Založ si blog

Nielen o Súmračnej 25

Igorovi Matovičovi všeličo prekáža na strane Smer- SD a jej predsedovi, iba jedno nie. Aj keď o tom nepremýšľa, kdesi v jeho podvedomí to existuje. Ešte tomu nerozumie, ibaže mu začne silnejšie biť srdiečko, keď niekto spomenie Súmrak.

Ani predseda strany Smer – Sociálna demokracia  sa nezaoberá názvom ulice, na ktorej sídli jeho strana, tiež to nepokladá za dôležité, ale mal by.

Keď sa povie súmračná ulica, čo si predstavíte? Niečo tienisté, pochmúrne, ponuré, šeré?… Niečo medzi dňom a nocou?… Niečo, čo príde po západe slnka?… Starobu?… Niečo, čo už nemá perspektívu?… Zánik?… Ak sa súmrak spája s Róbertom Ficom, spôsobuje to radosť Igorovi Matovičovi a jeho stúpencom. V inom ponímaní možno súmrak milujú.

Ešte pripomeniem, že nemožno vymeniť slovosled a povedať medzi nocou a dňom, lebo tu sa už jedná o svitanie. Ktovie, či Róbertovi Ficovi a jeho strane svitne na lepšie časy. Možno, až sa mu podarí presťahovať svoju stranu napríklad na Slnečnú ulicu. Slová totiž evokujú rôzne predstavy.

Najsilnejšia koaličná strana OĽANO má sídlo v Starom meste na Zámockej ulici blízko parlamentu. Kúpili ju pred dvoma rokmi za štvrť milióna eur a ešte stále ju rekonštruujú. Lebo Koronavírus.

Staré mesto je plné záhad a tajomstiev. Centrála OĽANO tiež ukrýva svoje tajomstvá. Pre konšpirácie je ako stvorená. Vraj do jej priestorov na Zámockej ulici môžu vstúpiť len zasvätení, čo v človeku budí zvedavosť.

„Hnutie zostalo aj teraz, keď je vo vláde, minimalistické. Dlhé roky si vystačilo so štyrmi členmi, dnes funguje najväčšia vládna strana s jediným zamestnancom. Na tlačovom oddelení. Odkiaľ tento zamestnanec pracuje, kde využíva internet, skladuje banery či tlačí materiály, sme sa nedozvedeli.“ Dočítala som sa v PLUS 7 DNÍ

https://plus7dni.pluska.sk/domov/tajuplna-centrala-obycajnych-ludi-dva-roky-kupy-ju-nevyuzivaju-sume-rekonstrukcie-mlcia

Hnutie Sme rodina – Boris Kollár sídli na Leškovej 5 (sídlo Fun rádia). Toto nechám bez komentára. Nepodarilo sa mi zistiť, kto bol Leško, podľa ktorého je ulica pomenovaná. Snáď to niekto vie. Momentálne je známejšou osobnosťou Marián Leško, poradca našej pani prezidentky

Strana Sloboda a Solidarita sídli na Priemyselnej 8. Priemysel je srdcovou záležitosťou Richarda Sulíka. Ležiaca 8 znamená nekonečno, niečo čo nemá medze. V čom nemá medze pán Sulík?

Strana Za ľudí si vybrala Ružinov a ulicu pomenovanú podľa spisovateľa Rudolfa Jašíka. Žil iba 40 rokov. Ako dlho bude žiť strana Za ľudí? Jašíkova 2 . Symbolizuje dvojka rozdelenie strany na dve časti? Lídri by už boli – Veronika Remišová a Miroslav Kollár.

 

Založí si Juraj Šeliga stranu Pre ľudí?

10.09.2020

Treba sa ním zaoberať, venovať mu svoj čas? Čo z neho bude, až bude veľký? Politik? Právnik? Dnes je z neho mladý vzdelaný človek a život má pred sebou. Zažiaril ako kométa na tmavej nočnej oblohe. Podpredseda NR SR je vysoká funkcia. Fandím mladým ambicióznym ľuďom. J. W. Goethe tvrdí, že kto si nesprávne zapne prvý gombík, ten už sa správne nepozapína. Juraj [...]

Najprv bola sliepka

25.08.2020

V rozhlase som počula, že vedci z nejakej univerzity zistili, že embryo – oplodnené vajíčko je najprv ženského pohlavia a až neskôr sa z neho vyvinie buď žena alebo muž. … dodávam, že možno aj niečo medzi týmito dvoma alternatívami. Zabudla som, na ktorej univerzite dospeli k týmto záverom, ale to v dnešnej dobe na Slovensku už nie je až také dôležité, [...]

Igorka

05.08.2020

Už sme tu mali havlovky a budajku, tak prečo nie aj igorku – rúško. Náš premiér ju odporúča každému, lebo chce chrániť nielen seba, ale aj tých druhých. Koronavírus je pliaga. Po dlhšom čase som sa rozhodla vyliezť spoza brány domu a Igorku som si nasadila až tesne pred našim dedinským obchodom. Zvládla som to bez ujmy na zdraví, zaradili ma medzi rizikové osoby, [...]

Košice, banka, bankomat, výbuch

Vyhodili bankomat do vzduchu, k peniazom sa nedostali

26.09.2020 19:15

K výbuchu, ktorý poškodil pobočku banky v košickej mestskej časti Nad jazerom, došlo v sobotu krátko pred 3.00 h.

autobus, Čierne nad Topľou

Po zrážke autobusu s autom na východe sú traja zranení

26.09.2020 18:34

K zrážke autobusu s osobným autom došlo v sobotu dopoludnia na ceste pri obci Čierne nad Topľou, okres Vranov nad Topľou.

Jaroslaw Kaczynski, Poľsko, koaličná dohoda

V Poľsku zažehnali vládnu krízu, majú novú koaličnú dohodu

26.09.2020 17:57

Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) v sobotu uzavrela novú koaličnú dohodu so svojimi dvoma menšími partnermi.

Juraj Šeliga

Šeliga a Pellegrini spoločne vyzývajú ľudí, aby boli zodpovední

26.09.2020 14:22

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by nemal kritizovať občanov za nezvládnutie pandémie nového koronavírusu na Slovensku a viniť ich za nárast prípadov.