Založ si blog

Druhé najstaršie remeslo na svete

Nepoviem, že Peter Pellegrini a jeho skupinka – Richard Raši, Denisa Saková a Peter Žiga dali Róbertovi Ficovi ultimátum, že musí odstúpiť z funkcie predsedu strany Smer-SD. Radšej poviem, že ich požiadavka je pre Róberta Fica novou výzvou – musí sa rozhodnúť, čo so vzbúrencami.

Možno sa poučí zo vzdialenejšej i tej nedávnej histórie. Od každého sa dá niečo naučiť – od Gustáva Husáka, Jána Čarnogurského, aj od Richarda Sulíka.

 

V závere roku 2019 v strane Sloboda a Solidarita vrelo. To, čo urobil Richard Sulík s nespokojencami v SaS, som si vtedy stotožnila so slovami Gustáva Husáka:

„Prežívali sme obdobia, keď sa veľmi ťažko pracovalo a keď statoční vydržali. Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť.“

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2019/10/11/slobodny-a-solidarny-richard-sulik/

 

Možno ho tiež bude inšpirovať osud Kresťansko-demokratického hnutia a jeho zakladateľa Jána Čarnogurského. Mikuláš Dzurinda mi v niečom pripomína Petra Pellegriniho

Pripomeňme si rok 1996 keď sa o post predsedu KDH uchádzal Mikuláš Dzurinda s novou víziu ľudového KDH, ktoré by oslovovalo liberálov i ateistov. Hlasovanie ale potvrdilo vo funkcii predsedu hnutia Jána Čarnogurského.

Ambiciózny Mikuláš Dzurinda sa nevzdával a účelovo vytvoril koalíciu SDK. O tri roky neskôr (rok 2000) si založil vlastnú stranu SDKÚ, neskôr sa z nej stala SDKÚ–DS.

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2020/05/07/kto-sa-vykluje-z-petra-pellegriniho/

 

Róbert Fico celých dvadsať rokov formoval stranu, samozrejme, že nie sám. Bol kapitánom, ostatní veslovali. Tí, u ktorých sa názorové priority zmenili, zo strany odišli.

Neviem, kto je C. Sttinnet, ale myšlienka, ktorú vyslovil, sa mi práve hodí:

„Diplomat je človek, ktorý vás pošle do horúcich pekiel takým spôsobom, že sa na tu cestu dokonca tešíte.“
C. Stinnett

Pán Podmanický odchádzal zo strany SMER-SD rád. Róbertovi Ficovi svoj odchod vysvetlil, ten ho pochopil a obaja sú spokojní.

A čo sa týka Petra Pellegriniho a jeho skupinky, tu by som mu radila držať sa myšlienky amerického prezidenta Ronalda Regana:

„Politika je druhé najstaršie remeslo na svete.“
Ronald Regan

 

Zdroj:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/552713-rozkol-v-smere-aky-nikdy-nezazil-kto-zostane-pri-ficovi/

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.