Založ si blog

Naša pani prezidentka

Obyčajný človek by sa na ňu rád pozeral tak, ako sa Angličan pozerá na svoju kráľovnú. Vznešenú, dôstojnú, ktorá zastáva svoj úrad s plnou zodpovednosťou, ktorá si uvedomuje svoju moc i svoju zraniteľnosť.

Naša pani prezidentka nám nastavila zrkadlo a uvidela v ňom aj seba. Rovnako ako my všetci, aj ona je poznamenaná prostredím a dobou v ktorej žila.

Vrátim sa do školských čias. Poniektorí si možno spomínate na obrázok z učebnice, pod ktorým bola veta: „Mama varí večeru a otec číta noviny.“ Šifra uložená v mnohých z nás sa postupne vytráca …? Dlhé roky formovala myslenie detí o vlastnej rodine.

Sformulujem to ináč: „Mama sa stará o domácnosť a otec zarába peniaze. To dnes platí. Ale kde zaradiť prezidentku? Je žena a na krátky čas ju zmenili na  kuchárku a čašníčku. Radcovia sa radili a zle poradili. Ľud to neprijal.

V poslednom období sme ju videli na mnohých miestach. Je to psychicky a fyzicky náročná práca. Musí mať okolo seba tím ľudí, na ktorých sa môže stopercentne spoľahnúť.

Na Slovensku žije veľa skvelých ľudí. Sú medzi nimi aj odborníci, ktorí precestovali svet a vyznajú sa v remesle imidžu, protokolu, …,  a nie sú obmedzovaní svojom politickou orientáciou.

Naša prezidentka je vzdelaná, inteligentná a dokonca aj veľmi pekná žena. Ak sa taký človek dostane do rúk ľudí, ktorí sú naslovovzatí odborníci, nie je ťažké urobiť z nej prezidentku ako sa patrí.

O chvíľu príde Nový rok a je čas na predsavzatia. Verím, že ich prijme aj naša prezidentka. Prajem jej šťastnú ruku pri výbere náhradníkov za tých, ktorí z nej urobili ženu v domácnosti, s ktorou manipulujú, ako sa im zachce. Žeby iba medvedia služba?

 

Veľmi zaujímavé a poučné čítanie o medvedej službe:

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/rceni-pod-rentgenem-milan-slezak-medvedi-sluzba_1808260708_mls

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

20.12.2022

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí koaličníci nie sú. Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, [...]

Šanca pre prezidentku

17.12.2022

Kráľ je mŕtvy. Nech žije kráľovná! Za tou prvou vetou je bodka, ale mne z nej vytŕča malý ohnutý výhonok, žeby otáznik? Požijeme, uvidíme. Zvyknú hovoriť Rusi. George Friedman vo svojej knihe Nasledujúce desaťročie s podtitulkom Kde sme… kam sa uberáme (Vydavateľstvo IKAR 2011), medzi iným píše aj o amerických prezidentoch, ktorí tvorili dejiny USA, aj o ich [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 601381x
Priemerná čítanosť článkov: 6537x

Autor blogu

Kategórie