Založ si blog

Čistý stôl Petra Pellegriniho?

Urobil hrubú čiaru za svojim predchádzajúcim politickým životom. Odišiel zo strany Smer–SD. Čo bolo, už nie je a už sa nevráti? To sa naozaj dá?

Čo spôsobilo, že sa takto rozhodol? Rodilo sa to dvadsať rokov, alebo iba niekoľko mesiacov, týždňov, dní? Ak sa toto jeho rozhodnutie formovalo veľa rokov, prečo práve teraz, zhruba tri mesiace po voľbách? Nazvala by som to zradou tých, ktorí ho volili na kandidátke strany Smer–SD. Jednoducho ich oklamal.

Ako chce teraz napĺňať volebný program strany Smer–SD, za ktorý dostal poslanecký mandát? Mal by sa ho vzdať a na jeho miesto by mal nastúpiť ďalší v poradí, ktorý súhlasí s politikou, s akou išla strana do volieb.

Kardinál Richelieu povedal, že „Zrada je len otázkou peňazí“. Peter Pellegrini nás ubezpečil, že o peniaze strany Smer–SD mu nejde. Chce začať od nuly. Vo svojom veku by už mal vedieť, čo chce od života, aj čo znamená začať od nuly. Od nuly sa dá začať tam, kde vás nikto nepozná, kde o vás nikto nič nevie, kam si neprivediete priateľov zo starého života.

Je tu aj tretia možnosť, že dostal ponuku, o ktorej zatiaľ nechce hovoriť. Tajomstvá lákajú konšpirovať. Rúškami zakryté tváre veľa neprezradia, keď ich odkryjú, uvidíme a iste sa dozvieme viac.

Len tak na margo: Vieme, akú cenu má Peter Pellegrini na trhu s politikmi? Napadajú mi i ďalšie mená: Zuzana Čaputová, Boris Kollár, Igor Matovič, Andrej Kiska, Róbert Fico, Marián Kotleba, … a kto určuje ich cenu, iba voliči?

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.