Založ si blog

Lebo Matovič

Za ostatné tri dni vlial do mojej duše toľko pesimizmu, koľko sa do nej vošlo. Igor Matovič zo mňa urobil nesvojprávnu osobu. A to všetko len preto, lebo som dosiahla určitý vek. Vraj, aby ma chránil, lebo mu leží na srdci moje zdravie. Nemyslím si, že je to pravda.

Už sa na jeho tlačové besedy nepozerám. Niekto múdry povedal, že optimista si myslí, že žijeme v najlepšom možnom svete a pesimista sa obáva, že je to pravda. Kvôli jeho rečiam na tlačovkách sa zo mňa stáva pesimista a pesimista má blízko k chorobe a smrti.

Mentálne a fyzické zdravie človeka sa predsa neodvíja od veku. Umierajú mladí i starí, smrti nerozkážeš. S mentálnym zdravím je to rovnaké. Aj keď musím priznať, že starý hlupák je oveľa neznesiteľnejší ako mladý hlupák.

Americký raper a herec Tupac Shakur (1971 – 1996) povedal, že smrť nie je najväčšou stratou v živote. Najväčšou stratou je to, čo zomrie v nás, kým sme ešte nažive. Preto sa nemáme nikdy vzdávať.

A vo mne niečo zomrelo. Uvedomila som si, že nezáleží na tom ako sa cítim, vek ma diskriminuje. Postaral sa o to pán Matovič. Už sa ním nebudem zaoberať. Dvadsať rokov ubehne ako voda. Prajem mu pevné zdravie, aby sa dožil dôchodku. Znovu začnem pozitívne myslieť. Len nie som si istá, či nasledujúci vtip je pozitívne myslenie.

Dôchodca hovorí svojej manželke dôchodkyni: „Pavlínka, dnes som splatil študentskú pôžičku. Môžeme si začať šetriť na svadobnú cestu.“

Ešte niečo. Možno by sa mal náš predseda hlbšie zamyslieť a svoj plán v prístupe k dôchodcom ešte viac zdokonaliť. Neskorý dospelý vek môžeme totiž rozdeliť na:

  • mladších starých (65 – 74 rokov)
  • stredne starých (75 – 84 rokov)
  • starých starých (85 a viac rokov)

Obdobiu života nad 90 rokov sa hovorí dlhovekosť.

 

Poznámka na záver:

Americký prezident má 73 rokov. Keby bol našim prezidentom, súhlasil by s diskriminačným nariadením, že dôchodcovia vo veku od 65 rokov môžu nakupovať v čase medzi deviatou a dvanástou hodinou, ak toto nariadenie obchod nedodrží, štát ho zavrie do konca epidémie, vyhlásil Igor Matovič.

 

Zdroj: http://www.seniorhumor.org/

 

Tu si nájdete všetky informácie: Koronavírus: Čo všetko štát zakázal a čo je povolené:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/545698-koronavirus-suhrn-opatreni-pocas-mimoriadnej-situacie/

 

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.