Založ si blog

Deviate výročie politika Matoviča

Jedného dňa dostal Igor Matovič nápad: „Budem politikom!“ Svoje hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobností zaregistroval na Ministerstve vnútra 11. 11. 2011. Práve vtedy si to pokazil.

Nedokážem posúdiť, čo mu tých deväť rokov v politike prinieslo. Registrovala som jeho politické prešľapy, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že sa stane predsedom Vlády Slovenskej republiky.

Čo považujem za jeho najväčší prešľap? To, čo pácha na našich deťoch. Sú tým najvzácnejším, čo každý národ má. Hazard s ich zdravím, výchovou a vzdelaním nemožno nikomu odpustiť. Ani Igorovi Matovičovi, ani jeho voličom, ba ani jeho kolegom, ktorí mu to umožňujú. Som zvedavá, kedy sa prebudia opozičné strany a prejdú od slov k činom.

oOo

V novembri sa skončila 1. svetová vojna. Stalo sa tak 11.11.1918 o 11. hodine a 11. minúte. Tento deň patrí vojnovým veteránom. Symbolom tohto dňa sú červené vlčie maky.

Z detstva si pamätám vlniace sa zlatisté obilné pole, na jeho okraji rástli modré ostrôžky a medzi obilím kúkoľ, nevädze a vlčie maky. Vtedy som ešte netušila, že dokrvava sfarbené vlčie maky sú symbolom spánku a smrti. A motýle, ktoré nad nimi poletovali, že sprevádzali duše mŕtvych smerom k modrej oblohe.

oOo

Keď som už pri symbolike, nedá mi nespomenúť číslo deväť. Deväť rokov totiž funguje hnutie Igora Matoviča. Vystriedali sa všetky jednociferné čísla, zostala iba nula, ktorá znamená koniec. A možno bude Igor Matovič pokračovať aj v desiatom roku svojej politickej kariéry. Veď viete ako sa zvykne hovoriť, človek je tým väčšie „číslo“, čím viac núl ma za sebou.

 

Heger má z Fica strach

21.05.2023

Predtým obyčajný človek, dnes hrdý demokrat Eduard Heger tvrdí, že Róbert Fico už nechce priamu voľbu prezidenta, ale chce, aby prezidenta volil parlament. Vyhrá voľby, zmení ústavu, nechá sa v NR SR zvoliť za prezidenta a tak získa beztrestnosť. Bude udeľovať amnestie, ale bude aj trestať. Otázkou je, koľkým voličom udelí amnestiu a koľkých, presnejšie koho bude [...]

Aj taká je naša prezidentka

11.05.2023

Zuzana Čaputová tvrdí, že ju vraj Róbert Fico ohovára. Vybrala som pre ňu myšlienku, ktorá jej možno pomôže poradiť si s týmto problémom, ktorý ju až tak zožiera, že sa v tejto situácii prejavila ako bežná občianka a nie ako prezidentka – hlava štátu. Nes svoje bremeno a vedz, že v tom je tvoje blaho. Vytiahni z neho to, čo potrebuješ k rozumnému životu, tak [...]

Sto rokov bez zmeny

24.01.2023

Čo vlastne je vojenská služba? Tak to je toto: Len čo mladý človek vyrastie, zosilnie a už môže pomáhať svojim rodičom, privedú ho do prijímacej miestnosti, rozkážu mu, aby sa vyzliekol, prehliadnu ho, potom mu prikážu na sv. Písmo prisahať, že bude vo všetkom poslúchať svojich predstavených a bude zabíjať všetkých, ktorých mu rozkážu zabiť. Keď urobí to, čo sa [...]

británia, letisko, heathrow

Cestujúci pre technický problém čakajú hodiny na britských letiskách

27.05.2023 20:39

Technický problém má za následok uzavretie elektronických príletových brán na letiskách naprieč krajinou.

HZS, záchranári, vrátna dolina,

Tragédia vo Vrátnej doline: Žena neprežila pád do rokliny. Na turistickom chodníku zostali tri malé deti

27.05.2023 19:34

38-ročná slovenská turistka zomrela po páde zo Zbojníckeho chodníka.

Rusko, Ukrajina, vojna, Bachmut, vojenský konflikt

Moskva oznámila požiadavky pre mier s Ukrajinou. Kyjev odpovedal svojimi podmienkami

27.05.2023 19:10, aktualizované: 22:06

Uznanie ruštiny za štátny jazyk či vzdanie sa snahy Ukrajiny o vstup do NATO a do EÚ, tak vidí koniec vojny Rusko.

krymský most

Ukrajinská rozviedka priznala svoju úlohu pri útoku na krymský most

27.05.2023 18:33

K výbuchu na Kerčskom moste spájajúcom Rusko s okupovaným Krymom došlo pred siedmimi mesiacmi.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 614909x
Priemerná čítanosť článkov: 6612x

Autor blogu

Kategórie