024 21:04

Raketu alebo stopy po nej zaznamenali obyvatelia Volgogradskej, Astrachanskej alebo Orenburskej oblasti na juhu Ruska.

Helikoptéra / US Army / USA Armáda /

USA posielajú na Blízky východ posily, majú obavy z útoku Iránu na Izrael

12.04.2024 20:39

Irán sa zaprisahal, že podnikne odvetu za minulotýždňový útok na svoj konzulát v sýrskom Damasku, pri ktorom zahynuli poprední predstavitelia iránskej armády.