Založ si blog

Kam nasmeroval Peter Pellegrini Róberta Fica

O jednej tlačovej besede, ktorá mnohým otvorila oči. Čo videl politický analytik Ján Baránek? Ten si myslí, že vystúpenie predsedu strany Smer–SD Róberta Fica bolo nedôstojné a považuje ho za začiatok jeho konca.

Pán Baránek tvrdí: „Mal sa tomu vyhnúť. Ak to ľudia dodnes nepochopili, dnes im ukázal obraz svojho konca.“

A čo si myslím ja? Iba jeho slová trochu preštylizujem: Dobre, že sa tomu nevyhol. Ak to ľudia dodnes nepochopili, dnes im ukázal obraz nového začiatku strany Smer–SD.

Keď som si prečítala toto tvrdenie analytika Baránka:

„Smer už nie je značka, s ktorou by sa dalo obchodovať, ale značka, od ktorej sa uteká. Treba si počkať, aká naozaj bude Pellegriniho strana, ale ak niekto vyhráva nejaký súboj, je to Pellegrini,“ spomenula som si, že som to už kdesi počula.

Tu je jedna staršia prognóza politického analytika Jána Baránka pre stranu SaS a jej predsedu Richarda Sulíka, keď ho v apríli 2016 opustilo päť poslancov a 75 členov strany: „Je to koniec SaS. Nevidím tam vôbec priestor pre revitalizáciu, lebo sa rozpadla kvôli predsedovi. Čo iné ako koniec môže znamenať takýto rozpad a krach.“ Odídencom odporúčal, aby si založili novú stranu.

Otázka: Utiekla „Peleho jedenástka“ od Róberta Fica, alebo utiekla od značky Smer–SD? Podľa mňa, utiekla od Róberta Fica, lebo to bolo jednoduchšie. Svoju politickú alma mater len tak ľahko nezaprieš. Zanechala stopy, ktoré nezmyješ.

Róberta Fica poniektorí odpísali, cítia sa víťazmi, pravdepodobne s ním nebudú bojovať. Zregeneruje sily a verím, že sa tiež poučil. Myslím si, že nenechá stranu Smer–SD padnúť až pod hranicu zvoliteľnosti.

Pre Petra Pellegriniho začína skutočný politický boj. On a jeho strana bude plápolajúcim červeným plátnom, ktoré poniektorých tak dráždi. Alebo má úplné iné plány? Dôležité je, aby sa pripravil aj na to, že po čase ho budú chcieť vystriedať rovnako ambiciózni politici, ako je on sám.

 

ZDROJE:

https://www.topky.sk/cl/100535/1346625/Politolog-sokuje–Odchod-kollarovcov-znamena-koniec-strany-SaS-

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555085-baranek-fico-ukazal-obraz-svojho-konca/

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.