Založ si blog

Muž, ktorý kandidoval na prezidenta

Striasol zo seba pozostatky prezidentských ambícií a s vervou sa pustil do ďalšej práce. Zverte mu akýkoľvek rezort a on vás veľmi rýchlo presvedčí, že nikto by to nerobil lepšie, ako on. Určia mu priority a on nájde spôsob, ako dosiahne ten najlepší výsledok. Niečo sa aj nepodarí, veď predsa kto robí, robí aj chyby. Vie, kedy sa treba stiahnuť. Vyštudoval politológiu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a vie, ako sa to robí.

Jeho kolegovia z vládnej koalície s ním zaobchádzajú v rukavičkách. Keď sa aj niečo udeje, čo nie je s kostolným poriadkom, nič nevideli, nič nepočuli, lebo veria, že on to urovná tým najvhodnejším spôsobom.

Toto je môj zjednodušený pohľad na Bc. Milana Krajniaka, ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

oOo

Teraz trochu o dôchodcoch. Nielen ministrovi Krajniakovi, ale aj celej vláde leží na srdci zdravie dôchodcov!? Žeby novinárska kačica? V tejto súvislosti by som rada pripomenula, že v každom veku existujú vzdelaní, múdri a inteligentní ľudia. Aj medzi dôchodcami sú takí. Na rozdiel od mladých, ktorí majú dostatok energie experimentovať so svojimi životmi, starí to majú za sebou a chcú iba dožiť svoj život pokojne a dôstojne. Ak ich nešikanujete a poskytnete im trochu lásky, sú šťastní.

oOo

Teraz príbeh zo života. Keď sa moja babka vrátila z liečenia v Tatrách, priniesla vo svojom kufri igelitové vrecko plné farebných tabletiek rôznych tvarov. V tom čase som bola dieťa a upútali moju pozornosť. Všimla si, že som si ho všimla a poznamenala: „S tim me tam chceľi otravic. Mňe trebalo lem odpočinuc.“ Celý život žila bez liekov a vakcín a dožila sa 93 rokov. Keď som chcela, aby si v televízii pozrela, čo sa dialo v uliciach miest v novembri 1989, odmietla so slovami: „Ňebudzem še znervozňovac s tim, co še me už ňedotika.“ Zomrela 18. apríla 1990.

oOo

A teraz využijem myšlienku populárneho bývalého policajného prezidenta (dnes poradcu ministra vnútra) Jaroslava Spišiaka, ktorá nám možno ozrejmí prečo naša vláda koná tak, ako koná.

„My veľa vecí robíme z takých dôvodov, a preto to tak robíme, že o tom nikto nevie, prečo to tak robíme. A z taktického hľadiska, prečo je dôležité to tak riešiť. A práve v tom je tá naša výhoda, že nikto nechápe, prečo to vlastne tak robíme.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/172888-policajti-vedia-vykonat-aj-humor/

 

oOo

 

Novinárska kačica – žurnalistický prejav, ktorý má nepravdivý, vymyslený obsah. Pôvod pojmu nie je celkom jasný. Údajne vznikol v 17. storočí v Nemecku, kde sa nevierohodné texty označovali skratkou nt (z lat. Non testatum – nepreverené). Skratka sa čítala ente, čo v nemčine znamená kačica. Podľa iných sa výraz použil v súvislosti s článkom R. Cornerissena O žravosti kačíc, ktorý vyšiel v bruselských novinách začiatkom 19. storočia. Podklady si autor vymyslel …“

(Malá encyklopédia žurnalistiky – OBZOR, Bratislava 1982)

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 601380x
Priemerná čítanosť článkov: 6537x

Autor blogu

Kategórie