Založ si blog

S čím Igor Matovič nerátal

Ľudia sú už raz takí, s tým nič nenarobí ani Igor Matovič. Existujú také všeobecne platné životom písané zákony, ktoré skôr či neskôr prijmete za svoje. Samozrejme, ak v tej svojej komunite chcete prežiť.

Každá komunita má svojho vodcu, svojho šaša, ktorý ich zabáva, aj chudáčika, ktorý sa nevie sám postaviť na vlastné nohy, tak mu všetci pomáhajú, ba aj takého, ktorý všade bol, všetko vie. Jednu vlastnosť majú všetci spoločnú: vždy si dokážu nájsť osobu, ktorá je zodpovedná za ich životné traumy, za ich spackané životy.

Na pracovisku sa nadáva na neschopného šéfa, na dedine je za všetko zodpovedný starosta a na Slovensku vláda na čele s premiérom. Obviniť ale možno kohokoľvek, hlavne, že sa nám uľaví.

Igor Matovič je mladý človek, odhodlaný na všetko. Urobil zo seba šaša, zabával ľudí, ukázal im, ktorí ľudia sú zodpovední za ich zložitú životnú situáciu, s priateľmi im zorganizoval mítingy, na ktorých si mohli dosýta zanadávať, ventilovať svoju zlosť.

Všetko išlo hladko až do chvíle volieb. Normálnych volieb podľa harmonogramu. Vyhral ich Igor Matovič. Niektorí si boli jeho víťazstvom istí, iní zostali prekvapení. Tí, ktorí mu uverili, a bolo ich veľa, teraz chcú, aby dodržal slovo a urobil v tejto krajine poriadok.

A s čím Igor Matovič nerátal? Zrazu sa ocitol na druhej strane. Odteraz on bude zodpovedný za všetko, čo sa v tomto štáte udeje. Ak sa chce správať zodpovedne, začne pracovať. Má aj inú možnosť. Ak funkciu premiéra nebude zvládať, začne sa vyhovárať.  Na komunistov? Na premiérov, ktorí boli pred ním? Pripomeniem vám ich mená: Vladimír Mečiar, Jozef Moravčík, Mikuláš Dzurinda, Iveta Radičová, Róbert Fico a Peter Pellegrini.

Nespomínam si, žeby niekedy tú druhú možnosť využili Róbert Fico a  Peter Pellegrini.

 

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Adresne

14.02.2024

Slovensko schudobnelo. Postupne sa svet začína deliť iba na chudobných a bohatých. Stredná vrstva sa vytráca. Tí bohatí objavili zázračné slovko: ADRESNE. Začali dôchodcami. Sú medzi nimi skupiny s nadpriemernými, priemernými i minimálnymi dôchodkami. Treba postupovať adresne, aby sme najprv zlikvidovali strednú vrstvu: Postupne treba dvíhať dôchodky iba tým, ktorí [...]

Zo Šimečku sa stal Matovičov krikľúň

02.12.2023

Ľudia na Slovensku sú pokojnejší od chvíle, keď vláde začal predsedať Róbert Fico. Majú väčšiu chuť do práce a už sa neobávajú nepodložených obvinení zo strany polície. Nie som sama, kto to tak vníma. Od Progresívneho Slovenska a jeho predsedu som očakávala, že sa stanú konštruktívnou opozíciou. Nestalo sa tak. Oni nám totiž chceli vládnuť. O svoje ciele [...]

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Kto vyhral prvé kolo v bitke o novelu Trestného zákona? Ani Fico, ani Čaputová

02.03.2024 06:05

Ústavný súd vystúpil z tieňa formalizmu. Zachráni tým právny štát?

Joe Biden

Biden dúfa, že prímerie v Pásme Gazy bude dohodnuté do ramadánu

02.03.2024 06:00

Americký prezident Joe Biden v piatok vyhlásil, že dúfa v dosiahnutie dohody o prímerí medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas do začiatku ramadánu, tá však stále nie je spečatená, uviedla agentúra AFP.

Andrej Danko, Richard Sulík, Ľudovít Ódor

Danko, Sulík, Blaha aj Ódor v Bruseli? Strany nasadili ťažké kalibre a zmenili taktiku, politológ hovorí o tunelovaní

02.03.2024 06:00

Pritiahnu populárne tváre viac voličov k volebným schránkam?

ruský tank

Zradcovia či obete? Ako Ukrajina „loví“ kolaborantov

02.03.2024 06:00

Ukrajinskí policajti zaznamenali asi 17-tisíc kolaborantov, ktorí na okupovanom území spolupracovali s Rusmi. Robili to zo strachu alebo zradili vlasť?