Založ si blog

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy.

Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi štát vracal. V dôchodku som 15 rokov. Táto vláda uplatňuje nové kritériá. Som dôchodkyňa a už nevytváram pre túto spoločnosť hodnoty. Z rozprávky o troch grošoch si vzala ponaučenie moja babka, mama, ba aj ja. Ale dnes to akosi neplatí, lebo Matovič.

Za všetkým hľadaj ženu. Aká je Pavlínka, ktorá dnes vládne Slovensku? Je krkom, ktorý otáča hlavou Igora? Nuž a dievčatká sú rukami, ktoré ostrihajú, ale oholiť zatiaľ nevedia? Zato ich mama s tým problém nemá, ale prečo holiť, veď podľa slovanskej mytológie je brada symbolom mužnosti a múdrosti. Aj keď len také ocmochtky (ako hovoríme na Šariši), ale brada. Igor tak získava na vážnosti a dôvere.

Spýtala som sa jedného človeka z našej dediny, prečo volil Matoviča. Povedal mi, že aspoň bude sranda. Tak ju tu máme. Len či sme si ju predstavovali práve takto.

Pán Sulík, ľudová múdrosť poúča, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Platí to aj pre túto chvíľu. Vody z čias Ivety Radičovej sú už v mori. Aj Hanečkove bledomodré vlny Dunaja na šatách pani prezidentky potemneli. Jej čierny závoj v tvare Slovenska sa stáva realitou.

Boli časy, keď som uvažovala o tom, že vás budem voliť. Nestalo sa tak ani raz. Je to dobre, alebo zle? Možno je to medzník, záleží len na Vás, ako sa rozhodnete. Žeby ste sa už rozhodli? Pripomínate mi Grófa Monte Christa, ktorý všetko zveril do rúk osudu, keď nemal odvahu rozhodnúť sa sám, zveril svoje rozhodnutia do rúk Boha.

Veríte v Boha? Myslím si, že nie. Boh dal ľuďom slobodnú vôľu. Igor Matovič je veriaci. Slobodnú vôľu, ktorú mu dal Boh, uplatňuje v súlade s Božími zákonmi? O tom pochybujem. A váš zdravý rozum vám čo napovedá?

Človek si mnohokrát nezapamätá dôležité vecí, ale detaily, okamžiky, sa vám zapíšu do duše a už ich nikdy zo svojej duše nevypudíte. Tie ponožky vo vašom kostýme Supermana nahraďte konečne svojou skutočnou mužnosťou, prišiel váš čas stať sa mužom, politikom, osobnosťou.

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596939x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie