Založ si blog

Šanca pre prezidentku

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi.

George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme…  kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich vplyve na celý svet. Američania im zverili do rúk obrovskú moc. Nie všetci boli takí, akých by si priali. Niektorí sa uspokojili s funkciou prezidenta, iní sa stali imperátormi, …

Spomenula som si na babku z našej dediny, ktorá na staré kolená navštívila dcéru v USA. Keď sa vrátila späť do ČSSR, skonštatovala: I tam treba bandurki kopac. Žiadna chvála, žiadna kritika. Jednoducho povedané – babka diplomatka.

Európska únia v jednom období ekonomicky i politicky narástla. Rusko na čele s Vladimirom Putinom tiež. Čo by sa stalo, ak by sa spojili? Toto nemožno dopustiť. Nepýtam sa ja, píše o tom autor v spomínanej knihe. Dnes sa už o tom bežne filozofuje, pokiaľ sa neprekročí bližšie neurčená hranica.

Zväz sovietskych socialistický republík sa rozpadol, lebo Michail Gorbačov a Boris Jeľcin, ako to len povedať …, boli ako naša Zuzana Čaputová. Dnes jej však osud poskytol skvelú šancu ukázať, čo v nej skutočne je. Nielen nám Slovákom, ale aj Američanom a svetu, od ktorého dostala celý rad ocenení.

A ten malý otáznik z úvodu? Igor Matovič. Eduard Heger sa mu neosvedčil, tak to možno skúsi so Zuzanou Čaputovou. Je to skvelý manipulátor. Keby sa nedržal osvedčeného hesla Účel svätí prostriedky, ktovie ako by sa mu darilo.

 

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Fico-fóbia vládnucej elity

12.12.2022

Čo tak pozrieť sa na prácu slovenských zákonodarcov, povedala som si jedného dňa. Rokujú predsa o odvolaní vlády. Pozrela som sa hneď v prvý deň rokovania, kedy najviac rozprávali koaliční poslanci. Na jednej strane úžasný zážitok a na strane druhej obrovské sklamanie. Moja už nebohá susedka by iste niektorým poradila: Netreba sebe z gambi ric robic. A tie myšlienky, [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596924x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie