Založ si blog

Od koho sa učí Juraj Šeliga

Treba sa ním zaoberať, venovať mu svoj čas? Čo z neho bude, až bude veľký? Politik? Právnik? Dnes je z neho mladý vzdelaný človek a život má pred sebou.

Týmito slovami som začala svoj blog „Založí si Juraj Šeliga stranu Pre ľudí“. Dnes viem, že sa ním už netreba zaoberať, netreba mu venovať svoj čas. Už som pochopila, že sa príliš rýchlo dostal do vysokej politickej funkcie a sláva mu stúpla do hlavy až tak, že sa už nevie kontrolovať. Presvedčilo ma o tom aj to, ako kládol otázky  kandidátom na  funkciu Generálneho prokurátora.

Príliš veľké sebavedomie, ktoré nie je vyvážené skúsenosťami, túžba po moci, trochu hereckého talentu a schopnosť lavírovať, toto už stihol o sebe prezradiť. V auguste oslávil tridsiatku, už vie, čo chce, zaradil sa, … a exceluje. Myslí si o sebe, že je vychádzajúcou politickou hviezdou tejto vládnej koalície. Kto vie, či to nebude iba kométa, ktorá sa stratí vo vesmíre, možno meteor, ktorý spadne na zem. Nuž a meteorit od obyčajného kameňa nerozozná každý.

Prioritou pre Igora Matoviča je testovanie, preto chce, aby pri nákupe testov asistovali poslanci za Smer a Hlas. Juraj Šeliga je právnik a ten zasa chce, aby pri vypočúvaní kandidátov na funkciu Generálneho prokurátora asistovali poslanci zo strany Smer a Hlas. Obom ich zámer nevyšiel.

Právnik Juraj Šeliga zašiel ešte ďalej, na tlačovej konferencii vyzval právnika Róberta Fica, aby sa išiel priznať na políciu a začal spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, vraj to bude pre neho poľahčujúca okolnosť. Kto vie, čo sa teraz odohráva v hlave Moniky Jankovskej, ktorá do svojich problémov zatiahla nielen Róberta Fica, ale aj Petra Pellegriniho. Prečo asi? Ten druhý sa pomaly z celej kauzy vytráca, novinári ho majú radi. Nuž a Igor Matovič sa teší, že už obaja preberajú nožičkami, čakajúc na NAKA.

Podobnosť čisto náhodná? Z obdivovaného učiteľa Andreja Kisku sa znova stal Dobrý anjel, preto Juraj Šeliga siahol po novom učiteľovi – Igorovi Matovičovi. Nuž a kam ho tento učiteľ dovedie, začína sa črtať.

Dnes som dostala knihu „Myšlienky čínskych mudrcov 365“ (Vydavateľstvo SLOVART, s.r.o., Bratislava 2017) a v nej som náhodne objavila myšlienku, ktorú vyslovil MENCIUS (372 – 289, pred n. l.):

„Nikdy som nevidel, aby pokrivený človek vedel narovnať iných.“

 

Môj prvý blog o Jurajovi Šeligovi.

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2020/09/10/zalozi-si-juraj-seliga-stranu-pre-ludi/

Vláda so zviazanými rukami

30.04.2021

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát: Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na [...]

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 433781x
Priemerná čítanosť článkov: 6474x

Autor blogu

Kategórie