Založ si blog

Lebo Matovič

Za ostatné tri dni vlial do mojej duše toľko pesimizmu, koľko sa do nej vošlo. Igor Matovič zo mňa urobil nesvojprávnu osobu. A to všetko len preto, lebo som dosiahla určitý vek. Vraj, aby ma chránil, lebo mu leží na srdci moje zdravie. Nemyslím si, že je to pravda.

Už sa na jeho tlačové besedy nepozerám. Niekto múdry povedal, že optimista si myslí, že žijeme v najlepšom možnom svete a pesimista sa obáva, že je to pravda. Kvôli jeho rečiam na tlačovkách sa zo mňa stáva pesimista a pesimista má blízko k chorobe a smrti.

Mentálne a fyzické zdravie človeka sa predsa neodvíja od veku. Umierajú mladí i starí, smrti nerozkážeš. S mentálnym zdravím je to rovnaké. Aj keď musím priznať, že starý hlupák je oveľa neznesiteľnejší ako mladý hlupák.

Americký raper a herec Tupac Shakur (1971 – 1996) povedal, že smrť nie je najväčšou stratou v živote. Najväčšou stratou je to, čo zomrie v nás, kým sme ešte nažive. Preto sa nemáme nikdy vzdávať.

A vo mne niečo zomrelo. Uvedomila som si, že nezáleží na tom ako sa cítim, vek ma diskriminuje. Postaral sa o to pán Matovič. Už sa ním nebudem zaoberať. Dvadsať rokov ubehne ako voda. Prajem mu pevné zdravie, aby sa dožil dôchodku. Znovu začnem pozitívne myslieť. Len nie som si istá, či nasledujúci vtip je pozitívne myslenie.

Dôchodca hovorí svojej manželke dôchodkyni: „Pavlínka, dnes som splatil študentskú pôžičku. Môžeme si začať šetriť na svadobnú cestu.“

Ešte niečo. Možno by sa mal náš predseda hlbšie zamyslieť a svoj plán v prístupe k dôchodcom ešte viac zdokonaliť. Neskorý dospelý vek môžeme totiž rozdeliť na:

  • mladších starých (65 – 74 rokov)
  • stredne starých (75 – 84 rokov)
  • starých starých (85 a viac rokov)

Obdobiu života nad 90 rokov sa hovorí dlhovekosť.

 

Poznámka na záver:

Americký prezident má 73 rokov. Keby bol našim prezidentom, súhlasil by s diskriminačným nariadením, že dôchodcovia vo veku od 65 rokov môžu nakupovať v čase medzi deviatou a dvanástou hodinou, ak toto nariadenie obchod nedodrží, štát ho zavrie do konca epidémie, vyhlásil Igor Matovič.

 

Zdroj: http://www.seniorhumor.org/

 

Tu si nájdete všetky informácie: Koronavírus: Čo všetko štát zakázal a čo je povolené:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/545698-koronavirus-suhrn-opatreni-pocas-mimoriadnej-situacie/

 

 

O čom asi Róbert Fico zatiaľ nepremýšľa

14.09.2023

O čom by mal Róbert Fico premýšľať? Mám na mysli dôležitú vec. Nie vec, je to človek – osobnosť. Som zvedavá, koho si v pravý čas vyberie. Niekto by možno vylúčil: dámu z JOJ: Janu Krescanko Dibákovu (Na hrane), pána z Markízy: Michala Kovačiča (Na telo), pána z RTVS: Marka Makaru (O päť minút 12) a pánov z TA3: Richarda Dírera a Rastislava Ilieva (V [...]

Heger má z Fica strach

21.05.2023

Predtým obyčajný človek, dnes hrdý demokrat Eduard Heger tvrdí, že Róbert Fico už nechce priamu voľbu prezidenta, ale chce, aby prezidenta volil parlament. Vyhrá voľby, zmení ústavu, nechá sa v NR SR zvoliť za prezidenta a tak získa beztrestnosť. Bude udeľovať amnestie, ale bude aj trestať. Otázkou je, koľkým voličom udelí amnestiu a koľkých, presnejšie koho bude [...]

Aj taká je naša prezidentka

11.05.2023

Zuzana Čaputová tvrdí, že ju vraj Róbert Fico ohovára. Vybrala som pre ňu myšlienku, ktorá jej možno pomôže poradiť si s týmto problémom, ktorý ju až tak zožiera, že sa v tejto situácii prejavila ako bežná občianka a nie ako prezidentka – hlava štátu. Nes svoje bremeno a vedz, že v tom je tvoje blaho. Vytiahni z neho to, čo potrebuješ k rozumnému životu, tak [...]

Boris Kollár

Sme rodina: U Kollára sa začala volebná noc, miesto v parlamente nemá vôbec isté

30.09.2023 20:53

Sledujte s nami volebnú noc v centrále hnutia Sme rodina.

michal šimečka

PS: U progresívcov sa začína volebná noc. Šimečka prišiel do centrály, pred ním sa tam zjavil aj Danko

30.09.2023 20:30

Sledujte s nami, ako prebieha volebná noc v centrále PS.

Voľby 2023 / Vyšné Hágy /

Ľudia volia aj v najvyššie položenej škole na Slovensku, hlasovali tu aj turisti

30.09.2023 19:00

Volebnú miestnosť v jednej z tried tam zriaďujú už dlhé roky.

parlamentné voľby 2023, volič, hlasovanie, urna

Odvolila aj takmer 102-ročná Banskobystričanka Mária. Je zvedavá, či politici splnia všetko, čo sľubujú

30.09.2023 17:47

Aj napriek vysokému veku chodieva dlhoročná hlasová pedagogička a bývalá sopranistka Štátnej opery voliť a sleduje správy.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 625501x
Priemerná čítanosť článkov: 6654x

Autor blogu

Kategórie