Založ si blog

Koľko obetí treba na zmenu?

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu:

Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí sa snažia zmariť rokovanie parlamentu. Taká bola predvolebná kampaň v roku 2020.

Zdalo sa, že je to len taká malá epizódka, ale s odstupom času to vidím inač. Pred rokom som ju popísala takto:

Sviečky majú pri náboženských rituáloch veľký význam. Zapaľujeme ich pri zomierajúcom a mŕtvom. Čo chcel Igor Matovič vyjadriť, keď zapálil sviečky pred úradom vlády? Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Vláda je mŕtva, nech žije vláda? Nechváľ deň pred večerom, radí ľudové príslovie. Sú aj výnimky. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Igor Matovič nám vládne. A po roku od tejto udalosti sú tu iní mŕtvi. „Zákon karmy je zákonom akcie a reakcie.“ Igor zorganizoval (vyvolal?) akciu a reakcia sa dostavila už do roka a do dňa. Mŕtvi mu strpčujú život.

Hovorí sa, že pohľad na plápolajúci plameň sviečky priaznivo vplýva na nervovú sústavu a pôsobí proti stresu. A čo Grétka? Toľko plastu, toľko dymu …  Pochopí, že je to za 5000 mŕtvych, ktorí mohli žiť? Vraj dym zo sviečok odnáša želanie človeka priamo do nebies. Čie želania budú vyslyšané? Želania Igora Matoviča? Nič nie je zadarmo. Mŕtvych treba nechať na pokoji. Využiť ich smrť na predvolebnú kampaň? Čo to prinieslo? Osud nehodno pokúšať.

A čo som napísala o druhom človeku, ktorý dostal ešte dôležitejšiu funkciu ako Igor Matovič? Je predsedom Národnej rady SR. Na čo vsadil, aby získal hlasy voličov? Tiež tu platí do roka a do dňa? Znovu text spred roka:

Vo vojnách a pri rôznych tragických udalostiach zomierajú tisíce ľudí. Ak je medzi nimi jediný, ktorého ste poznali, všetko je ešte hrozivejšie. Zrazu sa na katastrofu pozeráte inými očami. Zobrala vám niekoho, koho ste poznali a na toto sa nedá zabudnúť. Boris Kollár to iste vie. Vybral štyri konkrétne deti, ukázal nám ich a žiada milióny eur na ich záchranu. Koho by to nezasiahlo. Takúto formu predvolebného boja som od neho nečakala. Nenašiel iný spôsob, ako im pomôcť? Prekvapil ma. Je to morbídne, choré.

Aj on pokúšal osud, aj jeho karma sa naplnila? So smrťou sa nezahráva, lebo tá striehne nielen na každej križovatke. Mal by to vnímať ako výstrahu.

Som fatalistka, čo už. Verím v osud, ale aj v to, že mám slobodnú vôľu, aby som si svoj osud neskomplikovala. Jedna moja kamarátka – učiteľka mi rozprávala, že ju zaujíma, aké životy žijú jej bývalí žiaci, ak sa im niečo zvláštne prihodí, premýšľa, odkiaľ to pramení. Zistila, že každý je strojcom svojho osudu.

Toto tvrdila aj moja mama. Na konkrétnych príkladoch, osudoch konkrétnych ľudí z našej dediny, ma presvedčila, že je to tak. Viete, čo bolo pre mňa v živote najťažšie? Odpustiť všetkým tým, ktorí mi ublížili. Odpustiť a ponechať ich svojmu osudu, ak sa im nedá pomôcť.

Pani Malinová mi v debate pod blogom napísala:

Každých 20 rokov stačí jedna obeť na zmenu. Keď to zaberá, tak aj nabudúce niekoho zavraždia, aby dostali ľudí do ulíc.

Myslím si, že sa treba nad jej slovami zamyslieť. Po vražde novinára prišiel Igor Matovič. Kto vraždil? Teraz niekoľko „samovrážd“, kto príde po tejto vláde „odborníkov“? Boli to samovraždy? Boli to vraždy? Je dôležité, kto vraždil? Ten, kto vraždí, túži po zmene? V jedno verím, pokiaľ nie je vražda alebo samovražda vysvetlená, nemôže nikto, koho sa to týka, pokojne spávať. Karma mu to spočíta.

 

Zdroj:

https://www.biela-magia.eu/texty/karma.html

Môj blog spred roka:

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2020/02/19/kolko-novinarov-musi-zomriet-aby-sa-toto-nedialo/

 

Vláda so zviazanými rukami

30.04.2021

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát: Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

20.01.2021

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown. Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 433751x
Priemerná čítanosť článkov: 6474x

Autor blogu

Kategórie