Založ si blog

Rozbíjač parlamentu Ján Podmanický

Bol poslancom NR SR za Smer-SD. Od mája 2020 už ním nie je. Zbavil sa všetkých funkcií v strane a stal sa nezávislým poslancom. Vyšplhal sa po chrbte Róberta Fica do parlamentu a zradil. To nevedel pred voľbami, že chce niečo iné? Ak by aj odišiel z NR SR a nahradil ho ďalší člen strany, to by som brala, ale takto? Jedným slovom zradca.

Načriem do histórie:

  • Teológiu študoval na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, najstaršej teologickej fakulte na Slovensku, ktorá vzdeláva klerikov, kandidátov na kňazstvo a laikov vo filozoficko-teologických katolíckych disciplínach.
  • Titul JUDr. získal na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  • Titul PhDr. získal na základe rigorózneho konania na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Ako asi rozmýšľa človek, ktorý absolvoval tento druh škôl? Uvažuje o založení platformy hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívne orientovaných poslancov. Najprv teda platforma, akési východisko s nejakým súborom zásad, ktoré si otestujú v parlamente a získajú priaznivcov z viacerých strán a v najbližších voľbách z nich bude nová konzervatívna strana.

Začalo sa to v máji 2020, alebo omnoho skôr? Pripomeňme si najnovšie udalosti. Od mája 2020 nezávislý poslanec Ján Podmanický s poslancom Mariánom Kérym (SMER-SD) a poslancom Tomášom Tarabom, podpredsedom strany Kresťanská demokracia, život a prosperita  (zvoleným do parlamentu za ĽSNS) vytvorili Konzervatívnu platformu. Oslovujú aj ďalších členov parlamentu, aby sa k ním pridali.

Ako to len nazvať? Rozbíjači politických strán a meniči politických síl v parlamente. Voliči si do Národnej rady SR zvolili politické strany a členov týchto politických strán s ich volebnými programami, ak to chce niekto meniť, nech odíde a buduje si tu svoju novú konzervatívnu platformu (budúcu stranu) mimo NR SR.

Čudujem sa, že doteraz neprijali zákon, ktorý by poslanca po odchode zo strany, za ktorú bol zvolený, nevylúčili z NR SR a nenahradili ho ďalším z danej strany s najvyšším počtom hlasov.

 

Zdroje:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551935-smer-sa-konzervativcov-radsej-zbavi-podmanicky-odchadza-sam/

https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Podmanick%C3%BD

https://www.napalete.sk/poslanci-smeru-sd-a-kdzp-zakladaju-spolocnu-konzervativnu-platformu/

Druhé najstaršie remeslo na svete

29.05.2020

Nepoviem, že Peter Pellegrini a jeho skupinka – Richard Raši, Denisa Saková a Peter Žiga dali Róbertovi Ficovi ultimátum, že musí odstúpiť z funkcie predsedu strany Smer-SD. Radšej poviem, že ich požiadavka je pre Róberta Fica novou výzvou – musí sa rozhodnúť, čo so vzbúrencami. Možno sa poučí zo vzdialenejšej i tej nedávnej histórie. Od každého sa dá niečo [...]

Komunisti – dilema Igora Matoviča

14.05.2020

K napísaniu blogu ma inšpiroval Igor Matovič, premiér Slovenskej republiky nielen myšlienkou, ktorú povedal 8. mája 2020 pri pamätníku na vojenskom cintoríne v Liptovskom Mikuláši: „Každý národ, ktorý zabudne na svoju minulosť, je odkázaný prežiť ju znova.“ Sú to slová amerického spisovateľa a filozofa španielskeho pôvodu Georgea Santayanu (1863 – 1952): [...]

Korona premiér

10.05.2020

Premiéra Igora Matoviča si dejiny zapamätajú. Korona vírus je jeho osudom. Presvedčil ma o tom v dnešnej diskusnej relácii na TA3. Moderátor to zvládol a hosť bol iste spokojný. Parafrázujem jeho slová: Sme jednotkou, buďme trpezliví, nosme rúška, dodržiavajme pravidlá. Karanténa je nutná, sme na dobrej ceste, musíme vydržať … O inom nerozpráva. Ak sa vyskytne [...]

China Tiananmen

Pri útoku nožom na škole v Číne utrpelo zranenia vyše 40 ľudí

04.06.2020 07:23

Podozrivým útočníkom je 50-ročný muž, ktorý pracoval ako ochrankár školy.

America Protests Arizona

Pitva ukázala, že Floyd bol v apríli pozitívne testovaný na Covid-19

04.06.2020 06:52

V správe bola okrem iného spomenutá aj intoxikácia fentanylom a nedávne užitie metamfetamínu (pervitínu).

PREMIÉR: Oficiálne návštívil Èeskú republiku

Expertka: Ak to Babišovi s Matovičom „klikne“, môže to byť intenzívna spolupráca

04.06.2020 06:00

Český premiér Andrej Babiš sa dosť spolieha na osobnú chémiu s ostatnými európskymi lídrami. Bude to fungovať so slovenským predsedom vlády Igorom Matovičom?

Juraj Šeliga

Sulík urobil s Lipšicom chybu, priznáva Šeliga

04.06.2020 06:00

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) odmieta konflikt s ministerkou Máriou Kolíkovou (Za ľudí) v otázke voľby nového generálneho prokurátora.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 235124x
Priemerná čítanosť článkov: 5598x

Autor blogu

Kategórie