Založ si blog

Igorov dom pre Pavlínku

Hnutie Obyčajní Ľudia a Nezávislé Osobnosti vzniklo 11.11.2011. Pekný dátum. Prvé kroky obyčajného človeka na politickej scéne nám pripravili zaujímavé divadelné predstavenie. Ledabolo oblečený odvážny podnikateľ Igor Matovič na začiatku svojej politickej kariéry prekvapil svojou rétorikou. Kým sa všetci spamätali, získal pozíciu šaša. Dav sa zabával podľa jeho predstáv a všeličo mu odpúšťal.

Potom prišla chvíľa, kedy som si aj ja myslela, že sa v politike oťukal a chce sa zmeniť. Žiaľ, vrátil sa do starých koľaji. Už je z neho znovu Igor z ulice, iba lepšie oblečený. Asi dospel k záveru, že šaty robia človeka. Škoda, že nepochopil, že nielen šaty. Jeho repertoár už pozná každý naspamäť a keď prekročí medze, je to na zaplakanie. Chcelo by to zmenu. Ešteže ho ulica a novinári milujú.

Veď kto by nemal rád človeka, ktorý … radšej budem citovať: „Predlhé roky sľubujem svojej Pavlínke postaviť dom. Keď som si už konečne našiel čas, tak som sa dostal do vlastnej pasce. Pri všetkom chcem byť, všetko kontrolovať, mnohé si urobiť sám … a tak úplne obyčajný dom staviam už piaty rok.“ Kto by ho nemal rád. Taký obyčajný človek. Ešte jedna veta: „Keďže finišujem s domom, správy sledujem len okrajovo a viac-menej čítam len nadpisy.“

Citát je z najčítanejších regionálnych novín BARDEJOVSKO – SVIDNÍCKO – STROPKOVSKO  (č. 32/ 9. AUGUST 1919), vydavateľ: REGIONPRESS, s.r.o. Trnava.

Ani som si nevšimla, žeby jeho aktivity na politickej scéne nejako ovplyvnila stavba domu pre Pavlínku. Možno je to naozaj tak, že jeho aktivity mimo politiku ho zamestnávajú viac, ako by chcel. Možno až postaví Pavlínke dom, zrekonštruuje OĽaNO, začne sa nová kapitola jeho života. Treba vydržať a Igor Matovič nás isto ešte niečím prekvapí. Je to v ňom. Politické divadlo má rád.

 

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

20.01.2021

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown. Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska [...]

Veľká Lodina

V obci Veľká Lodina bolo nájdené telo ženy bez známok života

11.04.2021 19:26

Polícia na mieste vykonáva prvotné úkony, dokumentuje udalosť.

ČR koronavírus očkovacie centrum skúška

Česi dali bodku za núdzovým stavom

11.04.2021 18:24

Po dvesto päťdesiatich dňoch sa v Česku končí núdzový stav. Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa po novom budú riadiť pandemickým zákonom.

Mjanmarsko / Protesty / Tri prsty /

Násilie, represie i delostrelecká munícia proti civilom. Vojenský puč v Mjanmarsku má už 700 obetí

11.04.2021 17:57

Od prevratu z 1. februára bolo v krajine zadržaných, obvinených alebo odsúdených 3 012 osôb. Vlna protestov však v krajine neutícha.

pocasie-12-4-2021

Zase bude po jari. Vráti sa pľušť, mráz, sneženie

11.04.2021 17:12

Ešte jeden pekný deň a potom si zase počasie s nami zahrá hru na zimu. Teploty spadnú o dvojciferné hodnoty. Dokedy to potrvá?