Založ si blog

Vodca Pellegrini?

Zo strany Smer – sociálna demokracia je už nový SMER. To si žiada vysvetlenie. Sú to viacmenej otázky, na ktoré nepoznám odpovede. Viem, že každý pozná význam slov sociálny a demokracia, ale aj tak, prečítajte si, čo o tom píše slovník:

Sociálny – spoločenský; týkajúci sa úsilia o zlepšenie alebo zmenu ľudskej spoločnosti; týkajúci sa vzťahu jedinca ku spoločnosti; týkajúci sa hmotného zabezpečenia jedinca v spoločnosti.

Demokracia je vláda ľudu, forma štátu s maximálnou účasťou občanov na riadení a správe štátu.

Z názvu strany všetci pochopili, o čo strane Smer – sociálna demokracia išlo. Kam bude smerovať nový Smer? Mne to zatiaľ nie je jasné. Smer ohlásil svoju transformáciu – premenu, prerod na niečo nové. Ak by to bolo v súlade evolučným procesom strany, bolo by to v poriadku.

Jednotkou na kandidátke je Peter Pellegrini, on určí kam bude smerovať nový SMER, alebo to určia členovia strany?  Vyjadrenia Róberta Fica i Petra Pellegriniho sa líšia. Čie vyjadrenie v strane, medzi voličmi Smeru i v spoločnosti silnejšie rezonuje? V čom sa chce nový Smer zmeniť? Žeby taká malá revolúcia v strane?

Keď sa o čomkoľvek vyjadroval Róbert Fico,  tlmočil názor straníckej väčšiny, aspoň si to myslím. Peter Pellegrini hovorí sám za seba. Jednoducho povedané pôsobí na ľudí ako vodca, ktorému sa nehodno priečiť. Pripomína mi Richarda Sulíka, iba že je oveľa razantnejší.

Pripadá mi to tak, že strana Smer – sociálna demokracia zanikla a vznikol nový SMER a ten si musí hľadať aj nových voličov. Poznám viacerých ľudí, ktorí volili Smer – SD a teraz sú bezradní. Nový SMER a Peter Pellegrini to je niečo úplne iné, ako bol Smer – sociálna demokracia a Róbert Fico.

Peter Pellegrini je Európan a s otvorenou náručou ho prijal pápež i americký prezident. Nemá rád štrajky, ktoré bránia pracujúcim pracovať. Vyzýva rokovať a zabúda na to, že ak rokovania nič nepriniesli, ľudia sú nespokojní.

Jeho rétorika sa mení na rétoriku súčasnej opozície. Netrápi ho legitimita pani Čaputovej, ani pána Lajčáka. Rada by som poznala jeho nových poradcov. Stabilný volič strany Smer – sociálna demokracia je jednoducho zmätený.

 

Zdroj: https://www.kvizy.eu/slovnik

Môj starší blog o Richardovi Sulíkovi: https://hedviga49.blog.pravda.sk/2019/10/11/slobodny-a-solidarny-richard-sulik/

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

Čím vyššie emócie, tým viac energie pre Satana

29.02.2024

Neviem, či ja – žena, si môžem dovoliť o tom písať. Dostala sa mi totiž do rúk kniha, ktorej obsahom sú filozofické a psychologické teórie Pavla Petra Kysuckého: DEMOKRACIA je totálny NEZMYSEL (Obroda Slovanov, občianske združenie 2022). Priznám sa, že pre mňa to bolo neuveriteľne zaujímavé čítanie. Začnem stranou 13. Základná duchovná hierarchia od najnižšieho [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Hizballáh zaútočil kaťušami na Izrael. Mieril na delostrelecké pozície

12.04.2024 23:26

Iránom podporované libanonské hnutie uviedlo, že išlo o odvetu za izraelské údery na juhu Libanonu.

Transgender /

Nemecko schválilo zákon, ktorý uľahčuje zmenu krstného mena a rodovej identity

12.04.2024 22:29

Zmeny sa týkajú predovšetkým transrodových, intersexuálnych a nebinárnych osôb, z ktorých mnohé sa zasadzovali za tieto reformy.

Election 2024 Trump

Trump zradil Ukrajincov. Myslí si, že časť ich štátu by mala patriť Putinovi

12.04.2024 21:50

Bývalá poradkyňa Donalda Trumpa tvrdí o americkom exprezidentovi, že sa nevedel zmieriť s tým, že Ukrajina je suverénny štát.

jadrová zbraň strela nuclear

Rusko oznámilo test medzikontinentálnej rakety. Podľa Moskvy bol úspešný, o aký typ rakety išlo, neprezradila

12.04.2024 21:04

Raketu alebo stopy po nej zaznamenali obyvatelia Volgogradskej, Astrachanskej alebo Orenburskej oblasti na juhu Ruska.