Založ si blog

S čím Igor Matovič nerátal

Ľudia sú už raz takí, s tým nič nenarobí ani Igor Matovič. Existujú také všeobecne platné životom písané zákony, ktoré skôr či neskôr prijmete za svoje. Samozrejme, ak v tej svojej komunite chcete prežiť.

Každá komunita má svojho vodcu, svojho šaša, ktorý ich zabáva, aj chudáčika, ktorý sa nevie sám postaviť na vlastné nohy, tak mu všetci pomáhajú, ba aj takého, ktorý všade bol, všetko vie. Jednu vlastnosť majú všetci spoločnú: vždy si dokážu nájsť osobu, ktorá je zodpovedná za ich životné traumy, za ich spackané životy.

Na pracovisku sa nadáva na neschopného šéfa, na dedine je za všetko zodpovedný starosta a na Slovensku vláda na čele s premiérom. Obviniť ale možno kohokoľvek, hlavne, že sa nám uľaví.

Igor Matovič je mladý človek, odhodlaný na všetko. Urobil zo seba šaša, zabával ľudí, ukázal im, ktorí ľudia sú zodpovední za ich zložitú životnú situáciu, s priateľmi im zorganizoval mítingy, na ktorých si mohli dosýta zanadávať, ventilovať svoju zlosť.

Všetko išlo hladko až do chvíle volieb. Normálnych volieb podľa harmonogramu. Vyhral ich Igor Matovič. Niektorí si boli jeho víťazstvom istí, iní zostali prekvapení. Tí, ktorí mu uverili, a bolo ich veľa, teraz chcú, aby dodržal slovo a urobil v tejto krajine poriadok.

A s čím Igor Matovič nerátal? Zrazu sa ocitol na druhej strane. Odteraz on bude zodpovedný za všetko, čo sa v tomto štáte udeje. Ak sa chce správať zodpovedne, začne pracovať. Má aj inú možnosť. Ak funkciu premiéra nebude zvládať, začne sa vyhovárať.  Na komunistov? Na premiérov, ktorí boli pred ním? Pripomeniem vám ich mená: Vladimír Mečiar, Jozef Moravčík, Mikuláš Dzurinda, Iveta Radičová, Róbert Fico a Peter Pellegrini.

Nespomínam si, žeby niekedy tú druhú možnosť využili Róbert Fico a  Peter Pellegrini.

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Pre Putina je dôležitejšie udržanie okupovaného juhu Ukrajiny ako Luhansk

02.10.2022 09:48

Rozhodnutie nebrániť oslabený Lyman či Kupjansk prišlo takmer určite od Putina, nie od vojenského velenia.

Ian, hurikán, Florida, tropická búrka

Počet obetí hurikánu Ian na Floride stúpol na najmenej 47

02.10.2022 08:44

Biely dom oznámil, že americký prezident Joe Biden so svojou manželkou Jill v stredu navštívia Floridu.

vojna na Ukrajine, delo, vojaci

ONLINE: Ďalšie ukrajinské vlajky zavejú nad Donbasom, sľubuje Zelenskyj

02.10.2022 06:10, aktualizované: 10:05

"Počas týždňa sa objavilo na Donbase viacero ukrajinských vlajok. A o týždeň bude ich ešte viac," povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Lotyšsko / Parlametné voľby /

V parlamentných voľbách v Lotyšsku boli úspešní centristi premiéra Karinša

01.10.2022 21:27

Zo zverejnených odhadov tiež vyplýva neúspech strán zastupujúcich ruskojazyčnú menšinu v krajine.