Založ si blog

Mrazivý kalkul

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Niektorí sa pozerajú na ruskú zimu z iného uhla pohľadu. Vidia obrovskú Napoleonovu armádu, ktorú porazila ruská zima. Vidia skvelo vyzbrojenú nemeckú armádu a Adolfa Hitlera, ktorý sa nepoučil, lebo aj jeho armádu porazila ruská zima. Presnejšie, Rusi v týchto vojnách využili svoje prírodné podmienky a zdravý rozum, preto zvíťazili.

Poučí sa Európska únia? Bude trikrát a dosť? Poučená Ukrajina chce vyhrať vojnu proti Rusku do začiatku zimy. O ruskej zime vie svoje. Iste, sú tu aj  iné dôvody.

Ukrajinci žiadajú zbrane, veľa zbraní. Ak sa západní spojenci nebudú snažiť, tiež okúsia zimu, ale bez ruského plynu. Nuž a ako vo všetkom, aj tu sa môžu pripliesť do cesty všelijaké nepredvídateľné okolností, ako býva zvykom.

A čo na to USA – strážcovia svetového poriadku? Chcú zostať na pomyselnom tróne a vládnuť svetu!

Ibaže sa javí, že v súčasnosti vládne svetu 44-ročný ukrajinský prezident Volodymyr Olexandrovyč Zelenskyj.

Žeby sa všetkým tým skrýval 69-ročný Vladimir Vladimirovič Putin? A možno 79-ročný Joe Biden? Budeme posudzovať ich intelekt?

Žeby u všetkých troch zohrávali dôležitú úlohu ich šedé eminencie?

A čo ak je za tým niečo úplne iné. Bola by som rada, keby ste si vypočuli, čo o súčasnosti hovorí slovenský ekonóm a prognostik Prof. Ing. Peter Staněk, CSc.:

https://www.youtube.com/watch?v=E49KYkwrDiw

Peter Staněk 1. díl: Model založený na konzumu a zadlužování končí – jsme na prahu civilizační změny.

 

POZNÁMKA 1:

Peter Staněk je mojím kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky v najbližších voľbách, ale to je asi len moje zbožné želanie.

 

POZNÁMKA 2:

Ruská trojka: Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že vycvičiť kone, aby cválali práve takto, to nedokáže hocikto.

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596921x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie