Založ si blog

Fico-fóbia vládnucej elity

Čo tak pozrieť sa na prácu slovenských zákonodarcov, povedala som si jedného dňa. Rokujú predsa o odvolaní vlády. Pozrela som sa hneď v prvý deň rokovania, kedy najviac rozprávali koaliční poslanci. Na jednej strane úžasný zážitok a na strane druhej obrovské sklamanie. Moja už nebohá susedka by iste niektorým poradila: Netreba sebe z gambi ric robic. A tie myšlienky, ktoré mi odvtedy zamestnávajú moju myseľ!

Konečne som pochopila, prečo sa namiesto slova rokovali sme, stále častejšie používa slovo bavili sme sa. Výraz si obľúbil nielen premiér Heger, ale aj jeho ministri, novinári, a samozrejme zapáčilo sa to aj opozičným poslancom, veď je reč o koalícii! Vláda Róberta Fica rokovala, vláda Eduarda Hegera sa na zasadnutiach vlády baví.

Človek by sa mal vyjadrovať presne, tobôž vo vysokej štátnej funkcii, aby nedochádzalo k nedorozumeniam.

Baviť sa dá o niečom, baviť sa dá aj o niekom. Napríklad o Róbertovi Ficovi, ale to už predsa nie je zábava. Vraj ide z neho strach. Čo bude, až sa znovu dostane k moci? Hotová Fico-fóbia našej vládnucej elity.

Čo znamená slovo fóbia? Slovo pochádza z gréčtiny. Lekár by povedal, že je to utkvelá predstava strachu u neuropatov (ľudí nervove chorých); chorobná bojazlivosť. Ale tiež nenávisť a odpor. Nuž a takúto Fico-fóbiu šíria súčasní koaliční poslanci a vláda medzi pospolitým ľudom.

Som asi zlomyseľná, ale na jazyk sa mi derú slova Igora Matoviča, ktoré venoval (po ostatných voľbách) Róbertovi Ficovi a politikom odchádzajúcim do opozície, že vraj im už neostáva nič iné, iba preberať nožičkami a čakať, kedy si po nich príde NAKA.

Moja babka by povedala: Co vidziš na druhim, čekaj na sebe.

Keď som sledovala zasadnutie NR SR prebehlo mi mysľou, čo asi bude robiť Jozef Pročko, keď prestane byť zákonodarcom? Slovo zákonodarca som chcela dať do úvodzoviek, ale uvedomila som si, že on je naozaj ľudom zvolený poslanec – zákonodarca, nech už sa v NR SR správa akokoľvek.

A ešte jedna aktuálna otázka, s ktorou si neviem poradiť: Prečo má  Zuzana Čaputová tak veľmi rada pápeža? Nestretávajú sa príliš často? Nemala by byť doma, keď sa Slovensko zmieta v problémoch? Pomôže nám pápež? Pomôžu nám jeho modlitby?

 

ZDROJ:

Fóbia – S. Šaling, M. Šalingová, O. Peter, Slovník cudzích slov, SPN 1966

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596933x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie