Založ si blog

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown.

Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska a jeho obyvateľov vytvoril počítačovú hru. Umiestnil si nás do nejakého svojho virtuálneho sveta, z ktorého si vždy niečo vyberie a zisťuje, ako to funguje v reálnom živote.

Za pochodu všeličo vylepší, zavedie nové pojmy. Hlavne nech sú cudzie, musí predsa vyzerať ako vzdelanec. Najnovšie už nehovorí o celoplošnom testovaní, ale skríningovom. Nuž ale screening neznie až tak cudzo, už má aj svoju slovenskú podobu – skríning. Musím uznať, že toto slovo je sofistikovanejšie, ako je slovo celoplošné, a je také variabilné!

„Skríning je označenie činnosti alebo činností, ktoré vyhľadávajú v populácii jedincov s chorobami, ktoré ešte nemajú klinické príznaky – sú bezpríznakové.“

Teraz sa vrátim z úvodnej virtuálnej reality do nášho bežného života. Začiatkom roka 2020 sme sa dozvedeli o nebezpečnej a rýchlo sa šíriacej smrteľnej chorobe. Kto by sa nebál? Kto nemusel, nevychádzal z domu. Tí, čo museli, nasadili si rúška, dezinfikovali si ruky, dodržiavali odstup dvoch metrov. Potom nám vláda zatvorila všetko, čo sa zatvoriť dalo: školy, kostoly, športoviská, reštaurácie, … A čo je najhoršie, spoločnosť sa začala trieštiť.

Prešiel rok a my sme zistili, že v počte úmrtí sa rok 2020 za ostatných desať rokov nevymykal z priemeru. Keď žijete na dedine, viete, že ani tu sa úmrtia nevymkli priemeru. A tak je to aj v susedných dedinách. Postupne zisťujeme, že to, čo sa vymklo priemeru, je naša vládnúca koalícia s hlavným manažérom Igorom Matovičom.

O skríningu: https://sk.wikipedia.org/wiki/Skr%C3%ADning_(medic%C3%ADna)

Blog už bol zverejnený pod trochu iným názvom: https://www.slovanskenoviny.sk/virtualna-realita-igora-matovica/

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 601393x
Priemerná čítanosť článkov: 6537x

Autor blogu

Kategórie