Založ si blog

Juraj Šeliga už vie, kým chce byť

Poslanec Šeliga si zaumienil, že bude ľudí presviedčať, aby sa zaočkovali. Zvolil si naozaj zaujímavý spôsob, ako to bude robiť. Pri každom svojom verejnom vystúpení bude ľuďom pripomínať: „Dajte sa zaočkovať …“

Žiadne zložité vysvetľovanie, len vysloví jednu prostoduchú myšlienku, ktorej každý rozumie, a preto si ju každý ľahko zapamätá. Čo tam po spravodlivosti. Chce byť ministrom kultúry, ľudovej osvety a propagandy? On predsa najlepšie vie, čo ľudia potrebujú, on najlepšie vie, ako treba presadzovať myšlienky súčasnej vládnej garnitúry.

Čo vo mne vyvolali tieto myšlienkové pochody? Jedna prostoduchá veta, ktorú si každý ľahko zapamätá: „Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.“ (Joseph Goebbels)

A čo dodať na záver? Ďalšie tri citáty Josepha Goebbelsa, ktoré sa až tak často nepublikujú:

  • Hypokríza (pokrytectvo, pretvárka) je charakteristickým znakom umierajúcej buržoáznej epochy.
  • Socializmus je ideológia budúcnosti, sociálne vnímanie zaplňuje medzeru.
  • Lenin je najväčším mužom, Hitler je iba druhý, rozdiel medzi komunizmom a Hitlerovou vierou je veľmi malý.

Nedá mi, aby som neutrúsila takú malú poznámku: Ak by sa nad týmito myšlienkami fašistu, člena nacistickej strany NSDAP a vojnového zločinca Goebbelsa, až fanaticky oddaného Hitlerovi, zamyslel predseda parlamentu Boris Kollár a našiel by odvahu na plnú hubu povedať, čo vlastne chce, kam smerujú jeho myšlienky a kroky, preferencie by mu možno znovu začali rásť. … alebo žeby padli na nulu?

 

ZDROJE:

Citáty som našla tu:

https://citato.cz/autor/joseph-goebbels

 

Vzor Igora Matoviča – NSDAP

https://www.youtube.com/watch?v=21YtYJK8E5o

 

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Slovensko v réžii Igora Matoviča

27.05.2022

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí. Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.