Založ si blog

Pózy a pozície premiéra Hegera

Po dlhšom čase som sa vrátila k dianiu na slovenskej politickej scéne. Je neuveriteľné, ako sa zmenila nielen slovná zásoba členov vládnej koalície, ale aj spôsob ich komunikácie. Samozrejmé, že nie u všetkých.

Sú výrečnejší, a ako šikovne vedia skrútiť reč na niečo iné, ak sú otázky nepríjemné. Jednoducho použijú zázračnú formulku: „Odpoviem vám, ale najprv dokončím myšlienku.“ Potom príde druhá, ba aj tretia myšlienka, ktorú treba dopovedať a na otázku sa zabudne. Moderátor pochopí, že moderovanie relácie prevzal niekto iný. Prispôsobí sa. Musí sa prispôsobiť?

Prvýkrát som si to všimla u premiéra Hegera, ktorý ma veľmi prekvapil, že už nie je tým začínajúcim zakríknutým premiérom, ktorý si ešte nezvykol na politickú terminológiu a rétoriku. Už sa dokáže rozhovoriť natoľko, že nikoho nepustí k slovu. Jedno mi u neho prekáža – stráca sa v  myšlienkach, vetách a slovách a nerozlišuje čo je skutočná pravda a čo lož. A možno si to uvedomuje, lebo vie, že „lož je vtedy najnebezpečnejšia, keď sa k nej primieša trocha pravdy“. (Žiaľ, autora tejto myšlienky si nepamätám.)

Eduard Heger už zaujal pózu premiéra, no neviem, či mu jeho boss dovolí zaujať skutočnú pozíciu na tomto poste. … a možno už našiel spôsob, ako si poradiť aj s Igorom Matovičom.

Koalícia a rôzne šedé eminencie možno predvídali, čo sa bude diať na Ukrajine, preto dosadili do funkcie premiéra práve Eduarda Hegera. V jeho životopise sa totiž píše aj toto:

  • V rokoch 2001 – 2005 pôsobil ako konzultant v súkromnej americkej spoločnosti pôsobiacej na Ministerstve obrany, kde sa podieľal na reforme Ozbrojených síl SR.
  • Do parlamentu sa dostal v roku 2016 na kandidátke OĽANO. Za pozornosť stojí jeho členstvo v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva

Stručný životopis premiéra Hegera si môžete prečítať  aj mojom blogu:

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2021/12/09/muz-s-hlavou-v-oblakoch/

 

 

Kristove roky nežnej revolúcie

17.11.2022

Verejnosť proti násiliu a Koordinačný výbor slovenských vysokoškolákov zverejnili v roku 1989 programové vyhlásenie s dvanástimi požiadavkami Treba si ich pripomenúť a s odstupom času o nich znovu popremýšľať. Žiadame vytvoriť zo Slovenskej národnej rady skutočný parlament slovenského národa, v ktorom budú mať zastúpenie všetky zložky našej [...]

Náhoda? Zámer?

04.11.2022

Dnes nám pani prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že sa budeme môcť v referende vyjadriť, či chceme skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR. Má to zabezpečiť zmena Ústavy SR. Referendum o možnosti skrátiť volebné obdobie sa uskutoční v sobotu 21. januára 2023. Aký zaujímavý termín. Presne v tento deň uplynie 99 rokov od smrti [...]

Horúci kalkul

26.10.2022

Švédska trojka – sex v trojke. Niekde som sa dočítala, že s malou obmenou existuje aj fínska trojka. Aká zhoda náhod, že práve Švédsko a Fínsko. K čomu to len prirovnať? Žeby Švédsko + Fínsko + USA? Švédsko a Fínsko iste vnesú do fungovania NATO niečo nové. Ešte tam nie sú a už vytvorili trochu nebezpečného tepla. Ukrajina o tom premýšľa a ticho [...]

Bombardér / Vojenské lietadlo /

Drony, ktoré zasiahli armádne letiská v Rusku, leteli z Ukrajiny. Prešli asi 500 km

06.12.2022 20:35

Ukrajinským útokom hlboko v ruskom území sa tak mení geografia vojny.

Zuzana Čaputová

Prezidentke Čaputovej udelia Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

06.12.2022 19:28

Ocenenie prezidentka získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Albánsko EÚ Západný Balkán summit Rama Michel

Lídri EÚ v Tirane ocenili pokrok krajín západného Balkánu

06.12.2022 19:15

Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.

Slatina

Do rieky Slatina sa vyliali ropné produkty

06.12.2022 19:08

Hasiči na mieste vytvorili nornú stenu, ktorá má zachytávať nečistoty na hladine.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 580714x
Priemerná čítanosť článkov: 6599x

Autor blogu

Kategórie