Založ si blog

Igor a Mišo si tykajú

A tyká si s nimi aj Zuza, Zuzka? Neviem, ako ju oslovujú. S Mišom si určite tyká. Prečo by aj nie, veď sú z jedného košiara. Aj s Igorom si tyká? To neviem, ale asi tiež.

Keď na telo, tak na telo. Vtedy sa nevyká, vtedy sa tyká. Keďže Igor s Mišom si tykajú, netreba hrať komédiu. Sú predsa obyčajní ľudia so všetkým, čo k tomu patrí. A tretia osoba – moderátor? Ten je len taký kibic, a zabával sa dobre.  Veď o nič nejde. Dvaja z jedného košiara, kým majú o čom hovoriť, netreba zasahovať, netreba usmerňovať debatu.

Mišo sa Igorovi posťažuje, že na mítingu do neho hodili kameň, je z toho veľmi nešťastný. „Ale kto prvý hodil kameňom? Odkiaľ a kam smeroval?“ pýta sa Igor a poruke má aj dôkaz. Mišo stíchne.  Ďalšia, ďalšia a ďalšia Igorova poznámka, sem-tam otázka a Mišo sa začína brániť. Ani sa nestihol z tých otázok a poznámok spamätať a už mal Igor na hlave vavrínový veniec.

Aj také sú debaty Igora Matoviča. Igor je Igor. Pevne zaškatuľkovaný. Aj keď poruší spoločenskú etiketu, ľudia mu odpustia, lebo on je iba poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a tam je to vraj ako v kabarete. Nechcem uraziť predseda parlamentu Andreja Danka, lebo robil, čo mohol.

Igor Matovič nechce byť premiérom. Vybudoval si na slovenskej politickej pôde pozíciu, ku ktorej patrí aj jeho spôsob vyjadrovania, spôsob správania. Nič nestráca, iba si upevňuje svoju pozíciu. A čo nám chcel v debate s kamarátom Trubanom ukázať? Že je skvelý manipulátor, že Mišo nemá na to, aby bol premiérom? Premiér bude z OĽaNO, … žeby Jožo Pročko?

Najprv si predstavte debatu prezidentky Zuzany Čaputovej, predsedu parlamentu Michala Trubana a predsedu vlády Jozefa Pročka a Igorom Matovičom ako moderátorom. A teraz debatu Zuzky, Miša, Jožka a Igora s odôvodnením, veď si tykáme, veď sme len obyčajní ľudia. Čo tam po spoločenskej etikete. Iste, veľkej časti publika sa to bude páčiť.

Igor jednoducho nerozlišuje kedy do voza a kedy do koča? Myslím si, že rozlišuje. Účel svätí prostriedky. Voličský hlas za každú cenu. Až bude mať dosť hlasov, aby mohol riadiť túto krajinu, potom zavedie nové poriadky. Asi si neuvedomuje, že mnohí obyčajní ľudia považujú jeho niekoľkoročné vystupovanie na verejnosti za normu správania a napodobňujú ho.

 

Inšpirovala ma debata Na telo na TV Markíza 9. februára 2020.

 

 

Lebo Matovič

26.03.2020

Za ostatné tri dni vlial do mojej duše toľko pesimizmu, koľko sa do nej vošlo. Igor Matovič zo mňa urobil nesvojprávnu osobu. A to všetko len preto, lebo som dosiahla určitý vek. Vraj, aby ma chránil, lebo mu leží na srdci moje zdravie. Nemyslím si, že je to pravda. Už sa na jeho tlačové besedy nepozerám. Niekto múdry povedal, že optimista si myslí, že žijeme [...]

Vynútime si črepinový súd?

24.03.2020

Vecne, jasne a stručne – toto by malo byť krédo nášho nového premiéra. Pán Matovič sa rád počúva, rozpráva zoširoka, až sa nakoniec stráca vo vlastných myšlienkach a novinári sa musia veľa pýtať, aby si boli istí, že ich správne pretlmočia bežnému človeku. Po dnešnej predpoludňajšej tlačovej besede som pochopila, prečo dni a noci trávi rokovaním. Zvyšok [...]

Príde, skontroluje a odvolá, aké prosté!

23.03.2020

Dajte mi šesť riadkov napísaných rukou toho najpoctivejšieho človeka a ja v nich nájdem niečo, za čo ho môžeme obesiť. Tieto slová vyslovil francúzsky kardinál a štátnik Armand Jean du Plessis, vojvoda de Richelieu. Žil v rokoch 1585 – 1642. Bol prvým ministrom francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII.. Poznáme ho z románu Traja mušketieri, ktorý napísal Alexander Dumas [...]

Dôvera / Poisťovňa /

Približne 1800 ambulancií zostalo bez zmluvy s poisťovňou Dôvera

01.04.2020 12:44, aktualizované: 12:58

Uviedla to výkonná riaditeľka Zväzu ambulantných poskytovateľov Zuzana Dolinková s tým, že jej poistencom tak starostlivosť nebude hradená z verejného zdravotného poistenia.

Alena Zsuzsová

Zsuzsová vypovedá v kauze vraždy exprimátora Hurbanova

01.04.2020 09:53

Exprimátora a regionálneho politika Lászlóa Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom.

Igor Matovič

Matovič: Počas blackoutu by platil výnimočný stav a vojenská disciplína

01.04.2020 09:32, aktualizované: 13:12

Minister hospodárstva a vicepremiér Richard Sulík je naopak proti tzv. blackoutu, čiže vypnutí Slovenska, označil ho za likvidačný experiment.

Rudolf Vasky / Milan Mazurek /

NAKA opäť zadržala youtubera Vaského, nerešpektoval rozhodnutie súdu

01.04.2020 08:32

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes opätovne zadržal youtubera Rudolfa Vaského.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 158045x
Priemerná čítanosť článkov: 4648x

Autor blogu

Kategórie