Založ si blog

Kto bude Igorov nástupca?

Šašo, ktorý vykričal všetky skrivodlivosti páchané na tejto krajine, už nie je. Naozaj už nie je? Bola to len taká predohra?  Až teraz sa začína skutočné divadelné predstavenie pre obyvateľov jeho krajiny zázrakov, ktorú si toľké roky utváral?

Má obrovskú moc. Bude trestať zločincov, alebo sa stanú iba štekajúcimi psami, na ktorých mu už nezáleží, lebo jeho karavána úspešne dorazila do cieľa.

Iste, aj on bude mať svojho šaša. Najlepšie by bolo, ak by si ho vybral sám. Dvorný šašo pod kontrolou svojho kráľa. Možno už existuje, lebo si ho cielene nanominoval do svojho hnutia ešte pred voľbami.

Byť inteligentným, ba aj vtipným šašom je veľké umenie. Niekto sa ním narodí, iný má iné daností. Ak chce niekto hovoriť, čo sa mu zachce, najprv musí získať pozíciu šaša.

Na politika sa kladú iné požiadavky. Zvyčajne človek zaujme pózu – tvári sa ako politik a až neskôr, až všetkých okolo seba presvedčí o svojich kvalitách, zaujme pozíciu, funkciu politika.

Z pozície šaša do pozície politika, taký obrovský skok urobil Igor Matovič. Ako si s tým poradí? Je rovnako zaskočený, ako sú zaskočení mnohí, ktorých mnohokrát rozosmial? Zatiaľ si neviem predstaviť, ako bude komunikovať so svetom mimo našich hraníc.

Spomínate si na povesť o šašovi Beckovi? Keď ho chcel hradný pán Ctibor z Ctiboríc odmeniť, spýtal sa ho, čo by si prial. Šašo ukázal na končité bralo a povedal: „Tam by som chcel mať svoj hrad.“ Do roka a do dňa sa hrad vypínal nad okolitou krajinou a bol skutočne majestátny. Hradný pán svoj sľub oľutoval a začal vyjednávať. Šašo Becko dostal toľko zlata, koľko sám vážil, mal iba jednu podmienku: hrad pomenujú po ňom – Beckov hrad.

Keď si človek prečíta nejaký príbeh, ukazujú sa cestičky k iným príbehom, k osudom iných ľudí a premýšľa, ako to ovplyvní jeho vlastný život. Kto postavil hrad Igorovi Matovičovi v našej krásnej krajine? Bude ho chcieť späť?

Čo má z múdreho šaša Becka Igor Matovič? Zo šaša sa stal pán. Ctibor z Ctiboríc mal aj inú, temnejšiu stránku. Prečítajte si povesť dokonca a zaujímalo by ma, k akým záverom ste dopeli:

https://cestovanie.pravda.sk/cestovny-ruch/clanok/477033-ako-dal-saso-meno-hradu-beckov-a-pan-doplatil-na-kliatbu/

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.