Založ si blog

Najprv bola sliepka

V rozhlase som počula, že vedci z nejakej univerzity zistili, že embryo – oplodnené vajíčko je najprv ženského pohlavia a až neskôr sa z neho vyvinie buď žena alebo muž.   … dodávam, že možno aj niečo medzi týmito dvoma alternatívami.

Zabudla som, na ktorej univerzite dospeli k týmto záverom, ale to v dnešnej dobe na Slovensku už nie je až také dôležité, aby som uviedla prameň môjho nového poznania. To len tak na margo.

Číro ženská otázka: … a potom sa zo zárodku vyvinul muž? A čo žena? Tá iba pokračovala vo svojom vývoji, preto je trochu pred mužom?

Poniektorí muži to vidia ináč. Vraj už v prvom štádiu vývoja muž prekonal v sebe ženskosť (slabosť) a vyvinul sa v silného muža. A čo žena? …

Keď Boh stvoril muža a ženu, tiež premýšľal, ktorý z nich je dokonalejší – muž alebo žena. Túto dilemu vyriešil veľmi jednoducho.  Stvoril rajskú záhradu so stromom poznania. … a teraz neviem, či je pre človeka dôležitejšie odolať pokušeniu a zostať hlupákom v raji, alebo neodolať pokušeniu a poznať niečo nové, čo ti prinesie nové poznanie. Eva to vyskúšala a Adamovi sa to páčilo.

Írsky dramatik George Bernard Shaw (1856 – 1950) si myslí, že „Boh stvoril muža a ženu, ale zabudol si to dať patentovať, preto každý hlupák môže robiť to isté.“

Boh si nemusí nič dať patentovať. Bol to jeho Boží zámer. Jednoducho sa zbavil zodpovednosti aj tým, že prvých ľudí vyhnal z raja so slovami: „Milujte sa a množte sa“. A slobodná vôľa, ktorú dostali do daru, urobila svoje. Ovocie zo stromu poznania ich naučilo len jedno – milovať sa a množiť sa, to prvé sa začína z nášho slovníka vytrácať.

Žiaľ, Boh sa nevenoval aj zdokonaľovaniu ich intelektu, dôrazne im nevysvetlil, že ak sa mu chcú podobať, musia sa vzdelávať a tak skúšali a skúšali a dokonalý človek nikde. Už je nás priveľa. Čo teraz? Ponúka sa riešenie hodné nedokonalého človeka, ktorý sa chce podobať Bohu?

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596934x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie