Založ si blog

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy.

Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi štát vracal. V dôchodku som 15 rokov. Táto vláda uplatňuje nové kritériá. Som dôchodkyňa a už nevytváram pre túto spoločnosť hodnoty. Z rozprávky o troch grošoch si vzala ponaučenie moja babka, mama, ba aj ja. Ale dnes to akosi neplatí, lebo Matovič.

Za všetkým hľadaj ženu. Aká je Pavlínka, ktorá dnes vládne Slovensku? Je krkom, ktorý otáča hlavou Igora? Nuž a dievčatká sú rukami, ktoré ostrihajú, ale oholiť zatiaľ nevedia? Zato ich mama s tým problém nemá, ale prečo holiť, veď podľa slovanskej mytológie je brada symbolom mužnosti a múdrosti. Aj keď len také ocmochtky (ako hovoríme na Šariši), ale brada. Igor tak získava na vážnosti a dôvere.

Spýtala som sa jedného človeka z našej dediny, prečo volil Matoviča. Povedal mi, že aspoň bude sranda. Tak ju tu máme. Len či sme si ju predstavovali práve takto.

Pán Sulík, ľudová múdrosť poúča, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Platí to aj pre túto chvíľu. Vody z čias Ivety Radičovej sú už v mori. Aj Hanečkove bledomodré vlny Dunaja na šatách pani prezidentky potemneli. Jej čierny závoj v tvare Slovenska sa stáva realitou.

Boli časy, keď som uvažovala o tom, že vás budem voliť. Nestalo sa tak ani raz. Je to dobre, alebo zle? Možno je to medzník, záleží len na Vás, ako sa rozhodnete. Žeby ste sa už rozhodli? Pripomínate mi Grófa Monte Christa, ktorý všetko zveril do rúk osudu, keď nemal odvahu rozhodnúť sa sám, zveril svoje rozhodnutia do rúk Boha.

Veríte v Boha? Myslím si, že nie. Boh dal ľuďom slobodnú vôľu. Igor Matovič je veriaci. Slobodnú vôľu, ktorú mu dal Boh, uplatňuje v súlade s Božími zákonmi? O tom pochybujem. A váš zdravý rozum vám čo napovedá?

Človek si mnohokrát nezapamätá dôležité vecí, ale detaily, okamžiky, sa vám zapíšu do duše a už ich nikdy zo svojej duše nevypudíte. Tie ponožky vo vašom kostýme Supermana nahraďte konečne svojou skutočnou mužnosťou, prišiel váš čas stať sa mužom, politikom, osobnosťou.

 

Zo Šimečku sa stal Matovičov krikľúň

02.12.2023

Ľudia na Slovensku sú pokojnejší od chvíle, keď vláde začal predsedať Róbert Fico. Majú väčšiu chuť do práce a už sa neobávajú nepodložených obvinení zo strany polície. Nie som sama, kto to tak vníma. Od Progresívneho Slovenska a jeho predsedu som očakávala, že sa stanú konštruktívnou opozíciou. Nestalo sa tak. Oni nám totiž chceli vládnuť. O svoje ciele [...]

Západniar Michal Šimečka

13.11.2023

Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka mal šťastie na dobré školy, mal šťastie na štedrých sponzorov, mal príležitosť uplatniť svoje vedomosti a schopnosti v Európskom parlamente. Prečo chce robiť politiku na Slovensku za omnoho nižšiu mzdu? Rozhodol sa sám, alebo rozhodol za neho niekto iný? A možno sú jeho úspechy na ZAPADE iba taká chiméra, vidina [...]

Agresívne Slovensko Igora Matoviča

03.11.2023

Akosi sa neviem zmieriť s tým, že Igor Matovič premenoval svoje hnutie OĽaNOaP na SLOVENSKO. Nič s tým nenarobím. Igor Matovič = Slovensko a Slovensko = Igor Matovič Ako tento fakt urobiť prijateľným aj pre mňa? Niečo pridám, niečo usmerním inam a povolím uzdu svojej fantázie tak, ako to robí Igor Matovič. On sa reklamou živil profesionálne a svoje skúsenosti [...]

Vladimir Putin

Keď nestačia peniaze, príde diskreditácia. Kremeľ nespokojné manželky vojakov rieši „po rusky“

02.12.2023 19:35

Úrady pravdepodobne ponúkli rodinám zvýšené platby v hotovosti výmenou za to, že sa zdržia protestov.

SR Prešov Demokrati snem Naď TK POX

Podľa očakávaní. Demokratov povedie exminister obrany, z Hegera podpredseda

02.12.2023 17:45, aktualizované: 18:59

Jaroslav Naď pri hlasovaní získal 109 zo 120 hlasov delegátov.

zemetrasenie

Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, varovanie pred cunami odvolali

02.12.2023 17:39, aktualizované: 19:42

Filipínske úrady odporučili obyvateľom, aby sa okamžite presunuli na vyššie položené miesta alebo do vnútrozemia.

polícia sneh

Na D3 pri Čadci v smere do Poľska havaroval kamión, úsek uzavreli

02.12.2023 16:31

Vodiči úsek obchádzajú cez mesto a stoja v kolónach už od Kysuckého Nového Mesta.