Založ si blog

Slovensko v réžii Igora Matoviča

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí.

Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás presvedčí, že nič nie je nemožné. Spomeňte si, ako nás presviedčal, že on sa do financií nerozumie, preto ich zveril do rúk svojej Pavlínke. Nuž a dnes je z neho minister financií.

Už opustil svoj virtuálny svet. Už má pripravený scenár, ba aj dostatok bábok a bábkohercov, aby nám predviedol svoje bábkové predstavenie. Maňušky, marionety, javajky, … rokmi dosiahli dokonalosť, ale o tie Igor Matovič nemá záujem. Jeho zaujímajú živí ľudia v úlohe bábok,.

Keď si pred voľbami dával dohromady svoj politicky ansámbel, vyberal si ľudí inteligentných, múdrych, schopných presadiť si svoj názor, prípadne schopných dohodnúť sa na kompromise, alebo hľadal takých, ktorí z vďaky za poslanecký mandát urobia všetko, o čo ich požiada a stanú sa bábkami v jeho bábkovom divadle?

Spolupráca s koaličnými partnermi škrípe, ale sú tu predsa aj iní! No a čo, keď sú z opozície! Účel svätí prostriedky, tvrdil renesančný politik a učenec Niccoló Machiavelli, ale jedným dychom sa tiež spýtal, či je možný politický život bez špinavostí? A čo na to Slováci? Tí majú svoju ľudovú múdrosť: Reči sa hovoria a chlieb sa je.

Až nebude chleba, čo bude potom? Stanú sa z nás nebezpečné krvilačné šelmy bez zábran? Už nikoho nebude zaujímať, kto akými bábkami manipuluje. Kto s kým a proti komu sa v najvyššej politike spája, lebo každý sa začne starať len a len o seba. Už to vykuká spoza horizontu, ale Igor Matovič to asi ešte nevidí, a možno vidí a teší sa z toho, že je najmocnejším mužom na Slovensku. Zapíše sa do dejín jedného malého národa, ako … jednoducho sme ho podcenili.

 

 

Kristove roky nežnej revolúcie

17.11.2022

Verejnosť proti násiliu a Koordinačný výbor slovenských vysokoškolákov zverejnili v roku 1989 programové vyhlásenie s dvanástimi požiadavkami Treba si ich pripomenúť a s odstupom času o nich znovu popremýšľať. Žiadame vytvoriť zo Slovenskej národnej rady skutočný parlament slovenského národa, v ktorom budú mať zastúpenie všetky zložky našej [...]

Náhoda? Zámer?

04.11.2022

Dnes nám pani prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že sa budeme môcť v referende vyjadriť, či chceme skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR. Má to zabezpečiť zmena Ústavy SR. Referendum o možnosti skrátiť volebné obdobie sa uskutoční v sobotu 21. januára 2023. Aký zaujímavý termín. Presne v tento deň uplynie 99 rokov od smrti [...]

Horúci kalkul

26.10.2022

Švédska trojka – sex v trojke. Niekde som sa dočítala, že s malou obmenou existuje aj fínska trojka. Aká zhoda náhod, že práve Švédsko a Fínsko. K čomu to len prirovnať? Žeby Švédsko + Fínsko + USA? Švédsko a Fínsko iste vnesú do fungovania NATO niečo nové. Ešte tam nie sú a už vytvorili trochu nebezpečného tepla. Ukrajina o tom premýšľa a ticho [...]

Bombardér / Vojenské lietadlo /

Drony, ktoré zasiahli armádne letiská v Rusku, leteli z Ukrajiny. Prešli asi 500 km

06.12.2022 20:35

Ukrajinským útokom hlboko v ruskom území sa tak mení geografia vojny.

Zuzana Čaputová

Prezidentke Čaputovej udelia Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

06.12.2022 19:28

Ocenenie prezidentka získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Albánsko EÚ Západný Balkán summit Rama Michel

Lídri EÚ v Tirane ocenili pokrok krajín západného Balkánu

06.12.2022 19:15

Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.

Slatina

Do rieky Slatina sa vyliali ropné produkty

06.12.2022 19:08

Hasiči na mieste vytvorili nornú stenu, ktorá má zachytávať nečistoty na hladine.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 580719x
Priemerná čítanosť článkov: 6599x

Autor blogu

Kategórie