Založ si blog

Deviate výročie politika Matoviča

Jedného dňa dostal Igor Matovič nápad: „Budem politikom!“ Svoje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobností zaregistroval na Ministerstve vnútra 11. 11. 2011. Práve vtedy si to pokazil.

Nedokážem posúdiť, čo mu tých deväť rokov v politike prinieslo. Registrovala som jeho politické prešľapy, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že sa stane predsedom Vlády Slovenskej republiky.

Čo považujem za jeho najväčší prešľap? To, čo pácha na našich deťoch. Sú tým najvzácnejším, čo každý národ má. Hazard s ich zdravím, výchovou a vzdelaním nemožno nikomu odpustiť. Ani Igorovi Matovičovi, ani jeho voličom, ba ani jeho kolegom, ktorí mu to umožňujú. Som zvedavá, kedy sa prebudia opozičné strany a prejdú od slov k činom.

oOo

V novembri sa skončila 1. svetová vojna. Stalo sa tak 11.11.1918 o 11. hodine a 11. minúte. Tento deň patrí vojnovým veteránom. Symbolom tohto dňa sú červené vlčie maky.

Z detstva si pamätám vlniace sa zlatisté obilné pole, na jeho okraji rástli modré ostrôžky a medzi obilím kúkoľ, nevädze a vlčie maky. Vtedy som ešte netušila, že dokrvava sfarbené vlčie maky sú symbolom spánku a smrti. A motýle, ktoré nad nimi poletovali, že sprevádzali duše mŕtvych smerom k modrej oblohe.

oOo

Keď som už pri symbolike, nedá mi nespomenúť číslo deväť. Deväť rokov totiž funguje hnutie Igora Matoviča. Vystriedali sa všetky jednociferné čísla, zostala iba nula, ktorá znamená koniec. A možno bude Igor Matovič pokračovať aj v desiatom roku svojej politickej kariéry. Veď viete ako sa zvykne hovoriť, človek je tým väčšie „číslo“, čím viac núl ma za sebou.

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.