Založ si blog

Béla Bugár na moste

Pred desiatimi rokmi mal každý úplne jasno v tom, že strana MOST – HÍD vznikla preto, aby spojila dva brehy Dunaja. Béla Bugár založil liberálno-konzervatívnu, regionálnu, občiansku pravicovú politickú stranu.

Teraz to vezmem pragmaticky. Poslúži mi myšlienka, ktorú vyslovil Nikita Sergejevič Chruščov (1894 – 1971) a je pre našu politickú scénu ako stvorená: „Politik je človek, ktorý sľúbi, že postaví most i tam, kde nie je ani rieka.“

Výnimka potvrdzuje pravidlo a Béla Bugár postavil most cez Dunaj, ktorý sa vydaril. Vzťahy medzi oboma brehmi Dunaja sa upokojili. Občas niečo zaškrípe, ale most je pevný a iste ešte dlho vydrží, ak sa o neho bude jeho projektant a staviteľ dobre starať.

Žiaľ, nepomyslel na ľudskú fantáziu a ľudskú obmedzenosť. Napadajú mi mnohé myšlienky, ale žiadna neprekonala myšlienku českého filozofa Tomáša Halíka: „ Ak ste na moste, tak ľudia, ktorí poznajú výlučne iba jeden breh – či pravý, alebo ľavý – vás spravidla považujú za nepriateľského agenta tej druhej strany.“

Obmedzených ľudí – voličov, politikov, novinárov, ktorí miešajú karty, je veľa. Pán Bugár ich načisto poplietol. Ocitol sa na moste a z ľavého i pravého brehu sa na neho pozerajú a akosi ho nespoznávajú. Zasial semienko pochybností do hláv fantastov: S kým sa stretáva, s kým sa rozpráva, o čom asi spolu hovoria, a čo z toho vzíde?

Pre koho sú tieto otázky dôležité, komu poslúžia, kto z toho vytlčie politický kapitál? Takéto úvahy zapôsobia len na toho, kto pána Bugára pokladá za nováčika na politickej scéne. On je ale skúsený politik. Prečo ho tie otázky vyviedli z miery? Ak sa niekomu podarí podnietiť fantáziu jeho voličov, tá sa potom dokáže uberať neuveriteľnými smermi.

 

ZDROJ:

https://citaty-slavnych.sk/temy/most/

https://sk.wikipedia.org/wiki/MOST_%E2%80%93_H%C3%8DD

 

 

Mobbing na pôde NR SR

14.09.2019

Jednosmerná letenka do Grécka – dar pre predsedu parlamentu od poslanca Igora Matoviča. Je to šikana? Nie. Je to niečo iné. Andrej Danko predsa nie je slabý jedinec. Ani podľa poslanca Matoviča viac »

Nielen o chápadlách chobotnice

10.09.2019

Včera som si našla v schránke ďalšie číslo najčítanejších regionálnych novín BARDEJOVSKO - SVIDNÍCKO – STROPKOVSKO (č. 36/ 6. SEPTEMBER 1919), vydavateľ: REGIONPRESS, s.r.o. Trnava. Pán viac »

Verejné tajomstvá Gadžov

08.09.2019

Rómovia sú roztrúsení po celom svete. Majú bohatú históriu, vlastné tradície, kultúru, chutné jedlá a osobitý pohľad na život. A hudbu, ktorú máme všetci radi. Načala to Mária Terézia? viac »

Izrael, Benjamin Netanjahu

Izraelský premiér Netanjahu čaká na výsledky voliev, no chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Ján Figeľ

Figeľ: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko

18.09.2019 06:00

Bývalý predseda KDH Ján Figeľ kritizuje Alojza Hlinu za dohodu s PS/Spolu. „Strana sa dostala do škodlivej defenzívy,“ povedal pre TV Pravda.

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 19679x
Priemerná čítanosť článkov: 1968x

Autor blogu

Kategórie