Založ si blog

Rozbíjač parlamentu Ján Podmanický

Bol poslancom NR SR za Smer-SD. Od mája 2020 už ním nie je. Zbavil sa všetkých funkcií v strane a stal sa nezávislým poslancom. Vyšplhal sa po chrbte Róberta Fica do parlamentu a zradil. To nevedel pred voľbami, že chce niečo iné? Ak by aj odišiel z NR SR a nahradil ho ďalší člen strany, to by som brala, ale takto? Jedným slovom zradca.

Načriem do histórie:

  • Teológiu študoval na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, najstaršej teologickej fakulte na Slovensku, ktorá vzdeláva klerikov, kandidátov na kňazstvo a laikov vo filozoficko-teologických katolíckych disciplínach.
  • Titul JUDr. získal na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  • Titul PhDr. získal na základe rigorózneho konania na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Ako asi rozmýšľa človek, ktorý absolvoval tento druh škôl? Uvažuje o založení platformy hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívne orientovaných poslancov. Najprv teda platforma, akési východisko s nejakým súborom zásad, ktoré si otestujú v parlamente a získajú priaznivcov z viacerých strán a v najbližších voľbách z nich bude nová konzervatívna strana.

Začalo sa to v máji 2020, alebo omnoho skôr? Pripomeňme si najnovšie udalosti. Od mája 2020 nezávislý poslanec Ján Podmanický s poslancom Mariánom Kérym (SMER-SD) a poslancom Tomášom Tarabom, podpredsedom strany Kresťanská demokracia, život a prosperita  (zvoleným do parlamentu za ĽSNS) vytvorili Konzervatívnu platformu. Oslovujú aj ďalších členov parlamentu, aby sa k ním pridali.

Ako to len nazvať? Rozbíjači politických strán a meniči politických síl v parlamente. Voliči si do Národnej rady SR zvolili politické strany a členov týchto politických strán s ich volebnými programami, ak to chce niekto meniť, nech odíde a buduje si tu svoju novú konzervatívnu platformu (budúcu stranu) mimo NR SR.

Čudujem sa, že doteraz neprijali zákon, ktorý by poslanca po odchode zo strany, za ktorú bol zvolený, nevylúčili z NR SR a nenahradili ho ďalším z danej strany s najvyšším počtom hlasov.

 

Zdroje:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551935-smer-sa-konzervativcov-radsej-zbavi-podmanicky-odchadza-sam/

https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Podmanick%C3%BD

https://www.napalete.sk/poslanci-smeru-sd-a-kdzp-zakladaju-spolocnu-konzervativnu-platformu/

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

20.01.2021

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown. Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska [...]

O Milanovi Lučanskom z druhej strany

10.01.2021

Odišiel náhle a zostali otázky, na ktoré treba odpovedať. Neodolal svetlu na konci tunela, alebo sa jeho nepokojná duša túla po tomto svete, aby si počkala na chvíľu, kedy sa všetky nejasností v súvislosti s jeho životom a smrťou vysvetlia? V jednom svojom blogu som napísala: … klinická smrť. Tí, ktorí ju okúsili a vrátili sa späť, rozprávajú, že v okamihu [...]

Ide o pravdu, Lucia Ďuriš Nicholsonová

Nicholsonová v Ide o pravdu: Ak SaS opustí koalíciu, vláda padne

26.01.2021 20:00

Sulík alebo Matovič? Jeden bude musieť ustúpiť. "Scenárov je niekoľko,“ povedala v relácii Ide o pravdu europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

Peter Pellegrini

Hlas-SD: Ak premiér prizná zodpovednosť za smrť obetí COVID-19, mal by odísť

26.01.2021 19:44

Hlas-SD naďalej trvá na predčasných voľbách.

Matovič, priebežne vysledky skriningu

V rámci skríningu otestovali takmer 2,6 milióna osôb, pozitivita dosiahla 1,18 percenta

26.01.2021 17:13, aktualizované: 19:37

Z testovania najlepšie vyšli okresy Veľký Krtíš, Svidník a Tvrdošín, najhoršia situácia je podľa premiéra Matoviča v Hlohovci, Topoľčanoch a Leviciach.

Holandsko koronavírus protesty násilie

Holandskom otriasa vzbura covidiotov

26.01.2021 17:08

Také nepokojné noci Holanďania celé desaťročia nezažili. Po zotmení, keď začína platiť zákaz vychádzania, sa ich mestá menia na bojové zóny.