Založ si blog

Igorka

Už sme tu mali havlovky a budajku, tak prečo nie aj igorku – rúško. Náš premiér ju odporúča každému, lebo chce chrániť nielen seba, ale aj tých druhých. Koronavírus je pliaga.

Po dlhšom čase som sa rozhodla vyliezť spoza brány domu a Igorku som si nasadila až tesne pred našim dedinským obchodom. Zvládla som to bez ujmy na zdraví, zaradili ma medzi rizikové osoby, mám už 71 rokov.

Pred niekoľkými mesiacmi Igor Matovič medzi rečou spomenul, že kvôli koronavírusu si nemohol kúpiť topánky a stále musí chodiť v tých istých. Do podobnej situácie som sa dostala aj ja.

Syn ma zaviezol pred obchodné centrum v našom krajskom meste.  Asi som si trochu dlhšie vyberala, kým som natrafila na topánky podľa môjho vkusu. Nakúpila som aj potraviny, ktoré v našom dedinskom obchode nemajú. Zaujal ma aj iný tovar, ale na ten mi už nezostal čas. Pod rúškom sa začalo niečo diať.

Na moje veľké prekvapenie mi okolo nosa a úst pokožka sčervenala a objavili sa drobné svrbiace vyrážky, skôr to boli také malé pľuzgieriky, z ktorých vytekala číra tekutina, ktorú som si odsávala hygienickou vreckovkou.

Ponáhľali sme sa domov. Tvár som si umyla horúcou vodou, radšej bez mydla. Pľuzgieriky zmizli, ale pokožka zdrsnela. Postupne nadobúdala normálnu podobu.

Rúško – Igorka nie je všeliek na koronavírus. Každý človek je trochu iný a nemožno ho zaškatuľkovať podľa všeobecne platných noriem.

Demokraciu som si predstavovala trochu ináč. Nadobúdam pocit, že čím je úbohejšie naše školstvo, tým úbohejšia je aj naša demokracia. Banány, pomaranče a iný cudzokrajný tovar v obchodoch nás neposunú dopredu. Dopredu nás neposunú ani montážne haly na našej úrodnej pôde.

 

Aby som predišla zbytočnej diskusii ešte niekoľko poznámok:

  • rúško bolo nové, prežehlené
  • netrpím nadváhou
  • na tvár nepoužívam žiadne líčidlá
  • netrpím žiadnymi chronickými chorobami
  • pri práci v záhrade si ruky chránim rukavicami, ináč sú samá výražka

Založí si Juraj Šeliga stranu Pre ľudí?

10.09.2020

Treba sa ním zaoberať, venovať mu svoj čas? Čo z neho bude, až bude veľký? Politik? Právnik? Dnes je z neho mladý vzdelaný človek a život má pred sebou. Zažiaril ako kométa na tmavej nočnej oblohe. Podpredseda NR SR je vysoká funkcia. Fandím mladým ambicióznym ľuďom. J. W. Goethe tvrdí, že kto si nesprávne zapne prvý gombík, ten už sa správne nepozapína. Juraj [...]

Najprv bola sliepka

25.08.2020

V rozhlase som počula, že vedci z nejakej univerzity zistili, že embryo – oplodnené vajíčko je najprv ženského pohlavia a až neskôr sa z neho vyvinie buď žena alebo muž. … dodávam, že možno aj niečo medzi týmito dvoma alternatívami. Zabudla som, na ktorej univerzite dospeli k týmto záverom, ale to v dnešnej dobe na Slovensku už nie je až také dôležité, [...]

Nielen o Súmračnej 25

10.08.2020

Igorovi Matovičovi všeličo prekáža na strane Smer- SD a jej predsedovi, iba jedno nie. Aj keď o tom nepremýšľa, kdesi v jeho podvedomí to existuje. Ešte tomu nerozumie, ibaže mu začne silnejšie biť srdiečko, keď niekto spomenie Súmrak. Ani predseda strany Smer – Sociálna demokracia sa nezaoberá názvom ulice, na ktorej sídli jeho strana, tiež to nepokladá za [...]

Košice, banka, bankomat, výbuch

Vyhodili bankomat do vzduchu, k peniazom sa nedostali

26.09.2020 19:15

K výbuchu, ktorý poškodil pobočku banky v košickej mestskej časti Nad jazerom, došlo v sobotu krátko pred 3.00 h.

autobus, Čierne nad Topľou

Po zrážke autobusu s autom na východe sú traja zranení

26.09.2020 18:34

K zrážke autobusu s osobným autom došlo v sobotu dopoludnia na ceste pri obci Čierne nad Topľou, okres Vranov nad Topľou.

Jaroslaw Kaczynski, Poľsko, koaličná dohoda

V Poľsku zažehnali vládnu krízu, majú novú koaličnú dohodu

26.09.2020 17:57

Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) v sobotu uzavrela novú koaličnú dohodu so svojimi dvoma menšími partnermi.

Juraj Šeliga

Šeliga a Pellegrini spoločne vyzývajú ľudí, aby boli zodpovední

26.09.2020 14:22

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by nemal kritizovať občanov za nezvládnutie pandémie nového koronavírusu na Slovensku a viniť ich za nárast prípadov.