Založ si blog

Tlačová beseda, ktorá zabrala.

Kašľať na všetkých. Vie, čo chce. Vie, ako to chce. Nech si psi štekajú, jeho karavána pôjde ďalej, až do vytúženého cieľa.

Po jeho pravici je inteligentná, pekná a výrečná žena, bojovníčka, ktorá vie veľa o korupcii, ale potrebuje moc, aby s korupciu mohla skoncovať. Budúca ministerka vnútra?

Po jeho ľavici starec, ktorý mu poradí, lebo v živote sa mu všeličo priplietlo do cesty, z čoho sa možno učiť. Verím, že jeho blogy, ktoré vzídu z tejto novej spolupráce, sa stanú studnicou nového poznania pre mnohých.

Trochu ďalej od ostatných, aby si ho ľudia všimli, vzdelaný mladý muž plný energie, ktorý chce meniť svet. Je právnik a je čo naprávať v našom právnom systéme. Chodníček, ktorý si doteraz vyšliapal, ho doviedol z ulice do strany. Prajem mu veľa úspechov, ktoré ho čakajú v parlamentných laviciach. Iste, niekoľkokrát aj zakopne, veď je mladý, ale jeho strana mu pomôže nájsť tú správnu cestu. Možno z neho bude aj prezident.

Trochu v úzadí, ale nemožno si ho nevšimnúť, je sympatický mladý muž na invalidnom vozíku. Prajem mu, aby dokázal bojovať nielen s bariérami, ktoré mu život pripravil, ale aj s bariérami na pôde parlamentu. Iste má svoje plány, ako zlepšiť život jemu podobných, aby dostali aspoň toľko, čo sami dávajú iným.

Nakoniec necelá tridsiatka ekonomicky aktívnych mužov a žien. Skvelá vzorka oddaných budovateľov novej spoločnosti s ľudskou tvárou, aby sme boli všetci šťastní. Taký obrázok poteší nielen dobrého režiséra tejto tlačovej besedy.

Gestá a mimika tváre, napríklad úsmev, sú rovnako dôležité, ako slová. Ukladajú do podvedomia niečo nedefinovateľné, ale má to obrovský vplyv na vaše podvedomie, odkiaľ pramení vaše správanie, o tom hádam nikto nepochybuje.

Čo sa vám vybaví v mysli, keď zbadáte doširoka otvorenú náruč namierenú smerom k vám? Nechám vás pátrať vo vašom podvedomí.

A keď vidíte úsmev spokojného človeka, ktorý vám ponúka riešenie z vašej bezútešnej situácie? Uveríte mu? Aspoň to vyskúšate.

Ak sa nič zvláštne nestane, táto strana vyhrá voľby. Usúdila som, že má skvelých radcov, skvelého režiséra, šedú eminenciu v pozadí. Ak sa jej líder poučí z chýb, ktoré doteraz urobil, postúpi ďalej, ak nie, pôjde … veď viete kam.

Nespomenula som ani jedno meno a vy iste viete o kom píšem. Ak aj nie, nájdete si na tomto odkaze:

https://www.ta3.com/clanok/1170023/tb-strany-za-ludi-o-predstaveni-volebnej-kandidatky.html

 

A nakoniec výrok amerického prezidenta Ronalda Regana:

„Povinnosťou vlády je chrániť ľudí, a nie riadiť ich životy.“

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.