Založ si blog

Naša pani prezidentka

Obyčajný človek by sa na ňu rád pozeral tak, ako sa Angličan pozerá na svoju kráľovnú. Vznešenú, dôstojnú, ktorá zastáva svoj úrad s plnou zodpovednosťou, ktorá si uvedomuje svoju moc i svoju zraniteľnosť.

Naša pani prezidentka nám nastavila zrkadlo a uvidela v ňom aj seba. Rovnako ako my všetci, aj ona je poznamenaná prostredím a dobou v ktorej žila.

Vrátim sa do školských čias. Poniektorí si možno spomínate na obrázok z učebnice, pod ktorým bola veta: „Mama varí večeru a otec číta noviny.“ Šifra uložená v mnohých z nás sa postupne vytráca …? Dlhé roky formovala myslenie detí o vlastnej rodine.

Sformulujem to ináč: „Mama sa stará o domácnosť a otec zarába peniaze. To dnes platí. Ale kde zaradiť prezidentku? Je žena a na krátky čas ju zmenili na  kuchárku a čašníčku. Radcovia sa radili a zle poradili. Ľud to neprijal.

V poslednom období sme ju videli na mnohých miestach. Je to psychicky a fyzicky náročná práca. Musí mať okolo seba tím ľudí, na ktorých sa môže stopercentne spoľahnúť.

Na Slovensku žije veľa skvelých ľudí. Sú medzi nimi aj odborníci, ktorí precestovali svet a vyznajú sa v remesle imidžu, protokolu, …,  a nie sú obmedzovaní svojom politickou orientáciou.

Naša prezidentka je vzdelaná, inteligentná a dokonca aj veľmi pekná žena. Ak sa taký človek dostane do rúk ľudí, ktorí sú naslovovzatí odborníci, nie je ťažké urobiť z nej prezidentku ako sa patrí.

O chvíľu príde Nový rok a je čas na predsavzatia. Verím, že ich prijme aj naša prezidentka. Prajem jej šťastnú ruku pri výbere náhradníkov za tých, ktorí z nej urobili ženu v domácnosti, s ktorou manipulujú, ako sa im zachce. Žeby iba medvedia služba?

 

Veľmi zaujímavé a poučné čítanie o medvedej službe:

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/rceni-pod-rentgenem-milan-slezak-medvedi-sluzba_1808260708_mls

Koľko novinárov musí zomrieť, aby sa toto nedialo?

19.02.2020

Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia viac »

Igor a Mišo si tykajú

16.02.2020

A tyká si s nimi aj Zuza, Zuzka? Neviem, ako ju oslovujú. S Mišom si určite tyká. Prečo by aj nie, veď sú z jedného košiara. Aj s Igorom si tyká? To neviem, ale asi tiež. Keď na telo, tak viac »

Perestrojka a glasnosť po slovensky

02.02.2020

Prečo sa od istého času pozeráme iba na západ, treba sa otočiť aj na východ. Slnko predsa vychádza na východe a mení noc na deň. Z východu prišla perestrojka i glasnosť. Z východu Slovenska viac »

Julian Assange / WikiLeaks /

Američania označili Assangea na súde za 'obyčajného' kriminálnika

24.02.2020 14:09

USA požadujú vydanie zakladateľa WikiLeaks v súvislosti so zverejnením státisícov tajných amerických vojenských a diplomatických dokumentov.

putá / zadržanie / zatýkanie / zatykač /

Česká polícia zasahovala na ministerstve práce, zadržala námestníka

24.02.2020 13:42

Námestník pre riadenie sekcií ekonomiky a informačných a komunikačných technológií Jan Baláč má byť blízkym spolupracovníkom ministerky rezortu Jany Maláčovej.

Hlina, KDH,

Hlina obvinil Matoviča, že robí antikampaň na KDH v dedinských rozhlasoch

24.02.2020 13:00

OĽaNO si v dedinských rozhlasoch hornooravského okresu Námestovo objednalo antikampaň na KDH, tvrdí Alojz Hlina.

Vyšné Nemecké Koronavírus Priechod hraničný Cvičenie

Všetky vzorky, odobraté v SR v súvislosti s koronavírusom, boli negatívne

24.02.2020 12:07

Od 3. februára 2020 sa laboratórna diagnostika nového koronavírusu vykonáva aj na Slovensku.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 83771x
Priemerná čítanosť článkov: 2889x

Autor blogu

Kategórie