Založ si blog

Lebo Matovič

Za ostatné tri dni vlial do mojej duše toľko pesimizmu, koľko sa do nej vošlo. Igor Matovič zo mňa urobil nesvojprávnu osobu. A to všetko len preto, lebo som dosiahla určitý vek. Vraj, aby ma chránil, lebo mu leží na srdci moje zdravie. Nemyslím si, že je to pravda.

Už sa na jeho tlačové besedy nepozerám. Niekto múdry povedal, že optimista si myslí, že žijeme v najlepšom možnom svete a pesimista sa obáva, že je to pravda. Kvôli jeho rečiam na tlačovkách sa zo mňa stáva pesimista a pesimista má blízko k chorobe a smrti.

Mentálne a fyzické zdravie človeka sa predsa neodvíja od veku. Umierajú mladí i starí, smrti nerozkážeš. S mentálnym zdravím je to rovnaké. Aj keď musím priznať, že starý hlupák je oveľa neznesiteľnejší ako mladý hlupák.

Americký raper a herec Tupac Shakur (1971 – 1996) povedal, že smrť nie je najväčšou stratou v živote. Najväčšou stratou je to, čo zomrie v nás, kým sme ešte nažive. Preto sa nemáme nikdy vzdávať.

A vo mne niečo zomrelo. Uvedomila som si, že nezáleží na tom ako sa cítim, vek ma diskriminuje. Postaral sa o to pán Matovič. Už sa ním nebudem zaoberať. Dvadsať rokov ubehne ako voda. Prajem mu pevné zdravie, aby sa dožil dôchodku. Znovu začnem pozitívne myslieť. Len nie som si istá, či nasledujúci vtip je pozitívne myslenie.

Dôchodca hovorí svojej manželke dôchodkyni: „Pavlínka, dnes som splatil študentskú pôžičku. Môžeme si začať šetriť na svadobnú cestu.“

Ešte niečo. Možno by sa mal náš predseda hlbšie zamyslieť a svoj plán v prístupe k dôchodcom ešte viac zdokonaliť. Neskorý dospelý vek môžeme totiž rozdeliť na:

  • mladších starých (65 – 74 rokov)
  • stredne starých (75 – 84 rokov)
  • starých starých (85 a viac rokov)

Obdobiu života nad 90 rokov sa hovorí dlhovekosť.

 

Poznámka na záver:

Americký prezident má 73 rokov. Keby bol našim prezidentom, súhlasil by s diskriminačným nariadením, že dôchodcovia vo veku od 65 rokov môžu nakupovať v čase medzi deviatou a dvanástou hodinou, ak toto nariadenie obchod nedodrží, štát ho zavrie do konca epidémie, vyhlásil Igor Matovič.

 

Zdroj: http://www.seniorhumor.org/

 

Tu si nájdete všetky informácie: Koronavírus: Čo všetko štát zakázal a čo je povolené:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/545698-koronavirus-suhrn-opatreni-pocas-mimoriadnej-situacie/

 

 

Vynútime si črepinový súd?

24.03.2020

Vecne, jasne a stručne – toto by malo byť krédo nášho nového premiéra. Pán Matovič sa rád počúva, rozpráva zoširoka, až sa nakoniec stráca vo vlastných myšlienkach a novinári sa musia veľa pýtať, aby si boli istí, že ich správne pretlmočia bežnému človeku. Po dnešnej predpoludňajšej tlačovej besede som pochopila, prečo dni a noci trávi rokovaním. Zvyšok [...]

Príde, skontroluje a odvolá, aké prosté!

23.03.2020

Dajte mi šesť riadkov napísaných rukou toho najpoctivejšieho človeka a ja v nich nájdem niečo, za čo ho môžeme obesiť. Tieto slová vyslovil francúzsky kardinál a štátnik Armand Jean du Plessis, vojvoda de Richelieu. Žil v rokoch 1585 – 1642. Bol prvým ministrom francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII.. Poznáme ho z románu Traja mušketieri, ktorý napísal Alexander Dumas [...]

S čím Igor Matovič nerátal

12.03.2020

Ľudia sú už raz takí, s tým nič nenarobí ani Igor Matovič. Existujú také všeobecne platné životom písané zákony, ktoré skôr či neskôr prijmete za svoje. Samozrejme, ak v tej svojej komunite chcete prežiť. Každá komunita má svojho vodcu, svojho šaša, ktorý ich zabáva, aj chudáčika, ktorý sa nevie sám postaviť na vlastné nohy, tak mu všetci pomáhajú, ba aj [...]

Alena Zsuzsová

Zsuzsová vypovedá v kauze vraždy exprimátora Hurbanova

01.04.2020 09:53

Exprimátora a regionálneho politika Lászlóa Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom.

Sanitka / Záchranná zdravotná služba /

Naživo: Slovensko má 400 osôb s koronavírusom

01.04.2020 09:32, aktualizované: 11:49

Šestnásť nových prípadov na ochorenie Covid-19 je z Bratislavy, situáciu v hlavnom meste označil premiér Matovič za rizikovú.

Rudolf Vasky / Milan Mazurek /

NAKA opäť zadržala youtubera Vaského, nerešpektoval rozhodnutie súdu

01.04.2020 08:32

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes opätovne zadržal youtubera Rudolfa Vaského.

infocentrum banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice

Ženy na banskobystrickom urgente sa sťažujú na slabú ochranu

01.04.2020 08:14

Pracovníčky infocentra a recepcie urgentu v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici sú zúfalé. Tvrdia, že musia robiť v otrasných podmienkach.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 158037x
Priemerná čítanosť článkov: 4648x

Autor blogu

Kategórie