Založ si blog

Naša pani prezidentka

Obyčajný človek by sa na ňu rád pozeral tak, ako sa Angličan pozerá na svoju kráľovnú. Vznešenú, dôstojnú, ktorá zastáva svoj úrad s plnou zodpovednosťou, ktorá si uvedomuje svoju moc i svoju zraniteľnosť.

Naša pani prezidentka nám nastavila zrkadlo a uvidela v ňom aj seba. Rovnako ako my všetci, aj ona je poznamenaná prostredím a dobou v ktorej žila.

Vrátim sa do školských čias. Poniektorí si možno spomínate na obrázok z učebnice, pod ktorým bola veta: „Mama varí večeru a otec číta noviny.“ Šifra uložená v mnohých z nás sa postupne vytráca …? Dlhé roky formovala myslenie detí o vlastnej rodine.

Sformulujem to ináč: „Mama sa stará o domácnosť a otec zarába peniaze. To dnes platí. Ale kde zaradiť prezidentku? Je žena a na krátky čas ju zmenili na  kuchárku a čašníčku. Radcovia sa radili a zle poradili. Ľud to neprijal.

V poslednom období sme ju videli na mnohých miestach. Je to psychicky a fyzicky náročná práca. Musí mať okolo seba tím ľudí, na ktorých sa môže stopercentne spoľahnúť.

Na Slovensku žije veľa skvelých ľudí. Sú medzi nimi aj odborníci, ktorí precestovali svet a vyznajú sa v remesle imidžu, protokolu, …,  a nie sú obmedzovaní svojom politickou orientáciou.

Naša prezidentka je vzdelaná, inteligentná a dokonca aj veľmi pekná žena. Ak sa taký človek dostane do rúk ľudí, ktorí sú naslovovzatí odborníci, nie je ťažké urobiť z nej prezidentku ako sa patrí.

O chvíľu príde Nový rok a je čas na predsavzatia. Verím, že ich prijme aj naša prezidentka. Prajem jej šťastnú ruku pri výbere náhradníkov za tých, ktorí z nej urobili ženu v domácnosti, s ktorou manipulujú, ako sa im zachce. Žeby iba medvedia služba?

 

Veľmi zaujímavé a poučné čítanie o medvedej službe:

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/rceni-pod-rentgenem-milan-slezak-medvedi-sluzba_1808260708_mls

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Slovensko v réžii Igora Matoviča

27.05.2022

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí. Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.