Založ si blog

Deviate výročie politika Matoviča

Jedného dňa dostal Igor Matovič nápad: „Budem politikom!“ Svoje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobností zaregistroval na Ministerstve vnútra 11. 11. 2011. Práve vtedy si to pokazil.

Nedokážem posúdiť, čo mu tých deväť rokov v politike prinieslo. Registrovala som jeho politické prešľapy, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že sa stane predsedom Vlády Slovenskej republiky.

Čo považujem za jeho najväčší prešľap? To, čo pácha na našich deťoch. Sú tým najvzácnejším, čo každý národ má. Hazard s ich zdravím, výchovou a vzdelaním nemožno nikomu odpustiť. Ani Igorovi Matovičovi, ani jeho voličom, ba ani jeho kolegom, ktorí mu to umožňujú. Som zvedavá, kedy sa prebudia opozičné strany a prejdú od slov k činom.

oOo

V novembri sa skončila 1. svetová vojna. Stalo sa tak 11.11.1918 o 11. hodine a 11. minúte. Tento deň patrí vojnovým veteránom. Symbolom tohto dňa sú červené vlčie maky.

Z detstva si pamätám vlniace sa zlatisté obilné pole, na jeho okraji rástli modré ostrôžky a medzi obilím kúkoľ, nevädze a vlčie maky. Vtedy som ešte netušila, že dokrvava sfarbené vlčie maky sú symbolom spánku a smrti. A motýle, ktoré nad nimi poletovali, že sprevádzali duše mŕtvych smerom k modrej oblohe.

oOo

Keď som už pri symbolike, nedá mi nespomenúť číslo deväť. Deväť rokov totiž funguje hnutie Igora Matoviča. Vystriedali sa všetky jednociferné čísla, zostala iba nula, ktorá znamená koniec. A možno bude Igor Matovič pokračovať aj v desiatom roku svojej politickej kariéry. Veď viete ako sa zvykne hovoriť, človek je tým väčšie „číslo“, čím viac núl ma za sebou.

 

Mystický Rasputin fascinuje aj dnes

08.09.2021

Meno, s ktorým sa dá rôzne pohrávať, dá sa rozdeľovať i znovu spájať. Premýšľať napríklad aj o tom, či má niečo spoločné Rasputin s Putinom. Dvaja Rusi, ktorých si svet zapamätá. A čo zabudnuté slovko ras – šarha? V prenesenom význame krutý človek. Bol Rasputin, vo svojej podstate, krutým človekom? Pozrime sa radšej na súčasných vládnucich slovenských [...]

Má aj Zuzana Čaputová svojho Potemkina?

03.09.2021

Keďže dejiny bývalého ZSSR (Zväzu sovietskych socialistických republík) poznám o niečo lepšie, ako dejiny iných západných štátov, paralely hľadám práve tam. Medzi tými, čo nám dnes vládnu, nachádzam Stalina, Beriju i Chruščova, ktorý daroval ruský Krym Ukrajine. Teraz sa Slovensko chystá privítať pápeža. V strede záujmu sú Košice. Presnejšie Sídlisko Lunik [...]

Igor Matovič nie je môj obľúbený politik, ale …

26.08.2021

… jedno mu nemožno uprieť, je predsedom víťaznej politickej strany, ktorá dostala mandát na zostavenie Vlády SR. Práve on vo veľkej miere ovplyvňuje aj to, kto a akú funkciu bude vo vláde zastávať, s kým bude jeho hnutie spolupracovať a s kým nie, po akých cestách musia kráčať, aby nesklamali svojich voličov. Iste ste si všimli úsmev predsedu vlády, keď sa [...]

Koloseum / Rím /

Taliansko má oficiálne ďalšiu mafiánsku organizáciu, rímsky klan Casamonica

25.09.2021 21:36

Taliansky súd klan Casamonica tento týždeň postavil na úroveň známejších mafiánskych zoskupení ako sú sicílska Cosa Nostra, neapolská Camorra či pôvodne kalábrijská 'Ndrangheta.

Notebook / Mobil / Internet /

Belgická krajná pravica chce získavať voliča pomocou mobilnej aplikácie s "nefiltrovanými informáciami"

25.09.2021 21:04

Experti upozorňujú, že tretia najsilnejšia strana v Belgicku môže týmto spôsobom získavať o ľuďoch informácie a využívať ich na získavanie nových sympatizantov.

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.