Založ si blog

Muž, ktorý kandidoval na prezidenta

Striasol zo seba pozostatky prezidentských ambícií a s vervou sa pustil do ďalšej práce. Zverte mu akýkoľvek rezort a on vás veľmi rýchlo presvedčí, že nikto by to nerobil lepšie, ako on. Určia mu priority a on nájde spôsob, ako dosiahne ten najlepší výsledok. Niečo sa aj nepodarí, veď predsa kto robí, robí aj chyby. Vie, kedy sa treba stiahnuť. Vyštudoval politológiu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a vie, ako sa to robí.

Jeho kolegovia z vládnej koalície s ním zaobchádzajú v rukavičkách. Keď sa aj niečo udeje, čo nie je s kostolným poriadkom, nič nevideli, nič nepočuli, lebo veria, že on to urovná tým najvhodnejším spôsobom.

Toto je môj zjednodušený pohľad na Bc. Milana Krajniaka, ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

oOo

Teraz trochu o dôchodcoch. Nielen ministrovi Krajniakovi, ale aj celej vláde leží na srdci zdravie dôchodcov!? Žeby novinárska kačica? V tejto súvislosti by som rada pripomenula, že v každom veku existujú vzdelaní, múdri a inteligentní ľudia. Aj medzi dôchodcami sú takí. Na rozdiel od mladých, ktorí majú dostatok energie experimentovať so svojimi životmi, starí to majú za sebou a chcú iba dožiť svoj život pokojne a dôstojne. Ak ich nešikanujete a poskytnete im trochu lásky, sú šťastní.

oOo

Teraz príbeh zo života. Keď sa moja babka vrátila z liečenia v Tatrách, priniesla vo svojom kufri igelitové vrecko plné farebných tabletiek rôznych tvarov. V tom čase som bola dieťa a upútali moju pozornosť. Všimla si, že som si ho všimla a poznamenala: „S tim me tam chceľi otravic. Mňe trebalo lem odpočinuc.“ Celý život žila bez liekov a vakcín a dožila sa 93 rokov. Keď som chcela, aby si v televízii pozrela, čo sa dialo v uliciach miest v novembri 1989, odmietla so slovami: „Ňebudzem še znervozňovac s tim, co še me už ňedotika.“ Zomrela 18. apríla 1990.

oOo

A teraz využijem myšlienku populárneho bývalého policajného prezidenta (dnes poradcu ministra vnútra) Jaroslava Spišiaka, ktorá nám možno ozrejmí prečo naša vláda koná tak, ako koná.

„My veľa vecí robíme z takých dôvodov, a preto to tak robíme, že o tom nikto nevie, prečo to tak robíme. A z taktického hľadiska, prečo je dôležité to tak riešiť. A práve v tom je tá naša výhoda, že nikto nechápe, prečo to vlastne tak robíme.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/172888-policajti-vedia-vykonat-aj-humor/

 

oOo

 

Novinárska kačica – žurnalistický prejav, ktorý má nepravdivý, vymyslený obsah. Pôvod pojmu nie je celkom jasný. Údajne vznikol v 17. storočí v Nemecku, kde sa nevierohodné texty označovali skratkou nt (z lat. Non testatum – nepreverené). Skratka sa čítala ente, čo v nemčine znamená kačica. Podľa iných sa výraz použil v súvislosti s článkom R. Cornerissena O žravosti kačíc, ktorý vyšiel v bruselských novinách začiatkom 19. storočia. Podklady si autor vymyslel …“

(Malá encyklopédia žurnalistiky – OBZOR, Bratislava 1982)

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Slovensko v réžii Igora Matoviča

27.05.2022

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí. Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.