Založ si blog

Pán Matovič, máte špinavé topánky

Niektoré drobnosti sa vám vryjú do duše a už ich odtiaľ nevypudíte. Často vyplávajú na povrch v nových súvislostiach. Raz vyvolajú úsmev na tvári, inokedy vás ovládne taká zvláštna nostalgia, clivota, smútok …

Spomenula som si na dávny príbeh. Pod starou slivkou sa zišiel hlúčik ľudí. Rozhodovalo sa o jej osude. Rástla pri ceste a babke, ktorej patrila, neprekážalo, že jej plody ochutnala hádam celá dedina. Osobitne deti, keď sa vracali z ihriska. To preto to kolektívne rozhodnutie o jej osude.

Malé dievčatko pozorne počúvalo a vôbec sa mu nepáčilo, o čom sa hlúčik ľudí rozpráva. Jej malá dušička bola zranená, srdiečko krvácalo. Smutne sa pozrelo na obľúbenú slivku, potom na ľudí a špeciálne na babku.

Vedelo, že nič nezmôže. Zrazu si všimlo, že si babka v záhrade zašpinila topánky. Čakalo iba na vhodnú chvíľu, aby vyrieklo slová, ktoré boli bodkou za celou bolesťou, ktorá sa v jej malej dušičke nahromadila: „Babka, máte špinavé topánky!“

Aj vo mne sa v ostatnom čase všeličo nahromadilo a neviem si s tým rady, som bezmocná ako to malé dievčatko, z ktorého vyrástla krásna, šikovná a vzdelaná žena.

Nezostáva mi nič iné, iba si uľaviť vetou: Pán Matovič, máte špinavé topánky!  … a hneď je mi lepšie na duši.

 

POZNÁMKA:

Zaškatuľkovali ma. Som riziko, potenciálny problém pre túto spoločnosť, lebo mám nad 65 rokov. Rozhodujúcim faktorom je vek a nepripúšťa sa žiaden iný názor!

Ústa pod rúškom vedia bez slov ukryť všeličo. Aj sarkazmus – uštipačný, bezohľadný, zraňujúci výsmech sprevádzaný cynickým autoritatívnym postojom. (z gréčtiny sarkadzein – zatínať do mäsa).

https://sk.wikipedia.org/wiki/Sarkazmus

 

 

Vláda so zviazanými rukami

30.04.2021

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát: Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na [...]

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Eduard Heger

Heger: Buďme optimisti, čakajú nás dobré roky. Máme peniaze aj plán

08.05.2021 08:00

Túžim po tom, aby Slovensko bola úspešná krajina. Aj v minulosti sme videli, že to dokážeme, verí premiér Eduard Heger v úspešný príbeh Slovenska.

koronavírus, Vietnam

ONLINE: WHO varuje lídrov, aby sa nespoliehali len na očkovanie

08.05.2021 07:45

Len očkovanie podľa WHO nestačí na zastavenie pandémie. Stále je potrebné obmedziť kontakty medzi ľuďmi.

Kremeľ, Moskva

Ako storočný zomrel Jegor Ligačov. Stál pri Gorbačovovi aj proti nemu

08.05.2021 06:17

V 100 rokoch zomrel v Jegor Ligačov, bývalý tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu pre ideológiu.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovičove eskapády potápajú Hegera. Stiahnu ku dnu aj koalíciu?

08.05.2021 06:00

Opozičné strany Smer a Hlas získali 600 tisíc ľudí na podporu referenda o predčasných voľbách. Ak chceli zmobilizovať voličov, tak sa im to podarilo. Chcú aj referendum?