Založ si blog

Jozef Pročko: „Politika je hnoj. “

Priatelia, ktorí ho vraj dobre poznajú, vedia o ňom, že on sa nemení. Nezmení ho ani politika. Potreboval nám to povedať v nedeľnej diskusnej relácii na TA3 (8.12.2019). Asi to bude pravda, lebo sa správa rovnako, ako pred rokmi, keď bol televíznym zabávačom.

Človek by mal prispôsobiť svoje správanie situácii, v ktorej sa práve nachádza. V televíznej politickej diskusnej relácii sa občas vyskytnú humorné situácie, ale znížiť jej úroveň na ľudovú zábavu s odôvodnením, že ja som už raz taký, ja sa už nezmením, to asi nebude stačiť.

Najprv som o tom nechcela písať. Udalosti posledných dní mnou otriasli. Rozšafné vystúpenie budúceho poslanca Pročka, ktorý si Národnú radu Slovenskej republiky mýli s kabaretom, zmenilo tieto smutné dni na symbol zúfalstva, a utvrdila som sa v tom, že sa naozaj nič nezmení. Pošleme do basy troch nešťastných robotníkov a život pôjde ďalej?

Podľa Jozefa Pročka je politika hnoj a on sa rozhodol, že tento Augiášov chliev vyčistí. Neviem, akým spôsobom bude robiť poriadky v slovenskom parlamente a čo si za prácu vypýta. Vraj nič. Zadarmo ani kura nehrabe. Vezme si príklad z Herakla?

„Élidský kráľ Augiáš vlastnil veľké stáda dobytka, ich chliev však nikdy nikto nečistil a bol zanesený obrovským množstvom hnoja. Vyčistiť ho mal práve Herakles a vyžiadal si za to desatinu Augiášovho dobytka. Stádo vyhnal na lúku a výkopom zmenil tok dvoch blízkych riek Alfeia a Péneia a vodu vpustil do chlieva. Špinu tak z chlieva vyplavil.“

 

ZDROJE:

https://www.ta3.com/clanok/1171030/presovska-tragedia-novy-smer-v-smere-odlozena-stratifikacia-dvaja-lidri-v-smere-sd-trestne-kauzy-fica-a-kisku-povolebne-vyhliadky-nove-tvare-v-politike.html

https://fici.sme.sk/c/20514346/co-znamenaju-anticke-frazeologizmy-aby-ste-nemali-tantalove-muky-vysvetlime-vam-ich-na-prikladoch.html

 

Vodca Pellegrini?

12.01.2020

Zo strany Smer – sociálna demokracia je už nový SMER. To si žiada vysvetlenie. Sú to viacmenej otázky, na ktoré nepoznám odpovede. Viem, že každý pozná význam slov sociálny a demokracia, viac »

Život je zmena

05.01.2020

Neviem, či novoročný príhovor prezidentky Zuzany Čaputovej a následné udeľovanie štátnych vyznamenaní je pre mňa až taká dôležitá vec, ale akosi mi stále vŕtajú v hlave, preto o tom viac »

Naša pani prezidentka

27.12.2019

Obyčajný človek by sa na ňu rád pozeral tak, ako sa Angličan pozerá na svoju kráľovnú. Vznešenú, dôstojnú, ktorá zastáva svoj úrad s plnou zodpovednosťou, ktorá si uvedomuje svoju moc viac »

lacnejšie potraviny, Kaufland

Potraviny mierne zlacneli, nie nadlho

20.01.2020 00:00

Lacnejšia bryndza, med, jablká, jogurty aj rajčiny. Teda aspoň naoko. Od začiatku nového roka sa totiž znížila z 20 na 10 percent DPH na ďalšie potraviny.

Gerhard Sabathil čína špiónáž

Robil vraj špióna pre Čínu. Chodil aj na Slovensko

19.01.2020 21:00

Bývalého vysokopostaveného diplomata EÚ z Nemecka Gerharda Sabathila vyšetrujú pre podozrenie, že robil špionáž pre Čínu.

Voľby2020 Smer FICO konferencia programová BBX

Smer pýta školné od medikov, ktorí odchádzajú do zahraničia

19.01.2020 20:30

Študenti odmietajú zneužívanie ich štúdia a budúceho povolania ako prostriedku na polarizovanie spoločnosti a politickej kampane.

proces, Kuciak, Marek Para, marian Kočner

Kauza Kuciak: Vypovedať má aj Haščák s Bödörom

19.01.2020 19:11, aktualizované: 22:37

Od pondelka pokračujú pojednávania vo veci vrážd novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a kolárovského podnikateľa Petra Molnára.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 54117x
Priemerná čítanosť článkov: 2353x

Autor blogu

Kategórie