Založ si blog

Západniar Michal Šimečka

Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka mal šťastie na dobré školy, mal šťastie na štedrých sponzorov, mal príležitosť uplatniť svoje vedomosti a schopnosti v Európskom parlamente. Prečo chce robiť politiku na Slovensku za omnoho nižšiu mzdu? Rozhodol sa sám, alebo rozhodol za neho niekto iný? A možno sú jeho úspechy na ZAPADE iba taká chiméra, vidina a pravda je niekde úplne inde?

Už po voľbách sa presvedčil, že Slovensko nie je iba Bratislavská kaviareň. Čo tá zmôže proti všetkým krčmám na Slovensku. Žila som v Bratislave 13 rokov a ak s ňou mám porovnať Prešov, Bardejov, ba aj svoju rodnú dedinku, dovolím si tvrdiť, že všade žije rovnaké percento inteligentných a múdrych ľudí, rovnaké percento šedého priemeru a rovnaké percento hlupákov.

Politická neskúsenosť Michala Šimečku ma stále viac a viac prekvapuje. Premýšľam o tom, či Progresívne Slovensko je pre neho tou správnou stranou. Čo sa dá naučiť od rovnako neskúsených kolegov? Možno preto si na tlačovú besedu k odvolaniu ministra vnútra prizvali SaS-károv a zástupcov SLOVENSKA? = Slovákov? = Matovičovcov? Čo je správne? Vraj pozval aj KDH, ale neprišli. Boli časy, keď  KDH = KaĎeHa? a ich logo sa drobnými úpravami zmenilo – D na kosák a kríž na kladivo. Žeby sa história opakovala?

Odborníci Progresívneho Slovenska:

https://www.youtube.com/watch?v=Ky4DCJcBsJw

Teraz trochu nezvyčajný záver:

Moja sesternica sa v 68 nevrátila z dovolenky v Rakúsku a rozhodla sa prežiť svoj život v Austrálii. Je tam spokojná. Ešte za čias socializmu ju v Austrálii navštívili rodičia. Jej otec by tam aj zostal, ale mamu to ťahalo domov. Obaja sa vrátili. Teta mi svoju túžbu po domove zdôvodnila takto: vraj ani jedna jej kamarátka nebola v Austrálii, ani jedna nezažila to, čo tam zažila ona. Musí im to predsa porozprávať. A čo by vraj v Austrálii robila bez tých svojich kamarátok?

Keď počúvam Michala Šimečku, niekedy nadobúdam pocit, že aj on sa na Slovensko vrátil iba preto, aby nám porozprával, aké skvelé školy, na západ od Slovenska, vyštudoval, čo zažil v Európskom parlamente, do akej dôležitej funkcie ho tam zvolili. Čo vie Michal Šimečka o Slovákoch, ktorí nežijú v Bratislave? Vie, že majú svoje  tradície, zvyky, a že zvyk je železná košeľa?

V piatok bude sviatok. Uvidíme, čo komu prinesie. Dostalo sa mi do uší, že to bude ďalší medzník v histórii Slovenskej republiky.

 

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Adresne

14.02.2024

Slovensko schudobnelo. Postupne sa svet začína deliť iba na chudobných a bohatých. Stredná vrstva sa vytráca. Tí bohatí objavili zázračné slovko: ADRESNE. Začali dôchodcami. Sú medzi nimi skupiny s nadpriemernými, priemernými i minimálnymi dôchodkami. Treba postupovať adresne, aby sme najprv zlikvidovali strednú vrstvu: Postupne treba dvíhať dôchodky iba tým, ktorí [...]

Zo Šimečku sa stal Matovičov krikľúň

02.12.2023

Ľudia na Slovensku sú pokojnejší od chvíle, keď vláde začal predsedať Róbert Fico. Majú väčšiu chuť do práce a už sa neobávajú nepodložených obvinení zo strany polície. Nie som sama, kto to tak vníma. Od Progresívneho Slovenska a jeho predsedu som očakávala, že sa stanú konštruktívnou opozíciou. Nestalo sa tak. Oni nám totiž chceli vládnuť. O svoje ciele [...]

protest, ušp

Hrabko: Boj o budúcnosť špeciálnej prokuratúry sa skončil, vyhral ho Fico

02.03.2024 07:30

Opozičné strany sa podľa publicistu snažia prezentovať pozastavenie účinnosti časti novely ako úspech najmä preto, aby ich voličom dávali zmysel protesty na námestiach.

vojna na Ukrajine, Taurus

ONLINE: Nemecko odmieta poslať Kyjevu Taurusy, Briti na neho tlačia. Rusi mávajú nahrávkou dôstojníkov Bundeswehru

02.03.2024 06:55, aktualizované: 08:44

Rusko tvrdí, že zachytilo rozhovor nemeckých dôstojníkov o tom, koľko rakiet Taurus treba na zničenie Krymského mostu.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Kto vyhral prvé kolo v bitke o novelu Trestného zákona? Ani Fico, ani Čaputová

02.03.2024 06:05

Ústavný súd vystúpil z tieňa formalizmu. Zachráni tým právny štát?

Joe Biden

Biden dúfa, že prímerie v Pásme Gazy bude dohodnuté do ramadánu

02.03.2024 06:00

Americký prezident Joe Biden v piatok vyhlásil, že dúfa v dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas do začiatku ramadánu, tá však stále nie je spečatená, uviedla agentúra AFP.