Založ si blog

Vláda so zviazanými rukami

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát:

Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na základe informácií a intenzívne na nich budeme pracovať. Všetko máme schválené, len sa toho treba držať. Držať sa pravidiel, ktoré sú dohodnuté.

Nuž a k týmto slovám nemá výhrady nikto z vládnej koalície. Vzájomne sa ubezpečia, ako všetci intenzívne pracujú na tom, aby sa spoločnosť mohla vrátiť do normálu – to stavu, v akom bola pred ich vládnutím – pred kovidom. Teraz majú zviazané ruky. Lebo kovid, ale aj lebo Fico.

Vyjadrím sa obrazne: Ich ruky sa zmenili na ramená chobotníc, sú všelijako poprepletané a už len málokto sa vyzná v tom, kto s kým a proti komu. Neočakávane sa rozhádajú. Dokonca sa  vzdajú funkcií, aby sa po krátkom čase udobrení vrátili na svoje posty a s malými obmenami vládli ďalej. Je o čom písať, zamestnávať mysle ľudí, konšpirovať. Jednoducho povedané, vmanipulovať ich tam, kam treba.

V jednom sú všetci zajedno. Spoločný nepriateľ zbližuje. Podľa pána premiéra Slovensko dlhé roky spalo, stagnovalo, polícia mala zviazané ruky… Bolo by dobre, ak by zostali „rozviazané“, aj po odchode tejto kovidovej vlády. A obyčajní ľudia? Tí by sa mali prebudiť, nadýchať sa čerstvého vzduchu a začať používať zdravý sedliacky rozum.

Prečo sa súčasná vláda tak rada porovnáva s tými pred ňou? Prenesiem to na človeka. Vážim si ľudí, ktorí vedia, čo chcú, majú svoj cieľ a s nikým sa neporovnávajú. Porovnávanie je nadbytočná práca, na ktorú múdry človek nemá čas. Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, preto sa nedá porovnávať.

Súčasní vládni činitelia asi majú strach z toho, že to nezvládnu? Už majú „hrubý“ plán, ba aj „tenký“ plán, vraj najlepší v Európskej únii, ale čo je v ňom, to nám pán premiér na svojej tlačovej besede neprezradil. Vieme iba, že podľa neho vybudujú Slovensko, v ktorom budú ľudia radi žiť. A chúďatka novinári, odpovedí sa na svoje otázky nedočkali. Hádam si niečo vymyslia v súlade s pravidlami, ktoré sú dohodnuté.

 

Zdroj, ktorý ma inšpiroval k napísaniu blogu:

https://www.ta3.com/clanok/1209493/tb-premiera-e-hegera-o-programovom-vyhlaseni-vlady.html

 

Mystický Rasputin fascinuje aj dnes

08.09.2021

Meno, s ktorým sa dá rôzne pohrávať, dá sa rozdeľovať i znovu spájať. Premýšľať napríklad aj o tom, či má niečo spoločné Rasputin s Putinom. Dvaja Rusi, ktorých si svet zapamätá. A čo zabudnuté slovko ras – šarha? V prenesenom význame krutý človek. Bol Rasputin, vo svojej podstate, krutým človekom? Pozrime sa radšej na súčasných vládnucich slovenských [...]

Má aj Zuzana Čaputová svojho Potemkina?

03.09.2021

Keďže dejiny bývalého ZSSR (Zväzu sovietskych socialistických republík) poznám o niečo lepšie, ako dejiny iných západných štátov, paralely hľadám práve tam. Medzi tými, čo nám dnes vládnu, nachádzam Stalina, Beriju i Chruščova, ktorý daroval ruský Krym Ukrajine. Teraz sa Slovensko chystá privítať pápeža. V strede záujmu sú Košice. Presnejšie Sídlisko Lunik [...]

Igor Matovič nie je môj obľúbený politik, ale …

26.08.2021

… jedno mu nemožno uprieť, je predsedom víťaznej politickej strany, ktorá dostala mandát na zostavenie Vlády SR. Práve on vo veľkej miere ovplyvňuje aj to, kto a akú funkciu bude vo vláde zastávať, s kým bude jeho hnutie spolupracovať a s kým nie, po akých cestách musia kráčať, aby nesklamali svojich voličov. Iste ste si všimli úsmev predsedu vlády, keď sa [...]

Taliban, bojovník, Kábul

Taliban nedostane šancu vystúpiť v OSN

26.09.2021 06:00

Radikálne islamistické hnutie Taliban napriek svojej žiadosti nedostalo možnosť vystúpiť na súčasnom zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Koloseum / Rím /

Taliansko má oficiálne ďalšiu mafiánsku organizáciu, rímsky klan Casamonica

25.09.2021 21:36

Taliansky súd klan Casamonica tento týždeň postavil na úroveň známejších mafiánskych zoskupení ako sú sicílska Cosa Nostra, neapolská Camorra či pôvodne kalábrijská 'Ndrangheta.

Notebook / Mobil / Internet /

Belgická krajná pravica chce získavať voliča pomocou mobilnej aplikácie s "nefiltrovanými informáciami"

25.09.2021 21:04

Experti upozorňujú, že tretia najsilnejšia strana v Belgicku môže týmto spôsobom získavať o ľuďoch informácie a využívať ich na získavanie nových sympatizantov.

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.