Založ si blog

Vodca Pellegrini?

Zo strany Smer – sociálna demokracia je už nový SMER. To si žiada vysvetlenie. Sú to viacmenej otázky, na ktoré nepoznám odpovede. Viem, že každý pozná význam slov sociálny a demokracia, ale aj tak, prečítajte si, čo o tom píše slovník:

Sociálny – spoločenský; týkajúci sa úsilia o zlepšenie alebo zmenu ľudskej spoločnosti; týkajúci sa vzťahu jedinca ku spoločnosti; týkajúci sa hmotného zabezpečenia jedinca v spoločnosti.

Demokracia je vláda ľudu, forma štátu s maximálnou účasťou občanov na riadení a správe štátu.

Z názvu strany všetci pochopili, o čo strane Smer – sociálna demokracia išlo. Kam bude smerovať nový Smer? Mne to zatiaľ nie je jasné. Smer ohlásil svoju transformáciu – premenu, prerod na niečo nové. Ak by to bolo v súlade evolučným procesom strany, bolo by to v poriadku.

Jednotkou na kandidátke je Peter Pellegrini, on určí kam bude smerovať nový SMER, alebo to určia členovia strany?  Vyjadrenia Róberta Fica i Petra Pellegriniho sa líšia. Čie vyjadrenie v strane, medzi voličmi Smeru i v spoločnosti silnejšie rezonuje? V čom sa chce nový Smer zmeniť? Žeby taká malá revolúcia v strane?

Keď sa o čomkoľvek vyjadroval Róbert Fico,  tlmočil názor straníckej väčšiny, aspoň si to myslím. Peter Pellegrini hovorí sám za seba. Jednoducho povedané pôsobí na ľudí ako vodca, ktorému sa nehodno priečiť. Pripomína mi Richarda Sulíka, iba že je oveľa razantnejší.

Pripadá mi to tak, že strana Smer – sociálna demokracia zanikla a vznikol nový SMER a ten si musí hľadať aj nových voličov. Poznám viacerých ľudí, ktorí volili Smer – SD a teraz sú bezradní. Nový SMER a Peter Pellegrini to je niečo úplne iné, ako bol Smer – sociálna demokracia a Róbert Fico.

Peter Pellegrini je Európan a s otvorenou náručou ho prijal pápež i americký prezident. Nemá rád štrajky, ktoré bránia pracujúcim pracovať. Vyzýva rokovať a zabúda na to, že ak rokovania nič nepriniesli, ľudia sú nespokojní.

Jeho rétorika sa mení na rétoriku súčasnej opozície. Netrápi ho legitimita pani Čaputovej, ani pána Lajčáka. Rada by som poznala jeho nových poradcov. Stabilný volič strany Smer – sociálna demokracia je jednoducho zmätený.

 

Zdroj: https://www.kvizy.eu/slovnik

Môj starší blog o Richardovi Sulíkovi: https://hedviga49.blog.pravda.sk/2019/10/11/slobodny-a-solidarny-richard-sulik/

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.