Založ si blog

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo.

Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku nemáme. Ani synonymum pre slovo brada som nenašla. Fúz synonymum má – bajúz. Sú to chlpy nad hornou perou.

V článku sa píše, že Boh stvoril človeka na svoj obraz a brada je súčasťou jeho obrazu. Muž je na svojom gazdovstve zosobnením Boha, a iba on môže začínať všetko ako prvý.

Náš bradatý premiér Igor Matovič je iste nešťastný, že tento svoj skvost musí ukrývať pod rúškom. Občas neodolá, odhalí nám svoju bradu (aj napriek zákazu hlavného hygienika), aby sa ňou pochválil a ukázal nám, že je hodný toho, aby bol gazdom na zverenom gazdovstve, ktoré sa nazýva Slovenská republika.

Bradu má aj nádejný budúci premiér Jaroslav Naď. Keď sa tak nad tým zamýšľam, bradatá je skoro celá vláda. Čo keby sme ich oholili? V článku sa píše, že „osoba zbavená tak silného zdroja energie stráca duchovné spojenie s predkami a slobodné myslenie, jeho vedomie sa zakalí a dá sa ovládať, ako sa protivníkovi zachce.“

Teraz sa pozriem na bradu z iného uhla pohľadu. Slovenské príslovie tvrdí, že „Brada nerobí mudrca.“

V kolíske európskej vzdelanosti si myslia to isté, čo Slováci. Grécke príslovie znie presvedčivejšie. Posúďte sami: „Keby brada stačila k múdrosti, cap by sa vyrovnal Platónovi.“

Vrátim sa k titulku a dokončím myšlienku: Róbert Fico nepotrebuje bradu (plnofúz), aby dokázal znormalizovať situáciu v Slovenskej republike. A možno existuje aj iný človek, nepošpinený Igorom Matovičom a jeho stúpencami, ktorý by to tiež dokázal, zatiaľ ale neviem kto. Jednoducho povedané, bradatí muži sa v slovenskej politike neosvedčili.

 

K napísaniu blogu ma inšpiroval článok: „Posvätné tajomstvo brady pre Slovanov“ https://www.slovanskenoviny.sk/posvatne-tajomstvo-brady-pre-slovanov/

 

Vláda so zviazanými rukami

30.04.2021

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát: Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na [...]

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

20.01.2021

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown. Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 433780x
Priemerná čítanosť článkov: 6474x

Autor blogu

Kategórie