Založ si blog

Založí si Juraj Šeliga stranu Pre ľudí?

Treba sa ním zaoberať, venovať mu svoj čas? Čo z neho bude, až bude veľký? Politik? Právnik? Dnes je z neho mladý vzdelaný človek a život má pred sebou. Zažiaril ako kométa na tmavej nočnej oblohe. Podpredseda NR SR je vysoká funkcia. Fandím mladým ambicióznym ľuďom.

J. W. Goethe tvrdí, že kto si nesprávne zapne prvý gombík, ten už sa správne nepozapína. Juraj Šeliga bol spoluorganizátorom protestov Za slušné Slovensko. Myslel si, že najlepším spôsobom, ako sa dopátrať pravdy o vrahoch novinára Kuciaka, je zorganizovať protest. Myslí si to aj ako právnik?

Druhým nesprávne zapnutým gombíkom bol vstup do strany Andreja Kisku Za ľudí. Ako môže sčítaný človek s právnickým vzdelaním, aj keď mladý, nevidieť to, čo je aj pre menej vzdelaných a menej inteligentných ľudí zreteľne viditeľné. Andrej Kiska sa stiahol z politickej scény, lebo zistil, že skrývať sa za ľuďmi sa dá iba nakrátko.

Tretí gombík si zapol automaticky. Schovaný Za ľuďmi a spolčený s ostatnými koaličníkmi uveril vo všeobecne deklarovanú pravdu, že Daniel Lišic je čistý ako ľalia.

Ešte jedno vyjadrenie mladého právnika Juraja Šeligu: „Ak povalím Matoviča, môže sa vrátiť Fico.“ Čo s tým urobí, ako si poradí s touto dilemou? Žeby štvrtý gombík?

Namiesto záveru slová Juraja Šeligu, ktoré povedal 30. júla 2018:

„Nebojím sa, že ma niekto za rohom prepadne, … Bojím sa iného, že na konci života zistím, že som nič dobré, čo by pomohlo ľuďom, mojej rodine, neurobil. A potom mám veľkú obavu, že zoberieme ľuďom nádej. Že urobíme taký krok, ktorý zabráni veciam vo verejnom priestore posúvať sa dopredu. Viem sa postaviť pred ľudí a povedať, pomýlili sme sa, vysvetliť, že to bolo zlé, v tomto som reflexívny, počúvam, čo mi ľudia hovoria. Nie vždy zareagujem, keď ma kritizujú, vyčítajú, ale počúvam to a vyhodnocujem v sebe.“ 

https://www.tyzden.sk/lifestyle/49628/juraj-seliga-hladam-zenu-co-vie-hrat-sach-/

Nesprávne zapnutý prvý gombík znamená, že človek ide nesprávnym smerom. Je lepšie vrátiť sa z kratšej cesty, správne sa pozapínať a založiť si novú stranu ako Peter Pellegrini, …

 

Vláda so zviazanými rukami

30.04.2021

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát: Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na [...]

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 433758x
Priemerná čítanosť článkov: 6474x

Autor blogu

Kategórie