Založ si blog

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú.

Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, hádajú sa už dvaja hlupáci.

Že vraj jediní demokrati na slovenskej politickej scéne! A kto? Ján Budaj so svojou vyčlenenou družinou? Alebo žeby najväčší obdivovatelia svojho šéfa Igora Matoviča – páni Šípoš a Pročko? Krútia sa, vrtia sa, nevedia čo so sebou. Osud Slovákov ich vraj trápi a toľko toho mali pre nás nachystané: …

Pokiaľ sa nič mimoriadne nestane, tento rok s politikou končím.

oOo

V poštovej schránke som si našla obálku s ručne vyrobenou pohľadnicou s textom: Prajeme Vám všetko, čo sa zabaliť nedá: pohodu, pokoj a zdravia veľa. Podpis: Žiaci ZŠ v Marhani.

Ani si neviete predstaviť, ako ma to potešilo. Zo srdca to isté prajem všetkým, čo si môj blog prečítajú.

Zajtra je deň zimného slnovratu (21. decembra 2022), potom Vianoce a Nový rok 2023. Toto obdobie je pre mňa dôležité. Je to môj čas na premýšľanie a odpočinok v kruhu rodiny.

 

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

Fico-fóbia vládnucej elity

12.12.2022

Čo tak pozrieť sa na prácu slovenských zákonodarcov, povedala som si jedného dňa. Rokujú predsa o odvolaní vlády. Pozrela som sa hneď v prvý deň rokovania, kedy najviac rozprávali koaliční poslanci. Na jednej strane úžasný zážitok a na strane druhej obrovské sklamanie. Moja už nebohá susedka by iste niektorým poradila: Netreba sebe z gambi ric robic. A tie myšlienky, [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596941x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie