Založ si blog

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy.

Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi štát vracal. V dôchodku som 15 rokov. Táto vláda uplatňuje nové kritériá. Som dôchodkyňa a už nevytváram pre túto spoločnosť hodnoty. Z rozprávky o troch grošoch si vzala ponaučenie moja babka, mama, ba aj ja. Ale dnes to akosi neplatí, lebo Matovič.

Za všetkým hľadaj ženu. Aká je Pavlínka, ktorá dnes vládne Slovensku? Je krkom, ktorý otáča hlavou Igora? Nuž a dievčatká sú rukami, ktoré ostrihajú, ale oholiť zatiaľ nevedia? Zato ich mama s tým problém nemá, ale prečo holiť, veď podľa slovanskej mytológie je brada symbolom mužnosti a múdrosti. Aj keď len také ocmochtky (ako hovoríme na Šariši), ale brada. Igor tak získava na vážnosti a dôvere.

Spýtala som sa jedného človeka z našej dediny, prečo volil Matoviča. Povedal mi, že aspoň bude sranda. Tak ju tu máme. Len či sme si ju predstavovali práve takto.

Pán Sulík, ľudová múdrosť poúča, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Platí to aj pre túto chvíľu. Vody z čias Ivety Radičovej sú už v mori. Aj Hanečkove bledomodré vlny Dunaja na šatách pani prezidentky potemneli. Jej čierny závoj v tvare Slovenska sa stáva realitou.

Boli časy, keď som uvažovala o tom, že vás budem voliť. Nestalo sa tak ani raz. Je to dobre, alebo zle? Možno je to medzník, záleží len na Vás, ako sa rozhodnete. Žeby ste sa už rozhodli? Pripomínate mi Grófa Monte Christa, ktorý všetko zveril do rúk osudu, keď nemal odvahu rozhodnúť sa sám, zveril svoje rozhodnutia do rúk Boha.

Veríte v Boha? Myslím si, že nie. Boh dal ľuďom slobodnú vôľu. Igor Matovič je veriaci. Slobodnú vôľu, ktorú mu dal Boh, uplatňuje v súlade s Božími zákonmi? O tom pochybujem. A váš zdravý rozum vám čo napovedá?

Človek si mnohokrát nezapamätá dôležité vecí, ale detaily, okamžiky, sa vám zapíšu do duše a už ich nikdy zo svojej duše nevypudíte. Tie ponožky vo vašom kostýme Supermana nahraďte konečne svojou skutočnou mužnosťou, prišiel váš čas stať sa mužom, politikom, osobnosťou.

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

kremsky

Kremský: Opozícia nemá dostatok hlasov na odvolanie Matoviča

02.10.2022 11:56, aktualizované: 12:10

Poslanec OĽaNO považuje toto odvolávanie za zbytočné naťahovanie času a otravovanie občanov.

Biden

Biden platí Rusku, lebo uránu sa nevzdal

02.10.2022 11:36

Nákupom ruského uránu Biely dom naďalej pomáha Kremľu podobne ako Európania.

caputova, zeman, cesky dom,

Deväť prezidentov, vrátane Zemana a Čaputovej, odmietlo ruskú anexiu

02.10.2022 11:01

Všetci, ktorí páchajú zločiny agresie, musia byť vzatí na zodpovednosť a čeliť spravodlivosti, uviedli prezidenti.

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Pre Putina je dôležitejšie udržanie okupovaného juhu Ukrajiny ako Luhansk

02.10.2022 09:48

Rozhodnutie nebrániť oslabený Lyman či Kupjansk prišlo takmer určite od Putina, nie od vojenského velenia.