Založ si blog

Nielen o Súmračnej 25

Igorovi Matovičovi všeličo prekáža na strane Smer- SD a jej predsedovi, iba jedno nie. Aj keď o tom nepremýšľa, kdesi v jeho podvedomí to existuje. Ešte tomu nerozumie, ibaže mu začne silnejšie biť srdiečko, keď niekto spomenie Súmrak.

Ani predseda strany Smer – Sociálna demokracia  sa nezaoberá názvom ulice, na ktorej sídli jeho strana, tiež to nepokladá za dôležité, ale mal by.

Keď sa povie súmračná ulica, čo si predstavíte? Niečo tienisté, pochmúrne, ponuré, šeré?… Niečo medzi dňom a nocou?… Niečo, čo príde po západe slnka?… Starobu?… Niečo, čo už nemá perspektívu?… Zánik?… Ak sa súmrak spája s Róbertom Ficom, spôsobuje to radosť Igorovi Matovičovi a jeho stúpencom. V inom ponímaní možno súmrak milujú.

Ešte pripomeniem, že nemožno vymeniť slovosled a povedať medzi nocou a dňom, lebo tu sa už jedná o svitanie. Ktovie, či Róbertovi Ficovi a jeho strane svitne na lepšie časy. Možno, až sa mu podarí presťahovať svoju stranu napríklad na Slnečnú ulicu. Slová totiž evokujú rôzne predstavy.

Najsilnejšia koaličná strana OĽANO má sídlo v Starom meste na Zámockej ulici blízko parlamentu. Kúpili ju pred dvoma rokmi za štvrť milióna eur a ešte stále ju rekonštruujú. Lebo Koronavírus.

Staré mesto je plné záhad a tajomstiev. Centrála OĽANO tiež ukrýva svoje tajomstvá. Pre konšpirácie je ako stvorená. Vraj do jej priestorov na Zámockej ulici môžu vstúpiť len zasvätení, čo v človeku budí zvedavosť.

„Hnutie zostalo aj teraz, keď je vo vláde, minimalistické. Dlhé roky si vystačilo so štyrmi členmi, dnes funguje najväčšia vládna strana s jediným zamestnancom. Na tlačovom oddelení. Odkiaľ tento zamestnanec pracuje, kde využíva internet, skladuje banery či tlačí materiály, sme sa nedozvedeli.“ Dočítala som sa v PLUS 7 DNÍ

https://plus7dni.pluska.sk/domov/tajuplna-centrala-obycajnych-ludi-dva-roky-kupy-ju-nevyuzivaju-sume-rekonstrukcie-mlcia

Hnutie Sme rodina – Boris Kollár sídli na Leškovej 5 (sídlo Fun rádia). Toto nechám bez komentára. Nepodarilo sa mi zistiť, kto bol Leško, podľa ktorého je ulica pomenovaná. Snáď to niekto vie. Momentálne je známejšou osobnosťou Marián Leško, poradca našej pani prezidentky

Strana Sloboda a Solidarita sídli na Priemyselnej 8. Priemysel je srdcovou záležitosťou Richarda Sulíka. Ležiaca 8 znamená nekonečno, niečo čo nemá medze. V čom nemá medze pán Sulík?

Strana Za ľudí si vybrala Ružinov a ulicu pomenovanú podľa spisovateľa Rudolfa Jašíka. Žil iba 40 rokov. Ako dlho bude žiť strana Za ľudí? Jašíkova 2 . Symbolizuje dvojka rozdelenie strany na dve časti? Lídri by už boli – Veronika Remišová a Miroslav Kollár.

 

Kto má dnes moc a kto má pravdu pán profesor Krčméry?

13.07.2021

Vypočula som si, ba aj som si prečítala množstvo odporujúcich si vyjadrení Prof. MUDr. Krčméryho, DrSc. a z toho sa dá urobiť iba jeden záver, ktorý si radšej ponechám pre seba, aby ste ma neoznačili za hulváta. Spomenula som si na jeden svoj blog z 13. decembra 2020: „Profesor Krčméry je zdroj inšpirácie“ Bolo to v čase, keď moderátor TA3 Rastislav Iliev kládol [...]

Kto bude novým Gustávom Husákom?

23.06.2021

Včera ma navštívil človek, ktorého som dlhé roky nevidela. Vlastne si ani nepamätám, či sme sa za posledných šesťdesiat rokov stretli. Je lekár. Aj keď je dôchodca, má pacientov, o ktorých sa stará. Len tak, medzi rečou, som poznamenala, že sa mi nepáči táto nepokojná doba. Povedal, že bude ešte horšie. A len tak, medzi rečou, sa ma opýtal, či som zaočkovaná proti [...]

Vláda so zviazanými rukami

30.04.2021

Vraj je pán Heger nekonfliktný človek, problémy rieši pokojne. Zasadnutia vlády možno začína slovami, ktoré som v ostatnom čase počula z jeho úst s malými obmenami niekoľkokrát: Je to nepríjemné. Mne je to nepríjemné, vám je to nepríjemné, ľuďom je to nepríjemné. Budeme trpezlivo vysvetľovať, že inej cesty niet, ak chceme poraziť vírus. Rozhodovať sa budeme na [...]

búrka, počasie, blesky

SHMÚ varuje pred silnými búrkami i prívalovou povodňou

25.07.2021 21:35

Druhý stupeň výstrah pred povodňou platí pre okres Trnava.

belgicko voda záplavy povodeň

V dôsledku búrok a dažďov zaplavilo londýnske ulice, autá uviazli na cestách

25.07.2021 19:47

V niektorých oblastiach môže spadnúť do desať centimetrov zrážok, čiže takmer dvakrát toľko, ako je mesačný priemer na júl.

Mária Kolíková

Kolíková: V novele o COVID preukazoch ústavnoprávny problém nevidím

25.07.2021 18:03

Novela je podľa jej slov kľúčová pre ochranu verejného zdravia pri boji s pandémiou koronavírusu.

Rusko námorníctvo prehliadka Putin

Putin: Ruské námorníctvo má všetko potrebné na obranu krajiny

25.07.2021 17:42

Rusko svojimi loďami operuje prakticky vo všetkých oblastiach svetového oceánu, uviedol Putin.