Fašisti a mafiáni v slovenskej politike

Poslanci vládnej koalície v ostatnom čase kopú do každého ako taká zdochýnajúca kobyla. Ak by tí, ktorých označujú za fašistov a mafiánov, boli skutočnými fašistami a mafiánmi, tak už tu mnohí opozíčnici nie sú.

Iste sa čudujú, že im nikto neoponuje, neháda sa s nimi. Opozícia sa asi drží slov Jana Wericha: Ak sa človek háda s hlupákom viac ako pol minúty, hádajú sa už dvaja hlupáci.

Že vraj jediní demokrati na slovenskej politickej scéne! A kto? Ján Budaj so svojou vyčlenenou družinou? Alebo žeby najväčší obdivovatelia svojho šéfa Igora Matoviča – páni Šípoš a Pročko? Krútia sa, vrtia sa, nevedia čo so sebou. Osud Slovákov ich vraj trápi a toľko toho mali pre nás nachystané: …

Pokiaľ sa nič mimoriadne nestane, tento rok s politikou končím.

oOo

V poštovej schránke som si našla obálku s ručne vyrobenou pohľadnicou s textom: Prajeme Vám všetko, čo sa zabaliť nedá: pohodu, pokoj a zdravia veľa. Podpis: Žiaci ZŠ v Marhani.

Ani si neviete predstaviť, ako ma to potešilo. Zo srdca to isté prajem všetkým, čo si môj blog prečítajú.

Zajtra je deň zimného slnovratu (21. decembra 2022), potom Vianoce a Nový rok 2023. Toto obdobie je pre mňa dôležité. Je to môj čas na premýšľanie a odpočinok v kruhu rodiny.

 

 

Slováci patria na západ

19.04.2024

Tak sa vyjadrujú progresívci a saskári. Vetu vytrhli z kontextu a pôvodný kontext si postupne upravujú, podľa vlastnej potreby. Taká je ich politika. Predpokladám, že progresívni kadeháci vetu doplnia, alibisticky zdôvodnia a z vety vytvoria súvetie: Slováci sú západní Slovania, preto patria na západ. Aj vlk sa nažral, aj ovca zostala celá. Jednoducho lavírujú, lebo [...]

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

Žiadni kráľi, protesty, USA, Donald Trump

Na protestoch proti Trumpovi sa podľa organizátorov zúčastnilo 7 miliónov ľudí

19.10.2025 08:55

V rámci Spojených štátov sa konalo vyše 2700 zhromaždení a NBC News ich označila za doteraz najväčšie jednodňové celonárodné protesty.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Trump stráca s vojnou trpezlivosť: Trvá to už príliš dlho. Putin vraj chce Donbas bez boja

19.10.2025 08:00

Washington Post tvrdí, že Putin ponúkol stiahnutie sa zo Záporožskej a Chersonskej oblasti, ak získa úplnú kontrolu nad Doneckom.

Hrad Sokol upravene1 2

Hrad, ktorý mal zmiznúť z mapy, znovu vstáva. Odborníci v ňom objavili fresky svätcov aj stopy dávnych bojov

19.10.2025 08:00

Hrad Sokoľ má svoje meno právom. Doteraz pri ňom hniezdia sokoly. Postupne vydáva aj zaujímavé svedectvá o svojej málo známej histórii.

Afganistan, Pakistan

Afganistan a Pakistan sa zhodli na okamžitom prímerí, budú ďalej rokovať

19.10.2025 06:45

Zástupcovia Afganistanu a Pakistanu sa v nedeľu zhodli na okamžitom prímerí a chcú ďalej spolupracovať a zabezpečiť jeho dodržiavanie.