Založ si blog

Vodca Pellegrini?

Zo strany Smer – sociálna demokracia je už nový SMER. To si žiada vysvetlenie. Sú to viacmenej otázky, na ktoré nepoznám odpovede. Viem, že každý pozná význam slov sociálny a demokracia, ale aj tak, prečítajte si, čo o tom píše slovník:

Sociálny – spoločenský; týkajúci sa úsilia o zlepšenie alebo zmenu ľudskej spoločnosti; týkajúci sa vzťahu jedinca ku spoločnosti; týkajúci sa hmotného zabezpečenia jedinca v spoločnosti.

Demokracia je vláda ľudu, forma štátu s maximálnou účasťou občanov na riadení a správe štátu.

Z názvu strany všetci pochopili, o čo strane Smer – sociálna demokracia išlo. Kam bude smerovať nový Smer? Mne to zatiaľ nie je jasné. Smer ohlásil svoju transformáciu – premenu, prerod na niečo nové. Ak by to bolo v súlade evolučným procesom strany, bolo by to v poriadku.

Jednotkou na kandidátke je Peter Pellegrini, on určí kam bude smerovať nový SMER, alebo to určia členovia strany?  Vyjadrenia Róberta Fica i Petra Pellegriniho sa líšia. Čie vyjadrenie v strane, medzi voličmi Smeru i v spoločnosti silnejšie rezonuje? V čom sa chce nový Smer zmeniť? Žeby taká malá revolúcia v strane?

Keď sa o čomkoľvek vyjadroval Róbert Fico,  tlmočil názor straníckej väčšiny, aspoň si to myslím. Peter Pellegrini hovorí sám za seba. Jednoducho povedané pôsobí na ľudí ako vodca, ktorému sa nehodno priečiť. Pripomína mi Richarda Sulíka, iba že je oveľa razantnejší.

Pripadá mi to tak, že strana Smer – sociálna demokracia zanikla a vznikol nový SMER a ten si musí hľadať aj nových voličov. Poznám viacerých ľudí, ktorí volili Smer – SD a teraz sú bezradní. Nový SMER a Peter Pellegrini to je niečo úplne iné, ako bol Smer – sociálna demokracia a Róbert Fico.

Peter Pellegrini je Európan a s otvorenou náručou ho prijal pápež i americký prezident. Nemá rád štrajky, ktoré bránia pracujúcim pracovať. Vyzýva rokovať a zabúda na to, že ak rokovania nič nepriniesli, ľudia sú nespokojní.

Jeho rétorika sa mení na rétoriku súčasnej opozície. Netrápi ho legitimita pani Čaputovej, ani pána Lajčáka. Rada by som poznala jeho nových poradcov. Stabilný volič strany Smer – sociálna demokracia je jednoducho zmätený.

 

Zdroj: https://www.kvizy.eu/slovnik

Môj starší blog o Richardovi Sulíkovi: https://hedviga49.blog.pravda.sk/2019/10/11/slobodny-a-solidarny-richard-sulik/

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596931x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie