Založ si blog

Igor a Mišo si tykajú

A tyká si s nimi aj Zuza, Zuzka? Neviem, ako ju oslovujú. S Mišom si určite tyká. Prečo by aj nie, veď sú z jedného košiara. Aj s Igorom si tyká? To neviem, ale asi tiež.

Keď na telo, tak na telo. Vtedy sa nevyká, vtedy sa tyká. Keďže Igor s Mišom si tykajú, netreba hrať komédiu. Sú predsa obyčajní ľudia so všetkým, čo k tomu patrí. A tretia osoba – moderátor? Ten je len taký kibic, a zabával sa dobre.  Veď o nič nejde. Dvaja z jedného košiara, kým majú o čom hovoriť, netreba zasahovať, netreba usmerňovať debatu.

Mišo sa Igorovi posťažuje, že na mítingu do neho hodili kameň, je z toho veľmi nešťastný. „Ale kto prvý hodil kameňom? Odkiaľ a kam smeroval?“ pýta sa Igor a poruke má aj dôkaz. Mišo stíchne.  Ďalšia, ďalšia a ďalšia Igorova poznámka, sem-tam otázka a Mišo sa začína brániť. Ani sa nestihol z tých otázok a poznámok spamätať a už mal Igor na hlave vavrínový veniec.

Aj také sú debaty Igora Matoviča. Igor je Igor. Pevne zaškatuľkovaný. Aj keď poruší spoločenskú etiketu, ľudia mu odpustia, lebo on je iba poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a tam je to vraj ako v kabarete. Nechcem uraziť predseda parlamentu Andreja Danka, lebo robil, čo mohol.

Igor Matovič nechce byť premiérom. Vybudoval si na slovenskej politickej pôde pozíciu, ku ktorej patrí aj jeho spôsob vyjadrovania, spôsob správania. Nič nestráca, iba si upevňuje svoju pozíciu. A čo nám chcel v debate s kamarátom Trubanom ukázať? Že je skvelý manipulátor, že Mišo nemá na to, aby bol premiérom? Premiér bude z OĽaNO, … žeby Jožo Pročko?

Najprv si predstavte debatu prezidentky Zuzany Čaputovej, predsedu parlamentu Michala Trubana a predsedu vlády Jozefa Pročka a Igorom Matovičom ako moderátorom. A teraz debatu Zuzky, Miša, Jožka a Igora s odôvodnením, veď si tykáme, veď sme len obyčajní ľudia. Čo tam po spoločenskej etikete. Iste, veľkej časti publika sa to bude páčiť.

Igor jednoducho nerozlišuje kedy do voza a kedy do koča? Myslím si, že rozlišuje. Účel svätí prostriedky. Voličský hlas za každú cenu. Až bude mať dosť hlasov, aby mohol riadiť túto krajinu, potom zavedie nové poriadky. Asi si neuvedomuje, že mnohí obyčajní ľudia považujú jeho niekoľkoročné vystupovanie na verejnosti za normu správania a napodobňujú ho.

 

Inšpirovala ma debata Na telo na TV Markíza 9. februára 2020.

 

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.