Založ si blog

Život je zmena

Neviem, či novoročný príhovor prezidentky Zuzany Čaputovej a následné udeľovanie štátnych vyznamenaní je pre mňa až taká dôležitá vec, ale akosi mi stále vŕtajú v hlave, preto o tom niečo napíšem.

Čím dlhšie je naša prezidentka vo funkcii, tým viac nám o sebe prezrádza. Po každom jej čine, ktorý zaregistrujem, si kladiem  otázku, či som urobila dobre, že som ju nevolila.

Keď udelila štátne vyznamenanie Ferkovi Mikloškovi, svojmu rivalovi v prezidentských voľbách, premýšľala som, či by ju aj on vyznamenal, keby vyhral prezidentské voľby.

Prečo také dôverné oslovenie Ferko? Pre jeho humor ho mali radi nielen jeho voliči, ale aj my ostatní. Problémy, ktoré sa odohrávali na pôde parlamentu, riešil pokojne. Konflikty, ktoré sa zdali neriešiteľné, zažehnal vtipnou poznámkou.

Bolo to zvláštne obdobie. Niektorí ešte stále verili vo vylepšený socializmus, iní sa nevedeli dočkať skutočného kapitalizmu.

Odvtedy ubehlo veľa času. Zmenilo sa Slovensko, zmenilo sa aj Česko, ba i ľudia v oboch republikách. Je s takými zmenami spokojný politik, ktorý výrazne prispel k pádu totality, bývalý predseda Slovenskej národnej rady (1990 – 1992) František Mikloško, ktorý si od prezidentky SR prevzal Rad Ľudovíta Štúra I. triedy?

Prezidentka, srdcom Európanka, udelila vyznamenanie pri príležitosti vzniku Slovenskej republiky Čechoslovakistovi, ktorý už trikrát kandidoval v slovenských prezidentských voľbách (2004, 2008, 2018), preto som mu namiesto gratulácie vybrala pesničku, aby svet videl aj očami bežného Čechoslováka. A keď ju zaspieva Moravan z Ostravy …

https://www.youtube.com/watch?v=hyc0cZIZ_Z8

 

 

 

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 596922x
Priemerná čítanosť článkov: 6488x

Autor blogu

Kategórie