Založ si blog

Vláda so zviazanými rukami

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát:

Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na základe informácií a intenzívne na nich budeme pracovať. Všetko máme schválené, len sa toho treba držať. Držať sa pravidiel, ktoré sú dohodnuté.

Nuž a k týmto slovám nemá výhrady nikto z vládnej koalície. Vzájomne sa ubezpečia, ako všetci intenzívne pracujú na tom, aby sa spoločnosť mohla vrátiť do normálu – to stavu, v akom bola pred ich vládnutím – pred kovidom. Teraz majú zviazané ruky. Lebo kovid, ale aj lebo Fico.

Vyjadrím sa obrazne: Ich ruky sa zmenili na ramená chobotníc, sú všelijako poprepletané a už len málokto sa vyzná v tom, kto s kým a proti komu. Neočakávane sa rozhádajú. Dokonca sa  vzdajú funkcií, aby sa po krátkom čase udobrení vrátili na svoje posty a s malými obmenami vládli ďalej. Je o čom písať, zamestnávať mysle ľudí, konšpirovať. Jednoducho povedané, vmanipulovať ich tam, kam treba.

V jednom sú všetci zajedno. Spoločný nepriateľ zbližuje. Podľa pána premiéra Slovensko dlhé roky spalo, stagnovalo, polícia mala zviazané ruky… Bolo by dobre, ak by zostali „rozviazané“, aj po odchode tejto kovidovej vlády. A obyčajní ľudia? Tí by sa mali prebudiť, nadýchať sa čerstvého vzduchu a začať používať zdravý sedliacky rozum.

Prečo sa súčasná vláda tak rada porovnáva s tými pred ňou? Prenesiem to na človeka. Vážim si ľudí, ktorí vedia, čo chcú, majú svoj cieľ a s nikým sa neporovnávajú. Porovnávanie je nadbytočná práca, na ktorú múdry človek nemá čas. Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, preto sa nedá porovnávať.

Súčasní vládni činitelia asi majú strach z toho, že to nezvládnu? Už majú „hrubý“ plán, ba aj „tenký“ plán, vraj najlepší v Európskej únii, ale čo je v ňom, to nám pán premiér na svojej tlačovej besede neprezradil. Vieme iba, že podľa neho vybudujú Slovensko, v ktorom budú ľudia radi žiť. A chúďatka novinári, odpovedí sa na svoje otázky nedočkali. Hádam si niečo vymyslia v súlade s pravidlami, ktoré sú dohodnuté.

 

Zdroj, ktorý ma inšpiroval k napísaniu blogu:

https://www.ta3.com/clanok/1209493/tb-premiera-e-hegera-o-programovom-vyhlaseni-vlady.html

 

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

20.01.2021

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown. Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 433789x
Priemerná čítanosť článkov: 6474x

Autor blogu

Kategórie