Založ si blog

Koronavírus nie je Fico

Po dlhšom čase som si znovu pozrela tlačovku štyroch víťazov volieb pred podpisom koaličnej zmluvy. Pozerala som sa na nich, počúvala som ich a pýtala som sa sama seba: Kto z nich je najsilnejšou osobnosťou? Kto vzbudzuje rešpekt a má najväčšiu dôveru občanov tejto republiky?

Boris Kollár spomenul Svätoplukove prúty. Trochu to prekrútim. Blíži sa Veľká noc a vnucuje sa aj iná alternatíva: Z troch prútov možno upliesť korbáč a kto ho z tých štyroch drží v ruke? Má ho na svojich spojencov, alebo na nás ostatných? To ukáže čas.

Rétorika zástupkyne Andreja Kisku Veroniky Remišovej prezrádza, že ešte stále žije dobu predvolebnej kampane. Čo tam po koronavíruse, jej v hlave víria myšlienky o trestaní zlodejov a podvodníkov a nevšimla si, že už vládne.

Na rozdiel od nej Igor Matovič začal napĺňať predvolebné sľuby ihneď, ako sa dostal k moci. Skontroloval a odvolal. Neskôr zistil, že koronavírus nie je Fico, ten neporazíš rečami. Keď ide o život, ani ľudí nezaujímajú „slová, slová, slová“ – spomínate si na Hamleta?

Do dejín sa dá zapísať rôznymi spôsobmi. Pod koaličnú zmluvu sa podpíšu všetci koaliční poslanci. Pripomínam, že to vymyslel Igor Matovič, ktorý vyžaduje podpis, nech je to čierne na bielom, aby bol dôkazový materiál. Raz sa môže zísť.

V Smere – SD si viac cenia slovo poslanca.

Ak vám niekto povie, že vás pozná a stačí mu vaše slovo, oceníte to a zo všetkých síl sa budete snažiť, aby ste slovo dodržali. Ale ak vám niekto povie, aby ste vašu dohodu potvrdili podpisom, pochopíte to tak, že ste uzavreli obchod.

A nakoniec Richard Sulík. Ten zhodnotil situáciu z ekonomickej stránky a skonštatoval, že nastali ťažké časy a ekonomické straty budú rásť, lebo teraz treba bojovať s koronavírusom. Aj on si uvedomil, že situácia je vážna a treba hľadať spôsob, ako sa z toho marazmu dostať. Či myslí len na seba, alebo aj na nás ostatných, zostalo skryté za rúškom.

Taká veľká škoda, že súčasná vláda všetkých zahalila do rúšok. Niektorí tvrdia, že rúško pomáha proti koronavírusu asi tak, ako pletivo na plote proti dymu. Ale aj tak ho pre istotu nosia, a možno ho nosia aj preto, že chcú urobiť radosť súčasnej vláde a ubezpečiť ju, že pred jej rozhodnutiami majú rešpekt.

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.