Založ si blog

Slovensko v réžii Igora Matoviča

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí.

Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás presvedčí, že nič nie je nemožné. Spomeňte si, ako nás presviedčal, že on sa do financií nerozumie, preto ich zveril do rúk svojej Pavlínke. Nuž a dnes je z neho minister financií.

Už opustil svoj virtuálny svet. Už má pripravený scenár, ba aj dostatok bábok a bábkohercov, aby nám predviedol svoje bábkové predstavenie. Maňušky, marionety, javajky, … rokmi dosiahli dokonalosť, ale o tie Igor Matovič nemá záujem. Jeho zaujímajú živí ľudia v úlohe bábok,.

Keď si pred voľbami dával dohromady svoj politicky ansámbel, vyberal si ľudí inteligentných, múdrych, schopných presadiť si svoj názor, prípadne schopných dohodnúť sa na kompromise, alebo hľadal takých, ktorí z vďaky za poslanecký mandát urobia všetko, o čo ich požiada a stanú sa bábkami v jeho bábkovom divadle?

Spolupráca s koaličnými partnermi škrípe, ale sú tu predsa aj iní! No a čo, keď sú z opozície! Účel svätí prostriedky, tvrdil renesančný politik a učenec Niccoló Machiavelli, ale jedným dychom sa tiež spýtal, či je možný politický život bez špinavostí? A čo na to Slováci? Tí majú svoju ľudovú múdrosť: Reči sa hovoria a chlieb sa je.

Až nebude chleba, čo bude potom? Stanú sa z nás nebezpečné krvilačné šelmy bez zábran? Už nikoho nebude zaujímať, kto akými bábkami manipuluje. Kto s kým a proti komu sa v najvyššej politike spája, lebo každý sa začne starať len a len o seba. Už to vykuká spoza horizontu, ale Igor Matovič to asi ešte nevidí, a možno vidí a teší sa z toho, že je najmocnejším mužom na Slovensku. Zapíše sa do dejín jedného malého národa, ako … jednoducho sme ho podcenili.

 

 

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Pózy a pozície premiéra Hegera

26.04.2022

Po dlhšom čase som sa vrátila k dianiu na slovenskej politickej scéne. Je neuveriteľné, ako sa zmenila nielen slovná zásoba členov vládnej koalície, ale aj spôsob ich komunikácie. Samozrejmé, že nie u všetkých. Sú výrečnejší, a ako šikovne vedia skrútiť reč na niečo iné, ak sú otázky nepríjemné. Jednoducho použijú zázračnú formulku: „Odpoviem vám, ale [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.