Založ si blog

O Milanovi Lučanskom z druhej strany

Odišiel náhle a zostali otázky, na ktoré treba odpovedať. Neodolal svetlu na konci tunela, alebo sa jeho nepokojná duša túla po tomto svete, aby si počkala na chvíľu, kedy sa všetky nejasností v súvislosti s jeho životom a smrťou vysvetlia?

V jednom svojom blogu som napísala: … klinická smrť. Tí, ktorí ju okúsili a vrátili sa späť, rozprávajú, že v okamihu mysle zhodnotili celý svoj život. Bol to medzník, kedy sa rozhodovali, či sa majú pobrať za lákavým bielym svetlom na konci tunela, alebo sa musia vrátiť späť do života.

Niektoré duše vraj zostanú uväznené na polceste vtedy, keď človek zomrie za nevyjasnených okolností. Milan Lučanský zomrel za nevyjasnených okolností a verím, že najviac sa bál toho, čo bude s jeho rodinou. … a možno aj s nami ostatnými, s touto republikou.

Jeho smrť sa stala medzníkom, kedy sa pretrhla niť spravodlivosti, ktorú už nespojíš bez uzlíka. Ten uzlík tlačí a už sa ho nezbavíš. Vyjadrené rétorikou Igora Matoviča.

Človek má strach. Premýšľa a hľadá súvislostí. Generál to nezvládol, obetoval svoj život, alebo obetovali jeho život?

To, čo sa tu deje, sa deje pod gesciou štyroch dôležitých osobností v Slovenskej republike (podľa diplomatického protokolu):

  1. Prezident SR– Zuzana Čaputová
  2. Predseda Národnej rady SR– Boris Kollár
  3. Predseda Vlády SR– Igor Matovič
  4. Predseda ústavného súdu SR– Ivan Fiačan

Títo ľudia nás priviedli tam, kde sme. Sľubujú nám svetlo na konci tunela. Mňa by veľmi zaujímalo, o akom svetle to hovoria. Dúfam, že nie o takom, za ktorým poslali?, odišiel? Milan Lučanský.

 

 

Zdroj:

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2020/04/17/svetlo-na-konci-tunela/

 

 

Fatamorgána z dôb minulých

03.01.2021

Štátny sviatok – nesviatok a ďalšie štyri pamätné dni sa objavili ako fatamorgána, aby sme jasnejšie vnímali paralely s dobou, ktorú práve žijeme. A nakoniec jeden preštylizovaný pamätný deň, lebo poslanci chcú byť dôslední vo vyjadrovaní. október – Deň vzniku samostatného Česko-Slovenského štátu V deň výročia Slovenskej republiky (1.1.1993) [...]

Nielen o „novinároch“

16.12.2020

Ako sa budeme rozprávať o niekoľko rokov? Prečítajte si ukážku. Zvýraznené slová som počula na vlastné uši. Zneli z úst redaktorov, novinárov, politikov a ďalších hostí – účastníkov rôznych televíznych a rozhlasových debát. Usporiadala som ich do krátkeho príbehu. Aj dnes večer bude moderátor privítať svojho hosťa XY. Hosť už ide prísť. Moderátor ho [...]

Profesor Krčméry je zdroj inšpirácie

13.12.2020

Moderátor Rastislav Iliev sa so svojimi hosťami pozrel na to, ako vyzerá lockdown na slovenský spôsob a nielen lockdown. Otázky, ktoré kládol, sa mi páčili, lebo vyprovokoval svojich hostí k odpovediam, ktoré ich možno samých prekvapili. Najviac ma zaujali myšlienky profesora Vladimíra Krčméryho, preto budem venovať svoju pozornosť práve jemu. Jeho slová parafrázujem, a [...]

Kapitol USA

V blízkosti Kapitolu vo Washingtone zadržali ozbrojeného muža

17.01.2021 09:18

Muž mal pri sebe nabitú zbraň, viac ako 500 kusov munície a sfalšované oprávnenie na vstup na Bidenovu inauguráciu.

Karol Kleinmann

Psychológ Kleimann: Vo vláde vidím neuveriteľne silné egá

17.01.2021 08:10

Problematické vládnutie koalície je podľa psychológa Kleinmanna spôsobené najmä egoizmom niektorých jej predstaviteľov.

koronavírus, protest, Rakúsko

ONLINE: Rakúsko sprísni a predĺži lockdown, obáva sa mutácie

17.01.2021 08:00, aktualizované: 08:50

Rakúšania zrejme budú "zamknutí" až do 7. februára. Dovtedy by mali byť zatvorené aj školy či obchody.

irán rakety

Irán otestoval balistické rakety

16.01.2021 21:35

Rakety vystrelili z centrálnej časti Iránu na ciele nachádzajúce sa na severe Indického oceánu.