Založ si blog

Od koho sa učí Juraj Šeliga

Treba sa ním zaoberať, venovať mu svoj čas? Čo z neho bude, až bude veľký? Politik? Právnik? Dnes je z neho mladý vzdelaný človek a život má pred sebou.

Týmito slovami som začala svoj blog „Založí si Juraj Šeliga stranu Pre ľudí“. Dnes viem, že sa ním už netreba zaoberať, netreba mu venovať svoj čas. Už som pochopila, že sa príliš rýchlo dostal do vysokej politickej funkcie a sláva mu stúpla do hlavy až tak, že sa už nevie kontrolovať. Presvedčilo ma o tom aj to, ako kládol otázky  kandidátom na  funkciu Generálneho prokurátora.

Príliš veľké sebavedomie, ktoré nie je vyvážené skúsenosťami, túžba po moci, trochu hereckého talentu a schopnosť lavírovať, toto už stihol o sebe prezradiť. V auguste oslávil tridsiatku, už vie, čo chce, zaradil sa, … a exceluje. Myslí si o sebe, že je vychádzajúcou politickou hviezdou tejto vládnej koalície. Kto vie, či to nebude iba kométa, ktorá sa stratí vo vesmíre, možno meteor, ktorý spadne na zem. Nuž a meteorit od obyčajného kameňa nerozozná každý.

Prioritou pre Igora Matoviča je testovanie, preto chce, aby pri nákupe testov asistovali poslanci za Smer a Hlas. Juraj Šeliga je právnik a ten zasa chce, aby pri vypočúvaní kandidátov na funkciu Generálneho prokurátora asistovali poslanci zo strany Smer a Hlas. Obom ich zámer nevyšiel.

Právnik Juraj Šeliga zašiel ešte ďalej, na tlačovej konferencii vyzval právnika Róberta Fica, aby sa išiel priznať na políciu a začal spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, vraj to bude pre neho poľahčujúca okolnosť. Kto vie, čo sa teraz odohráva v hlave Moniky Jankovskej, ktorá do svojich problémov zatiahla nielen Róberta Fica, ale aj Petra Pellegriniho. Prečo asi? Ten druhý sa pomaly z celej kauzy vytráca, novinári ho majú radi. Nuž a Igor Matovič sa teší, že už obaja preberajú nožičkami, čakajúc na NAKA.

Podobnosť čisto náhodná? Z obdivovaného učiteľa Andreja Kisku sa znova stal Dobrý anjel, preto Juraj Šeliga siahol po novom učiteľovi – Igorovi Matovičovi. Nuž a kam ho tento učiteľ dovedie, začína sa črtať.

Dnes som dostala knihu „Myšlienky čínskych mudrcov 365“ (Vydavateľstvo SLOVART, s.r.o., Bratislava 2017) a v nej som náhodne objavila myšlienku, ktorú vyslovil MENCIUS (372 – 289, pred n. l.):

„Nikdy som nevidel, aby pokrivený človek vedel narovnať iných.“

 

Môj prvý blog o Jurajovi Šeligovi.

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2020/09/10/zalozi-si-juraj-seliga-stranu-pre-ludi/

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

kremsky

Kremský: Opozícia nemá dostatok hlasov na odvolanie Matoviča

02.10.2022 11:56, aktualizované: 12:10

Poslanec OĽaNO považuje toto odvolávanie za zbytočné naťahovanie času a otravovanie občanov.

Biden

Biden platí Rusku, lebo uránu sa nevzdal

02.10.2022 11:36

Nákupom ruského uránu Biely dom naďalej pomáha Kremľu podobne ako Európania.

caputova, zeman, cesky dom,

Deväť prezidentov, vrátane Zemana a Čaputovej, odmietlo ruskú anexiu

02.10.2022 11:01

Všetci, ktorí páchajú zločiny agresie, musia byť vzatí na zodpovednosť a čeliť spravodlivosti, uviedli prezidenti.

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Pre Putina je dôležitejšie udržanie okupovaného juhu Ukrajiny ako Luhansk

02.10.2022 09:48

Rozhodnutie nebrániť oslabený Lyman či Kupjansk prišlo takmer určite od Putina, nie od vojenského velenia.