Založ si blog

Vláda so zviazanými rukami

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát:

Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na základe informácií a intenzívne na nich budeme pracovať. Všetko máme schválené, len sa toho treba držať. Držať sa pravidiel, ktoré sú dohodnuté.

Nuž a k týmto slovám nemá výhrady nikto z vládnej koalície. Vzájomne sa ubezpečia, ako všetci intenzívne pracujú na tom, aby sa spoločnosť mohla vrátiť do normálu – to stavu, v akom bola pred ich vládnutím – pred kovidom. Teraz majú zviazané ruky. Lebo kovid, ale aj lebo Fico.

Vyjadrím sa obrazne: Ich ruky sa zmenili na ramená chobotníc, sú všelijako poprepletané a už len málokto sa vyzná v tom, kto s kým a proti komu. Neočakávane sa rozhádajú. Dokonca sa  vzdajú funkcií, aby sa po krátkom čase udobrení vrátili na svoje posty a s malými obmenami vládli ďalej. Je o čom písať, zamestnávať mysle ľudí, konšpirovať. Jednoducho povedané, vmanipulovať ich tam, kam treba.

V jednom sú všetci zajedno. Spoločný nepriateľ zbližuje. Podľa pána premiéra Slovensko dlhé roky spalo, stagnovalo, polícia mala zviazané ruky… Bolo by dobre, ak by zostali „rozviazané“, aj po odchode tejto kovidovej vlády. A obyčajní ľudia? Tí by sa mali prebudiť, nadýchať sa čerstvého vzduchu a začať používať zdravý sedliacky rozum.

Prečo sa súčasná vláda tak rada porovnáva s tými pred ňou? Prenesiem to na človeka. Vážim si ľudí, ktorí vedia, čo chcú, majú svoj cieľ a s nikým sa neporovnávajú. Porovnávanie je nadbytočná práca, na ktorú múdry človek nemá čas. Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, preto sa nedá porovnávať.

Súčasní vládni činitelia asi majú strach z toho, že to nezvládnu? Už majú „hrubý“ plán, ba aj „tenký“ plán, vraj najlepší v Európskej únii, ale čo je v ňom, to nám pán premiér na svojej tlačovej besede neprezradil. Vieme iba, že podľa neho vybudujú Slovensko, v ktorom budú ľudia radi žiť. A chúďatka novinári, odpovedí sa na svoje otázky nedočkali. Hádam si niečo vymyslia v súlade s pravidlami, ktoré sú dohodnuté.

 

Zdroj, ktorý ma inšpiroval k napísaniu blogu:

https://www.ta3.com/clanok/1209493/tb-premiera-e-hegera-o-programovom-vyhlaseni-vlady.html

 

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Slovensko v réžii Igora Matoviča

27.05.2022

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí. Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.