Založ si blog

O čom asi Róbert Fico zatiaľ nepremýšľa

O čom by mal Róbert Fico premýšľať? Mám na mysli dôležitú vec. Nie vec, je to človek – osobnosť. Som zvedavá, koho si v pravý čas vyberie.

Niekto by možno vylúčil: dámu z JOJ: Janu Krescanko Dibákovu (Na hrane), pána z Markízy: Michala Kovačiča (Na telo), pána z RTVS: Marka Makaru (O päť minút 12) a pánov z TA3: Richarda Dírera a Rastislava Ilieva (V politike)

Viete si predstaviť niekoho z týchto ľudí ako hovorcu budúceho prezidenta Róberta Fica? Možno to ani nie je až také nepredstaviteľné. Stačí, ak budúci hovorca pochopí, že je v novej pozícii a kto je jeho chlebodarcom. Ďalej sa stačí riadiť ľudovou múdrosťou: Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj!

Spomínaní moderátori sú dnes progresívni liberáli, „demokrati“, ba dokonca i priatelia „obyčajných ľudí“, že ťažko uveriť, žeby sa z nich stali sociálne cítiaci ľudia, ktorí by sa podriadili demokracii – vláde ľudu.

Teraz otázka: Po predchádzajúcom texte prevládla vo vás nenávisť voči Róbertovi Ficovi, alebo mu so zdravým sedliackym rozumom hľadáte hovorcu? Z vašej odpovede si pre seba urobte záver, nad ktorým sa hodno zamyslieť. Prečo?

Inteligentný, múdry a vzdelaný hovorca sa môže vypracovať na šedú eminenciu slovenskej politiky. A možno v ňom prevládne túžba stať sa prezidentom Slovenskej republiky. Viac sa vám páči tejto krajiny? Mne nie. Republika – to znie hrdo. Krajinu vnímame citmi, je to niečo osobné, čomu nemusí každý rozumieť.

K napísaniu blogu ma inšpirovala Jana Krescanko Dibáková – Na hrane – debata s Andrejom Dankom a Mikulášom Dzurindom. Prečo? Obaja hostia sa správali ako politici, o to isté sa snažila aj moderátorka: rozprávala ako politička, správala sa ako politička, ale nebola to politička na úrovni pánov Danka a Dzurindu. Možno, ak by si pozvala hostí na svojej úrovni, iste by to pôsobilo na televízneho diváka trochu inak.

Poznámka na záver:

Myslíte si, že prezidentská kandidatúra Róberta Fica je práve v tejto chvíli aktuálnou témou? Opozícia sa ňou zaoberá. Máta ju v snoch. U nás na východe sa hovorí: Co še babe šnilo, to še babe stalo.

 

Západniar Michal Šimečka

13.11.2023

Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka mal šťastie na dobré školy, mal šťastie na štedrých sponzorov, mal príležitosť uplatniť svoje vedomosti a schopnosti v Európskom parlamente. Prečo chce robiť politiku na Slovensku za omnoho nižšiu mzdu? Rozhodol sa sám, alebo rozhodol za neho niekto iný? A možno sú jeho úspechy na ZAPADE iba taká chiméra, vidina [...]

Agresívne Slovensko Igora Matoviča

03.11.2023

Akosi sa neviem zmieriť s tým, že Igor Matovič premenoval svoje hnutie OĽaNOaP na SLOVENSKO. Nič s tým nenarobím. Igor Matovič = Slovensko a Slovensko = Igor Matovič Ako tento fakt urobiť prijateľným aj pre mňa? Niečo pridám, niečo usmerním inam a povolím uzdu svojej fantázie tak, ako to robí Igor Matovič. On sa reklamou živil profesionálne a svoje skúsenosti [...]

Peter Pellegriny na moste

10.10.2023

Ak ste na moste, tak ľudia, ktorí poznajú výlučne iba jeden breh – či pravý alebo ľavý – vás spravidla považujú za nepriateľského agenta tej druhej strany. Tvrdí český filozof Tomáš Halík Po moste sa práve teraz pohybuje Peter Pellegriny. Prejde k progresívnym a bude šíriť stanoviská, predstavy, postoje, úvahy i myšlienky v súlade s programom strany [...]

Martina Šimkovičová

Šimkovičovú pobúril obraz vystavený v Slovenskom rozhlase

30.11.2023 15:45

Ministerka kultúry avizuje prípravu legislatívy, ktorá by umožnila vyrovnať sa s podobnými záležitosťami.

Hľadané osoby / Hľadaná osoba /

Brilianty či drahokamy. Polícia vyšetruje krádež šperkov za takmer 10-tisíc eur v centre Bratislavy

30.11.2023 15:27

Polícia vyzýva občanov, ktorí disponujú informáciami o totožnosti osôb, ktorých fotografie zverejnila na sociálnej sieti, aby ju kontaktovali.

žltačka, dezinfekcia, infekcia

V košickom kraji sa šíri žltačka, deväť detí museli hospitalizovať. Štát nariadil mimoriadne očkovanie

30.11.2023 15:18

Hygienici na východe krajiny prijali viacero opatrení na prechádzanie šírenia vírusovej hepatitídy typu A.

Čert

Popradčanov rozdelili čerti. Strašidelné masky časť občanov desili, akciu mesto napokon povolilo

30.11.2023 15:02

Na mestskom úrade sa objavili hneď dve petície, jedna s 1 700 podpismi proti tejto akcii a druhá s takmer 600 podpismi za.