Založ si blog

Príde, skontroluje a odvolá, aké prosté!

Dajte mi šesť riadkov napísaných rukou toho najpoctivejšieho človeka a ja v nich nájdem niečo, za čo ho môžeme obesiť.

Tieto slová vyslovil francúzsky kardinál a štátnik Armand Jean du Plessis, vojvoda de Richelieu. Žil v rokoch 1585 – 1642. Bol prvým ministrom francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII..

Poznáme ho z románu Traja mušketieri, ktorý napísal Alexander Dumas starší. Aj vy máte zafixovaného vojvodu de Richelieu ako zloducha a kráľa Ľudovíta XIII. ako jemnôstku, ktorú treba chrániť? Tento názor nám vnútil autor románu. Vybavili sa vám aj mená mušketierov? Athos, Porhos, Aramis a štvrtý bol nováčikom – D’Artagnan.

Naši štyria mušketieri už niekoľko rokov píšu svoje vlastné romány. Roly mušketierov sa im prestávajú páčiť. Nechcú chrániť, chcú vládnuť. Kto dostal rolu Ľudovíta XIII. a kto bude vojvoda de Richelieu? Žeby po tejto úlohe zatúžil Igor Matovič? A čo Boris Kollár, dokedy bude D’Artagnanom?

Nevychádzam z údivu, čo sa to na Slovensku deje a tak mi v hlave víria aj vyššie uvedené myšlienky. Možno aj preto, že nevychádzam z domu, po našej ceste, ktorá vedie na ihrisko, sa už nehmýria štebotajúce deti, sem-tam sa objaví človek s rúškom na tvári smerujúci do obchodu. A nedeľa? Tá je totálne vyľudnená, do kostola sa nechodí, každý je zavretý doma.

Vrátim sa k titulku: „Príde, skontroluje a odvolá, aké prosté!“ A čo bude ďalej? Kto bude ďalší? Aký je plán? Ty si komunista, ty fašista, teba treba zlikvidovať, lebo si ako koronavírus, šíriš komunistickú nákazu, a ty si náš, ty podpíšeš papier, aby si neskôr nezmenil názor. Také je dnes Slovensko.

Uvidíme, ako moje myslenie v najbližších dňoch skorigujú novinári a ako skorigujú konanie nášho nového premiéra.

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

kremsky

Kremský: Opozícia nemá dostatok hlasov na odvolanie Matoviča

02.10.2022 11:56, aktualizované: 12:10

Poslanec OĽaNO považuje toto odvolávanie za zbytočné naťahovanie času a otravovanie občanov.

Biden

Biden platí Rusku, lebo uránu sa nevzdal

02.10.2022 11:36

Nákupom ruského uránu Biely dom naďalej pomáha Kremľu podobne ako Európania.

caputova, zeman, cesky dom,

Deväť prezidentov, vrátane Zemana a Čaputovej, odmietlo ruskú anexiu

02.10.2022 11:01

Všetci, ktorí páchajú zločiny agresie, musia byť vzatí na zodpovednosť a čeliť spravodlivosti, uviedli prezidenti.

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Pre Putina je dôležitejšie udržanie okupovaného juhu Ukrajiny ako Luhansk

02.10.2022 09:48

Rozhodnutie nebrániť oslabený Lyman či Kupjansk prišlo takmer určite od Putina, nie od vojenského velenia.