Založ si blog

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo.

Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku nemáme. Ani synonymum pre slovo brada som nenašla. Fúz synonymum má – bajúz. Sú to chlpy nad hornou perou.

V článku sa píše, že Boh stvoril človeka na svoj obraz a brada je súčasťou jeho obrazu. Muž je na svojom gazdovstve zosobnením Boha, a iba on môže začínať všetko ako prvý.

Náš bradatý premiér Igor Matovič je iste nešťastný, že tento svoj skvost musí ukrývať pod rúškom. Občas neodolá, odhalí nám svoju bradu (aj napriek zákazu hlavného hygienika), aby sa ňou pochválil a ukázal nám, že je hodný toho, aby bol gazdom na zverenom gazdovstve, ktoré sa nazýva Slovenská republika.

Bradu má aj nádejný budúci premiér Jaroslav Naď. Keď sa tak nad tým zamýšľam, bradatá je skoro celá vláda. Čo keby sme ich oholili? V článku sa píše, že „osoba zbavená tak silného zdroja energie stráca duchovné spojenie s predkami a slobodné myslenie, jeho vedomie sa zakalí a dá sa ovládať, ako sa protivníkovi zachce.“

Teraz sa pozriem na bradu z iného uhla pohľadu. Slovenské príslovie tvrdí, že „Brada nerobí mudrca.“

V kolíske európskej vzdelanosti si myslia to isté, čo Slováci. Grécke príslovie znie presvedčivejšie. Posúďte sami: „Keby brada stačila k múdrosti, cap by sa vyrovnal Platónovi.“

Vrátim sa k titulku a dokončím myšlienku: Róbert Fico nepotrebuje bradu (plnofúz), aby dokázal znormalizovať situáciu v Slovenskej republike. A možno existuje aj iný človek, nepošpinený Igorom Matovičom a jeho stúpencami, ktorý by to tiež dokázal, zatiaľ ale neviem kto. Jednoducho povedané, bradatí muži sa v slovenskej politike neosvedčili.

 

K napísaniu blogu ma inšpiroval článok: „Posvätné tajomstvo brady pre Slovanov“ https://www.slovanskenoviny.sk/posvatne-tajomstvo-brady-pre-slovanov/

 

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Pózy a pozície premiéra Hegera

26.04.2022

Po dlhšom čase som sa vrátila k dianiu na slovenskej politickej scéne. Je neuveriteľné, ako sa zmenila nielen slovná zásoba členov vládnej koalície, ale aj spôsob ich komunikácie. Samozrejmé, že nie u všetkých. Sú výrečnejší, a ako šikovne vedia skrútiť reč na niečo iné, ak sú otázky nepríjemné. Jednoducho použijú zázračnú formulku: „Odpoviem vám, ale [...]

Sláva Európskej únii! … ?

07.04.2022

Slovné spojenie Sláva Ukrajine! sa rozletelo do celého sveta. Jedni ho velebia, iní zatracujú. Jeho význam sa ohýba s časom, ktorý nezastavíš. Človek číta, počúva a napadajú mu všelijaké myšlienky. Keď si Zuzana Čaputová telefonuje so svojim kolegom a priateľom Volodymirom Zelenskym, pravdepodobne sa lúčia slovami Sláva Ukrajine! Sláva Slovensku! … a možno ani [...]

Bratislava, ZMOS, štrajk, Ružinov

Obce varujú, že úlohy od štátu budú plniť len kým budú mať na to peniaze

22.05.2022 06:30

Podľa šéfa kancelárie ZMOS Michala Kaliňáka štát dlhodobo porušuje pravidlá legislatívneho procesu a medzinárodné záväzky Slovenskej republiky.

Ukrajina, Mariupol, vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina je pri vyjednávaniach tvrdšia: Žiadne ústupky Rusku

22.05.2022 06:15

Ani prímerie, ani žiadnu dohodu, ktorá by znamenala odovzdanie časti územia Rusku. Ukrajina odmieta aj 'zvláštne' výzvy Západu na prímerie.

Čína, koronavírus, opatrenia, karanténa

Čína zavrela v Šanghaji obchodnú štvrť, nechce sa podvoliť koronavírusu

22.05.2022 06:00

Čínske úrady kvôli šíreniu koronaviru nariadili zavrieť všetky supermarkety a obchody v šanghajskej obchodnej štvrti Ťin-kan.

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.