Založ si blog

Vláda so zviazanými rukami

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát:

Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na základe informácií a intenzívne na nich budeme pracovať. Všetko máme schválené, len sa toho treba držať. Držať sa pravidiel, ktoré sú dohodnuté.

Nuž a k týmto slovám nemá výhrady nikto z vládnej koalície. Vzájomne sa ubezpečia, ako všetci intenzívne pracujú na tom, aby sa spoločnosť mohla vrátiť do normálu – to stavu, v akom bola pred ich vládnutím – pred kovidom. Teraz majú zviazané ruky. Lebo kovid, ale aj lebo Fico.

Vyjadrím sa obrazne: Ich ruky sa zmenili na ramená chobotníc, sú všelijako poprepletané a už len málokto sa vyzná v tom, kto s kým a proti komu. Neočakávane sa rozhádajú. Dokonca sa  vzdajú funkcií, aby sa po krátkom čase udobrení vrátili na svoje posty a s malými obmenami vládli ďalej. Je o čom písať, zamestnávať mysle ľudí, konšpirovať. Jednoducho povedané, vmanipulovať ich tam, kam treba.

V jednom sú všetci zajedno. Spoločný nepriateľ zbližuje. Podľa pána premiéra Slovensko dlhé roky spalo, stagnovalo, polícia mala zviazané ruky… Bolo by dobre, ak by zostali „rozviazané“, aj po odchode tejto kovidovej vlády. A obyčajní ľudia? Tí by sa mali prebudiť, nadýchať sa čerstvého vzduchu a začať používať zdravý sedliacky rozum.

Prečo sa súčasná vláda tak rada porovnáva s tými pred ňou? Prenesiem to na človeka. Vážim si ľudí, ktorí vedia, čo chcú, majú svoj cieľ a s nikým sa neporovnávajú. Porovnávanie je nadbytočná práca, na ktorú múdry človek nemá čas. Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, preto sa nedá porovnávať.

Súčasní vládni činitelia asi majú strach z toho, že to nezvládnu? Už majú „hrubý“ plán, ba aj „tenký“ plán, vraj najlepší v Európskej únii, ale čo je v ňom, to nám pán premiér na svojej tlačovej besede neprezradil. Vieme iba, že podľa neho vybudujú Slovensko, v ktorom budú ľudia radi žiť. A chúďatka novinári, odpovedí sa na svoje otázky nedočkali. Hádam si niečo vymyslia v súlade s pravidlami, ktoré sú dohodnuté.

 

Zdroj, ktorý ma inšpiroval k napísaniu blogu:

https://www.ta3.com/clanok/1209493/tb-premiera-e-hegera-o-programovom-vyhlaseni-vlady.html

 

Heger má z Fica strach

21.05.2023

Predtým obyčajný človek, dnes hrdý demokrat Eduard Heger tvrdí, že Róbert Fico už nechce priamu voľbu prezidenta, ale chce, aby prezidenta volil parlament. Vyhrá voľby, zmení ústavu, nechá sa v NR SR zvoliť za prezidenta a tak získa beztrestnosť. Bude udeľovať amnestie, ale bude aj trestať. Otázkou je, koľkým voličom udelí amnestiu a koľkých, presnejšie koho bude [...]

Aj taká je naša prezidentka

11.05.2023

Zuzana Čaputová tvrdí, že ju vraj Róbert Fico ohovára. Vybrala som pre ňu myšlienku, ktorá jej možno pomôže poradiť si s týmto problémom, ktorý ju až tak zožiera, že sa v tejto situácii prejavila ako bežná občianka a nie ako prezidentka – hlava štátu. Nes svoje bremeno a vedz, že v tom je tvoje blaho. Vytiahni z neho to, čo potrebuješ k rozumnému životu, tak [...]

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".

Peter Pellegrini

Pellgrini pre Pravdu: Nepripúšťam spoluprácu s Republikou, Smer sa spriahne aj s diablom

10.06.2023 16:21

„Nestačí sa len prezliecť do obleku. Hodnoty a názory sa nemenia,“ spresnil Pellegrini.

Taliansko Turecko loď nákladná piráti zásah

Tureckú nákladnú loď pri pobreží Talianska ohrozovali piráti

10.06.2023 14:11

„Skupina osôb, údajne migrantov, sa vyhrážala posádke nožmi", povedal hovorca ministerstva obrany.

Záporožská jadrová elektráreň

Môže si Európa vydýchnuť? Záporožie je v stave „studenej odstávky“

10.06.2023 12:57

Posledný zo šiestich reaktorov do najbezpečnejšieho prevádzkového režimu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 616055x
Priemerná čítanosť článkov: 6624x

Autor blogu

Kategórie