Založ si blog

Pózy a pozície premiéra Hegera

Po dlhšom čase som sa vrátila k dianiu na slovenskej politickej scéne. Je neuveriteľné, ako sa zmenila nielen slovná zásoba členov vládnej koalície, ale aj spôsob ich komunikácie. Samozrejmé, že nie u všetkých.

Sú výrečnejší, a ako šikovne vedia skrútiť reč na niečo iné, ak sú otázky nepríjemné. Jednoducho použijú zázračnú formulku: „Odpoviem vám, ale najprv dokončím myšlienku.“ Potom príde druhá, ba aj tretia myšlienka, ktorú treba dopovedať a na otázku sa zabudne. Moderátor pochopí, že moderovanie relácie prevzal niekto iný. Prispôsobí sa. Musí sa prispôsobiť?

Prvýkrát som si to všimla u premiéra Hegera, ktorý ma veľmi prekvapil, že už nie je tým začínajúcim zakríknutým premiérom, ktorý si ešte nezvykol na politickú terminológiu a rétoriku. Už sa dokáže rozhovoriť natoľko, že nikoho nepustí k slovu. Jedno mi u neho prekáža – stráca sa v  myšlienkach, vetách a slovách a nerozlišuje čo je skutočná pravda a čo lož. A možno si to uvedomuje, lebo vie, že „lož je vtedy najnebezpečnejšia, keď sa k nej primieša trocha pravdy“. (Žiaľ, autora tejto myšlienky si nepamätám.)

Eduard Heger už zaujal pózu premiéra, no neviem, či mu jeho boss dovolí zaujať skutočnú pozíciu na tomto poste. … a možno už našiel spôsob, ako si poradiť aj s Igorom Matovičom.

Koalícia a rôzne šedé eminencie možno predvídali, čo sa bude diať na Ukrajine, preto dosadili do funkcie premiéra práve Eduarda Hegera. V jeho životopise sa totiž píše aj toto:

  • V rokoch 2001 – 2005 pôsobil ako konzultant v súkromnej americkej spoločnosti pôsobiacej na Ministerstve obrany, kde sa podieľal na reforme Ozbrojených síl SR.
  • Do parlamentu sa dostal v roku 2016 na kandidátke OĽANO. Za pozornosť stojí jeho členstvo v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva

Stručný životopis premiéra Hegera si môžete prečítať  aj mojom blogu:

https://hedviga49.blog.pravda.sk/2021/12/09/muz-s-hlavou-v-oblakoch/

 

 

Jánovi Budajovi asi uleteli včely

06.06.2022

Toto som si pomyslela, keď sa skončila nedeľná debata Na telo na TV Markíza. Zo sedemdesiatnika Jána Budaja sa stalo klbko nervov. Nečudo, jeho život mi pripadá taký komplikovaný. Najprv chcel ujsť na západ, nepodarilo sa, skončil vo väzení. Potom začal študovať na Trnavskej univerzite, z politických dôvodov nedoštudoval. Ťažko prežíval roky normalizácie, ale [...]

Slovensko v réžii Igora Matoviča

27.05.2022

S Igorom Matovičom sa človek nenudí. Jeho hlavou sa preháňa obrovské množstvo nápadov, ba aj spôsobov, ako ich dostať do života. Najprv som si myslela, že žije vo svojej virtuálnej realite, ale nie je to tak. Stále mocnejšie ovplyvňuje názory nielen svojich kolegov, ale aj opozičníkov, ba dokonca aj bežných ľudí. Niekedy sa zdajú jeho plány nereálne, ale nakoniec nás [...]

Osobnosť a či osoba Zuzana Čaputová?

21.05.2022

Keď stretnete akéhokoľvek človeka, niečo po ňom vo vás zostane. Možno iba na krátku chvíľu, možno aj na celý život. Rozhodla som sa napísať niekoľko riadkov o tom, ako sa postupne usádza v mojej duši prezidentka Zuzana Čaputová. Už sa nevytratí, lebo jej pôsobenie na poste prvej ženy sa zapíše do dejín. Nuž a bude sa príležitostne prehodnocovať. Vnímavá, [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.