Založ si blog

Muž s hlavou v oblakoch

Jeho kazateľské umenie sa postupne mení na iné umenie, stáva sa z neho politický agitátor a manažér povinného očkovania dôchodcov, vybraných skupín uniformovaných zamestnancov, …

oOo

Na Ekonomickej univerzite v Bratislave vyštudoval obchod a marketing. Svoje schopnosti uplatnil ako manažér vo viacerých firmách. V rokoch 2001 – 2005 pôsobil ako konzultant v súkromnej americkej spoločnosti pôsobiacej na Ministerstve obrany, kde sa podieľal na reforme Ozbrojených síl SR.

oOo

Do parlamentu sa dostal v roku 2016 na kandidátke OĽANO. Za pozornosť stojí jeho členstvo v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Bol tieňovým ministrom financií a hospodárstva, čo je skvelá príprava na postup smerom hore. Aj funkcia predsedu poslaneckého klubu bola predzvesťou, že sa pripravuje na dôležitý post.

oOo

Ing. Eduard Heger sa po voľbách v roku 2020 (OĽANO – NOVA – KÚ – ZMENA ZDOLA) stal podpredsedom Vlády SR a ministrom financií vo vláde Igora Matoviča.

oOo

V polovici marca 2021 nastalo také zvláštne obdobie. Nazvala by som ho šantením. Ministri podávali demisiu a prezidentka jedných odvolávala, iných zase menovala do funkcií. V tomto období bol Eduard Heger poverený riadením až troch ministerstiev.

oOo

Po tomto šantení ministrov sa predseda vlády Igor Matovič nakoniec predsa len rozhodol a 30. marca 2021 podal demisiu. Aj ostávajúci členovia vlády sa uzniesli, že vláda podá demisiu spolu s ním.

Prezidentka ju prijala a zostavením novej vlády poverila Eduarda Hegera. Mareka Krajčího vymenil za Vladimíra Lengvarského, s Igorom Matovičom si vymenil stoličku a nová vláda bola zostavená. Stačil jeden deň. A hneď 1. apríla 2021 ju prezidentka vymenovala. Aké jednoduché!

oOo

Možno sa čudujete, čo som týmto blogom chcela povedať. Mama mi rozprávala o ľuďoch, ktorí za svoje dobré aj zlé skutky platia už počas svojho života. Až keď človek zaplatí za chyby, ktoré spôsobil, môže zomrieť. Osobne som tých ľudí poznala a vedela som, že má pravdu. Skvelý spôsob, ako do duše človeka zasiať morálne zásady.

Z krátkeho prehľadu o tom, ako politicky rástol Eduard Heger, možno veľa zistiť. Človek ale nerátal s tým, že s hlavou v oblakoch sa začne hrať na Boha. Začal rozhodovať o zdraví človeka, o jeho živote a smrti. Kto vie, kedy, kde a akým spôsobom sa vyrovnajú misky váh jeho dobrých a zlých skutkov.

 

ZDROJE:

 

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Slovensko v réžii Igora Matoviča

27.05.2022

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí. Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.