Založ si blog

Zo Šimečku sa stal Matovičov krikľúň

Ľudia na Slovensku sú pokojnejší od chvíle, keď vláde začal predsedať Róbert Fico. Majú väčšiu chuť do práce a už sa neobávajú nepodložených obvinení zo strany polície.  Nie som sama, kto to tak vníma.

Od Progresívneho Slovenska a jeho predsedu som očakávala, že sa stanú konštruktívnou opozíciou. Nestalo sa tak. Oni nám totiž chceli vládnuť. O svoje ciele sa rozhodli bojovať v duchu hesla: Účel svätí prostriedky. A kto je tým posväteným prostriedkom? No predsa Matovič! Lepšie je predsa vládnuť s Matovičom ako nevládnuť. Rozmýšľam, ktorý z nich dvoch je silnejšou osobnosťou, kto z nich bude budúci predseda vlády?

Matovičovcom, Sulíkovcom, ba aj Šimečkovcom sa akosi prestáva dariť. Prestali byť hviezdami nielen na politickej scéne, ale aj na televíznych obrazovkách. Vidieť na nich, že sa niečoho boja. Strach má veľké oči. Len nechápem, prečo má strach Šimečka? Asi zistil, že na Slovensku to funguje ináč,  ako v Európskej únii. Ináč to funguje v Bratislave, ináč v Banskej Bystrici a ináč v Prešove.

Jeden môj kamarát zo stredného Slovenska mi vysvetlil, prečo iba v Banskej Bystrici žijú tí správni Slováci. Vraj keď sa v dávnej minulosti v Banskej Bystrici narodilo dieťa, rodičia boli takí šťastní, že ho od samej radosti vyhadzovali do vzduchu, znovu chytili a plní lásky si ho k sebe privinuli. To, ktoré sa im vyšmyklo a spadlo na zem, a nebolo ich málo, sa neskôr, až sa naučili chodiť, rozutekali do všetkých kútov Slovenska, aj do Bratislavy. Moji predkovia sa usadili medzi Prešovom a Bardejovom. Takže ani ja nie som dokonalá.

Prečo to píšem? Nech už sme akí sme, musíme sa tolerovať a naučiť sa spolu žiť. Smer získal vo voľbách väčšinu, zostavil vládu a vládne. Je to fakt. Môj bývalý šéf by povedal: Teraz je lopta u Fica, teraz kope on.

Matovič začal dupať nožičkami a chce spôsobiť zemetrasenie na slovenskej politickej scéne, lebo si vsugeroval, že on je SLOVENSKO! Dupať mu už pomáha aj Šimečka. Viete mi vysvetliť prečo?

 

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Adresne

14.02.2024

Slovensko schudobnelo. Postupne sa svet začína deliť iba na chudobných a bohatých. Stredná vrstva sa vytráca. Tí bohatí objavili zázračné slovko: ADRESNE. Začali dôchodcami. Sú medzi nimi skupiny s nadpriemernými, priemernými i minimálnymi dôchodkami. Treba postupovať adresne, aby sme najprv zlikvidovali strednú vrstvu: Postupne treba dvíhať dôchodky iba tým, ktorí [...]

Západniar Michal Šimečka

13.11.2023

Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka mal šťastie na dobré školy, mal šťastie na štedrých sponzorov, mal príležitosť uplatniť svoje vedomosti a schopnosti v Európskom parlamente. Prečo chce robiť politiku na Slovensku za omnoho nižšiu mzdu? Rozhodol sa sám, alebo rozhodol za neho niekto iný? A možno sú jeho úspechy na ZAPADE iba taká chiméra, vidina [...]

protest, ušp

Hrabko: Boj o budúcnosť špeciálnej prokuratúry sa skončil, vyhral ho Fico

02.03.2024 07:30

Opozičné strany sa podľa publicistu snažia prezentovať pozastavenie účinnosti časti novely ako úspech najmä preto, aby ich voličom dávali zmysel protesty na námestiach.

vojna na Ukrajine, Taurus

ONLINE: Nemecko odmieta poslať Kyjevu Taurusy, Briti na neho tlačia. Rusi mávajú nahrávkou dôstojníkov Bundeswehru

02.03.2024 06:55, aktualizované: 08:44

Rusko tvrdí, že zachytilo rozhovor nemeckých dôstojníkov o tom, koľko rakiet Taurus treba na zničenie Krymského mostu.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Kto vyhral prvé kolo v bitke o novelu Trestného zákona? Ani Fico, ani Čaputová

02.03.2024 06:05

Ústavný súd vystúpil z tieňa formalizmu. Zachráni tým právny štát?

Joe Biden

Biden dúfa, že prímerie v Pásme Gazy bude dohodnuté do ramadánu

02.03.2024 06:00

Americký prezident Joe Biden v piatok vyhlásil, že dúfa v dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas do začiatku ramadánu, tá však stále nie je spečatená, uviedla agentúra AFP.