Založ si blog

Peter Pellegriny na moste

Ak ste na moste, tak ľudia, ktorí poznajú výlučne iba jeden breh – či pravý alebo ľavý – vás spravidla považujú za nepriateľského agenta tej druhej strany.  Tvrdí český filozof Tomáš Halík

Po moste sa práve teraz pohybuje Peter Pellegriny.

Prejde k progresívnym a bude šíriť stanoviská, predstavy, postoje, úvahy i myšlienky v súlade s programom strany Progresívne Slovensko?

Vráti sa k sociálnym hodnotám a bude predovšetkým myslieť na zlepšenie hmotného zabezpečenia človeka v spoločnosti v súlade s programom strany Smer – slovenská sociálna demokracia?

Kam by ste ho zaradili? Podľa programu strany Hlas – sociálna demokracia platí druhá možnosť. Usúdila som tak po rozhovore s niekoľkými jeho voličmi.

Čo ho čaká, ak sa rozhodne pre Progresívne Slovensko? Strana Hlas zanikne, lebo stratí svojich ľavicovo zmýšľajúcich voličov.

Je po voľbách a opäť sa dostáva k slovu Richard Sulík, ktorý slovo progres vníma v celej jeho hĺbke i šírke. Usúdil, že Peter Pellegriny je ctižiadostivý a treba to využiť. Navrhuje ponúknuť  mu to, čomu neodolá. Presnejšie: čomu ťažko odolá.

Ponúkli mu funkciu predsedu vlády, … a možno jeho strane pridajú aj kreslo ministerky vnútra. Bude taký silný, že sa stane nielen predsedom vlády, ale po čase sa stane aj lídrom strany Progresívne Slovensko a vymení neskúseného Michala Šimečku? Čo nato Richard Sulík? Rus by povedal: Požijeme, uvidíme.

Predstavitelia vládnucich strán z predchádzajúceho volebného obdobia sa veľmi boja Róberta Fica a radia nám, aby sme sa ho tiež báli. Napriek tomu parlamentné voľby vyhral. Ja mám skôr strach z toho, čo sa ešte zrodí v hlave Igora Matoviča, Richarda Sulíka, Petra Pellegrinyho, ba aj Milana Majerského. Tí poslední dvaja sú podľa mňa srdcom progresívni. Tiež sa nakoniec začnú báť Róberta Fica?

 

 

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Adresne

14.02.2024

Slovensko schudobnelo. Postupne sa svet začína deliť iba na chudobných a bohatých. Stredná vrstva sa vytráca. Tí bohatí objavili zázračné slovko: ADRESNE. Začali dôchodcami. Sú medzi nimi skupiny s nadpriemernými, priemernými i minimálnymi dôchodkami. Treba postupovať adresne, aby sme najprv zlikvidovali strednú vrstvu: Postupne treba dvíhať dôchodky iba tým, ktorí [...]

Zo Šimečku sa stal Matovičov krikľúň

02.12.2023

Ľudia na Slovensku sú pokojnejší od chvíle, keď vláde začal predsedať Róbert Fico. Majú väčšiu chuť do práce a už sa neobávajú nepodložených obvinení zo strany polície. Nie som sama, kto to tak vníma. Od Progresívneho Slovenska a jeho predsedu som očakávala, že sa stanú konštruktívnou opozíciou. Nestalo sa tak. Oni nám totiž chceli vládnuť. O svoje ciele [...]

vojna na Ukrajine, Taurus

ONLINE: Nemecko odmieta poslať Kyjevu Taurusy, Briti na neho tlačia. Rusi mávajú nahrávkou dôstojníkov Bundeswehru

02.03.2024 06:55

Rusko tvrdí, že zachytilo rozhovor nemeckých dôstojníkov o tom, koľko rakiet Taurus treba na zničenie Krymského mostu.

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Kto vyhral prvé kolo v bitke o novelu Trestného zákona? Ani Fico, ani Čaputová

02.03.2024 06:05

Ústavný súd vystúpil z tieňa formalizmu. Zachráni tým právny štát?

Joe Biden

Biden dúfa, že prímerie v Pásme Gazy bude dohodnuté do ramadánu

02.03.2024 06:00

Americký prezident Joe Biden v piatok vyhlásil, že dúfa v dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas do začiatku ramadánu, tá však stále nie je spečatená, uviedla agentúra AFP.

Andrej Danko, Richard Sulík, Ľudovít Ódor

Danko, Sulík, Blaha aj Ódor v Bruseli? Strany nasadili ťažké kalibre a zmenili taktiku, politológ hovorí o tunelovaní

02.03.2024 06:00

Pritiahnu populárne tváre viac voličov k volebným schránkam?