Založ si blog

Rozbíjač parlamentu Ján Podmanický

Bol poslancom NR SR za Smer-SD. Od mája 2020 už ním nie je. Zbavil sa všetkých funkcií v strane a stal sa nezávislým poslancom. Vyšplhal sa po chrbte Róberta Fica do parlamentu a zradil. To nevedel pred voľbami, že chce niečo iné? Ak by aj odišiel z NR SR a nahradil ho ďalší člen strany, to by som brala, ale takto? Jedným slovom zradca.

Načriem do histórie:

  • Teológiu študoval na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, najstaršej teologickej fakulte na Slovensku, ktorá vzdeláva klerikov, kandidátov na kňazstvo a laikov vo filozoficko-teologických katolíckych disciplínach.
  • Titul JUDr. získal na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  • Titul PhDr. získal na základe rigorózneho konania na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Ako asi rozmýšľa človek, ktorý absolvoval tento druh škôl? Uvažuje o založení platformy hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívne orientovaných poslancov. Najprv teda platforma, akési východisko s nejakým súborom zásad, ktoré si otestujú v parlamente a získajú priaznivcov z viacerých strán a v najbližších voľbách z nich bude nová konzervatívna strana.

Začalo sa to v máji 2020, alebo omnoho skôr? Pripomeňme si najnovšie udalosti. Od mája 2020 nezávislý poslanec Ján Podmanický s poslancom Mariánom Kérym (SMER-SD) a poslancom Tomášom Tarabom, podpredsedom strany Kresťanská demokracia, život a prosperita  (zvoleným do parlamentu za ĽSNS) vytvorili Konzervatívnu platformu. Oslovujú aj ďalších členov parlamentu, aby sa k ním pridali.

Ako to len nazvať? Rozbíjači politických strán a meniči politických síl v parlamente. Voliči si do Národnej rady SR zvolili politické strany a členov týchto politických strán s ich volebnými programami, ak to chce niekto meniť, nech odíde a buduje si tu svoju novú konzervatívnu platformu (budúcu stranu) mimo NR SR.

Čudujem sa, že doteraz neprijali zákon, ktorý by poslanca po odchode zo strany, za ktorú bol zvolený, nevylúčili z NR SR a nenahradili ho ďalším z danej strany s najvyšším počtom hlasov.

 

Zdroje:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551935-smer-sa-konzervativcov-radsej-zbavi-podmanicky-odchadza-sam/

https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Podmanick%C3%BD

https://www.napalete.sk/poslanci-smeru-sd-a-kdzp-zakladaju-spolocnu-konzervativnu-platformu/

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.